Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez melyik fajta elmebetegség...

Ez melyik fajta elmebetegség lehet, vagy miért ilyen a nagynéném?

Figyelt kérdés

Látszólag teljesen normális, mindenkivel kedves, barátságos. De sokszor amint valakivel kettesbe kerül (pl velem), elkezdi mondani, hogy képzeljem mi történt, és előad egy nyilvánvalóan kamu történetet. "Van egy másik élete." Azt mondta legutóbb, (és mindig kb ez a sztori), hogy neki elrejtettek rengeteg aranyat a Margit szigeten, és holnap megy Egyiptomba, hogy megköszönje a fáraónak. Egyszer bejött hozzánk mese közben a lánya, és azt mondta hogy "anya ezt azonnal hagyd abba, ilyen hülyeséget stbstb...". Erre odasúgta nekem, hogy "ők nem hiszik el, de igaz, és amink kiásom az aranyat, mindenkinek veszek egy házat" és átváltott a rendes élete történéseire.


Azért gondolom hogy nem tudathasadás, mert tisztában van azzal, hogy kinek mikor meséli a másik énjét. Többször volt olyan, hogy olvastam egy könyvet, és azt mondta, hogy "ezt a könyvet én írtam, kaptam is érte díjakat, de még nem érkezett meg a pénz". Én meg csak "aha, tényleg? de jó!"


Csendes, visszahúzódó, 60-as nőről van szó. Mit gondoltok? (Beleegyezése nélkül nem lehet pszihiáterhez vinni, de hogy egyezne bele, mikor ő normális szerinte?)



2012. jan. 26. 18:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez valami agybetegség. Nem tudom, mi a neve, de mikor mamám szanatóriumba volt a szívműtétje után, egy ilyen furcsa nénikével kellett egy szobában lennie. Ő is ilyesmiket produkált, mint a nénéd, de már durvábban, viszont feltehetően így kezdődött. Volt, hogy a tányért, amiben ételt hoztunk mamának, elvette, mert hogy azt neki hozta a fia, komplett sztorit adott elő, mikor mit hozott benne meg más sztorikat is előadott neki.
2012. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ez skrizofrénia lehet. Nekik van "2 életük". Egyik nap/percben egyik életét, máskor pedig a másik életüket élik. Tanárom mesélte, hogy olyan is előfordul, hogy 2 családja, párkapcsolata van az illetőnek.
2012. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
6%

Volt, hogy a tányért, amiben ételt hoztunk mamának, elvette, mert hogy azt neki hozta a fia, komplett sztorit adott elő, mikor mit hozott benne meg más sztorikat is előadott neki.


Az ilyet jól meg kell rugdosni. Ha beteg ha nem.

2012. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyetértek a második válaszolóval, elég nagy a valószínűsége hogy ez bizony skizofrénia! Az én nagymamám is sajnos ebben a betegségben szenved, a történetei kb ugyanez amiket te is leírtál, egyszer hosszasan elmesélte hogy neki van egy katona ismerőse és több millió forintot hagyott rá és mindenféle aranyat meg kincset, és hogy holnap kihozza neki a postás... Szerintem sürgősen vigyétek el orvoshoz, ugyan nem gyógyítható de enyhíthetőek a tünetek.
2012. jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

"Az ilyet jól meg kell rugdosni. Ha beteg ha nem."


Inkább ijesztő volt és egyben sajnálatra méltó. Nem szimplán hazudott, egyszerűen lerítt róla, hogy elmezavara van... Pl. volt, hogy majdnem halálra rémült a mama, mert arra riadt, hogy a zokniját igazgatja a néni...

2012. jan. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Nektek kell egy szakembert megkérdezni,hogyan tovább magatok és az ő érdekében.Mert rossz vége is lehet ennek,de hátha kiderül valami javulási lehetősség.Vegyétek komolyan!
2012. jan. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Lehet,hogy ő is hisz ezekben az ezotériás ostobaságban!

Ha nem,akkor feltétlen orvosnak kellene megvizsgálni.

2012. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%
nem lehet h nincs semmi baja, csak szeret mesélni?
2012. jan. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
Betegségtudatuk nincs az bizonyos. A képzelt történeteiket valóságként élik meg. Az a baj, hogy jobban érzik magukat a képzelt világukban, mint a valósban.Egy idő után a valóság megszűnik és marad a másik. Ezek az általatok említettek szelíd történetek, és havi egy injekcióval rendben tarthatóak a tünetek. Nem kell ráhagyni. Vigyétek orvoshoz. A demencia okozza. Kivülről szomorú. Betegség, nem fejbeverni kell, mint egyik válaszoló írta, hanem kezeltetni.
2012. jan. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez valami súlyos szemeélyiségzavar lehet. [link]
2012. jan. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!