Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne csinálni a párom...

Mit lehetne csinálni a párom hisztériás nagyanyjával?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt a barátommal, ő 24 éves, főiskolára jár, a nagyanyjával él, én pedig vidéki vagyok, így kollégiumban lakom.

A mama amúgy nem rossz arc, csak hát 82 éves, így néha teljesen logikátlanul gondolkozik, felfújja a legkisebb dolgot, és bár állítólag kedvel, _MINDIG_ talál valami kifogást ellenem. Szerintem meg van győződve róla, hogy én csak kihasználom az unokát (ahogy az egyik fiával tette a felesége), mert általában én főzök, a barátom pedig pakol és mosogat, amiből az jön, hogy én sosem mosogatok, mindent a párom csinál, stb...

Újabb mániája, hogy mindenen ordibál a vizsgaidőszak örömére, meggyőződése, hogy egyikünk sem tanul semmit, ha megy a számítgép, azért, ha sötét van a szobában, azért, ha nem megy a gép, akkor azért... Mindenbe beleköt.

Mostanában azon hisztizik álló nap, hogy én csak szigorúan a hétvégét tölthetem náluk, mivel a kollégiumokban harcolnak a helyekért, és ki fognak rúgni (perpill olyan kevesen voltunk idén, hogy nem tudtunk hogy szobát összevonni). Ez régen péntektől hétfő estégi tartó ottartózkodást jelentett, ám egyszer elkövettem azt a hibát, hogy vasárnap elmentem, mert tanulni szerettem volna, azóta már hétfőn sem maradhatok, mert teljesen kiakad, hogy dehát csak hétvégéről volt szó...

Persze emellett betegesen takarékoskodni is kezdett, legutóbb mikor a párom főzött (kb fél éve) "kicsit" elsózta az ételt, így az utolsó adagot inkább kidobtuk (nem frissen már ehetetlen volt), azóta azt hallgatjuk, hogy ő nem sajnálja tőlünk a kaját, csak ne pazaroljunk. Meg lehetőleg a villanyt se kapcsoljuk fel. De persze, ő nem sajnálja tőlünk.


82 éves, változni nagyon már nem fog, de ötletem sincs, mit tudnánk vele kezdeni, hogy kicsit normálisabb legyen, mert költözésre nincs lehetőseg. Egyrészt az anyagiak sem engedik, másrész a mamát se lehet egyedül hagyni (persze ha valami nem tetszik neki, akkor ordibál, hogy lehet hazaköltözni, de nem bírna egyedül lakni).


2009. máj. 29. 09:08
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Üljetek le vele egy kicsit beszélgetni ezekről a dolgokról, különben lehet, hogy csak rosszabb lesz a helyzet.
2009. máj. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A beszélgetés, mint opció, nem nagyon működik. Régen vezető pozícióban dolgozott, úgyhogy berögződése a dirigálás, és hogy neki nem lehet ellentmondani. Fogalmam sincs, mit tudnék neki mondani, ami jobb belátásra bírná.

Csak ül egész nap a TV előtt, és hallgatja az okosságokat...

2009. máj. 29. 09:45
 3/12 anonim válasza:
100%

Szia! Én a helyetekben nem foglalkoznék vele....hagy mondja amit akar szegény elég idős már.Szerintem a nénike valójában attól fél hogy egyedül marad.

Fél a magánytól.

2009. máj. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztatót nem tudok mondani, semmit sem lehet kezdeni vele. Nem szándékosan ilyen, és nem is tehet róla. Az én nagymamám szinte hajszálra ugyanez volt, (bár mi nem laktunk együtt), ha tehette volna, még a levegővel is takarékoskodik, a gyógyszereit mi váltottuk ki, mert észrevettük, hogy "ez drága, meg az is" címszóval félretesz egy-két receptet. Pénzt persze soha nem fogadott el, a gyógyszerek árát is úgy kellett "ott felejteni". Ha blúzt látott rajtam, azt kérdezte, miért öltöztem ki így, ha pólót, akkor meg milyen szakadtan nézek ki. A legrosszabb, hogy néha ő maga mondta, hogy milyen bután viselkedik, de egy perc múlva ugyanolyan volt.
2009. máj. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én mamám is 82-éves és detto ugyan ez. A bátyám lakik nála és persze neki is odajár a barátnője.Ha két napnál tovább tartozkodik ott a lány,akkor már motyorog a tesómnak hogy ez nem kupleráj meg ilyenek.... Előfordult olyan is hogy rájuk nyitott kopogás nélkül,nézi mennyit esznek és mit.Ő is lekapcsolgatja a villanyt mert feleslegesen ne fogyasszák az áramot. Nagy türelem kell hozzájuk már ebben a korban az biztos.
2009. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kompromisszumot kell kotni,mert ha a baratod nem tud elkoltozni,akkor nem tehettek mast, legfeljebb mentek hozzatok a hetvegeken. Az idosek ilyenek, hidd el,h ennyi idos korban te is hasonlo leszel.

Viszont ha ugy erzed,h nem kedvel,akkor miert mesz oda es alszol ott?

2009. máj. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Javítsatok ki ha nem jól gondolom, de én úgy látom, hogy a mamának a fő problémája az anyagiak. Nem veletek van baja, csak talán úgy gondolja, hogy ha már ott vagytok nála az unojájával, akkor illendő lenne beleszálni neked is és a párodnak is akár a villanyszámlába. Ha pedig beleszálltok lehet, hogy kevesli. Általában ez a legkedvesebb emberből is kihozza a rosszat. Én a helyedben anyagilag minimálisan támogatnám őket, persze ne tíz ezrekre gondolj, csak mondjuk bevásárolsz a hűtőbe, amit ő is szeret stb.. Ha ez beválik,akkor biztosan az anyagiak a problémája.
2009. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket!

A bevásárlós aranyos gondolat, bár szerintem inkább megsértődne rajta. Cukorbeteg, speciális diétája van, így nagyon ritkán van olyna étel, amit mindketten (hárman megeszünk). Állandóan azt mondja, hogy amíg nem dolgozunk rendesen, ő fizet mindent, aztán persze a végén rajtunk spórol :)

Hogy miért alszok ott nála? Szerintem elég egyértelmű... :) Szeretnék együttlenni a párommal, viszont nem megoldható, hogy minden hétvégén hozzánk utazzunk, mert időben és anyagiakban is megterhelő. Most már hál' istennek több időnk van, úgyhogy ezt a hétvégét is nálunk töltjük...

Talán a nemtörődés tűnik a legjobb ötletnek, csak elég nehéz. Nagyon rosszul viselem, ha valaki ordibál (nem fetlétlenül velem), főleg ok nélkül, és ha nem foglalkozunk vele (volt olyan, hogy otthagytuk magában fortyogni), akkor mégjobban rákezd, és nagyon félek, hogy egyszer tényleg kirakja a páromat a lakásból.

2009. máj. 29. 10:43
 9/12 anonim ***** válasza:
10.18-as vagyok, akkor tegyel a kedvere, kapcsoljatok le a villanyt es gyujtsatok gyertyekat, az ugyis romantikusabb, vigyel neki hetvegente valami diabetikus edesseget, a maradek etelt rakd el egy dobozba, ha ti nem is, talan o megeszi kesobb, ha pl megerkzesedkor beszmesz az o szobajaba beszelgetni vele egy fel orat, utana lehet,h nem fog a nyakatokra jarni.
2009. máj. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem ok nélkül ordibál! Hidd el, hogy tényleg nagyon megterehelő neki anyagilag. Ha te úgy gondolod, hogy mennyire megterhelő nálatok aludni, akkor mit mondjon a mama. Mert ugya az érthető, hogy az unokáját eltartja, de hogy még téged is? A szüleid ehhez mit szólnak? Nekem biztosan nem engedték volna meg, hogy másokon élősködjek.
2009. máj. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!