Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apum időrelét akar felszerelte...

Apum időrelét akar felszereltetni a szobámba hogy láthassa mennyit, meddig gépezek. Ez tiszta szánalom, nem?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok már. Nem kell engem ellenőrizni h mennyit gépezek!!! Tudni akarja, mindig a gépezésemmel jön, hogy a tanulás rovására megy, utálja hogy gépezek! Én se szólok bele az ő ügyeibe! Aztmondja, 5ösről 3asra rontottam pedig nem azért!!! Azért, mert kórházba is voltam 1 hetet és mert lusta voltam! A gépezésen kívül nincs más ami leköt, ezen kívül még a házimunkába is segítek!! Qrvára idegesít hogy állandóan ezzel a nyavalyás időrelével zaklat hónapok óta!!!!!!!! Mit tegyek!!!!!!!?????????????????????
2009. máj. 27. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Gépezz amennyit szoktál, de mellett , közben szerezz jó jegyeket.


most komolyan....

2009. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Egyezkedj vele! Állapodjatok meg, hogy mennyi időt engedne erre a szenvedélyedre. Arra pedig nagyon vigyázz, hogy a tanulmányi eredményeid le ne romoljanak, mert arra fogja fogni. Ha jól tanulsz és meg tudtok állapodni x időben, nem fog idegesíteni. ÍYgy foghatod ki a szelet a vitorlájából.
2009. máj. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De már sok rosszabb jegyet szereztem és az marad meg benne :(

Multkor is hoztam egy 4est kémiából (amivel javítottam is) de azt már rééég elfelejtette :S :(

2009. máj. 27. 20:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
hangsúlyozd ki neki hogy ott volt a 4 es , ami bizonyiték h összeszedted magad...stb..nincs jó beszélőkéd vagy ilyen kis szigorú apuka ? :)
2009. máj. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy jó jegy fog kihúzni a csávából, hanem az, ha folyamatosan jó jegyeket hozol. Ha egy rossz is lesz közben, akkor tuti folytatja. Sőt, meg merem kockáztatni, hogy durvulni fog. Egy idő után még a netet is kiköttetheti ha nagyon bevadul. Úgyhogy én javítanék a helyedben.
2009. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyszerűen már nem tudok tanulni :(

Már semmi sem fog javítani, mert már sok tantárgyból lezártak :(:(

De majd 1.-be összeszedem magam :(

2009. máj. 27. 20:48
 7/10 anonim ***** válasza:
98%

Nem tiszta szánalom.

Én is 14 vagyok, de az én anyám amikor úgy gondolja, simán kihúzza a netet, hogy tanuljak... ;)

Gondolhatod, hogy nem azért teszi, mert a te szenvedésedre élvezkedik, hanem azért, hogy tanulj.

Elsőben sokkal nehezebb lesz minden, már csak azért is érdemes tanulni, jegyzeteket készíteni gyakorlásból, és még segít is (ne hidd, hogy könnyű, mikor a tanár könyörtelenül hadar! Mert ott már nem ismételnek hatszor a kedvedért.)

A helyesírás sem hátrány. Nem papolok, nem is tehetem, mert nem vagyok idősebb nálad, de hááát... Sosem értettem, mit nem lehet tudni azon a fránya helyesíráson.

Na üdv, és ne haragudj ezért apudra. :)

2009. máj. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
szerintem is tiszta szánalom, nálunk 16 éves koromba játszotta ugyanezt apu, pontosabban ő valami időkorlátot tett fel a gépemre, hogy csak este 8-10ig legyen net. Ő is ezzel indokolta, hogy majd akkor többet tanulok. Elég gáz volt, mivel ha délután nem tudtam valamit akkor jó lett volna megnézni az interneten, és attól, hogy nem volt net délutánonként, nem tanultam többet, legfeljebb nem a gép előtt ültem, hanem találtam más programot! Nálunk egy évig ment ez igy, utána apa is belátta, hogy felesleges. Lázadj, nem tehetsz mást:D
2009. máj. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A lányom azt állítja mindig hogy leckét ír a gépen, vagy tanul. Meg meg is mutatja. (több ablakot nyit ki egyszerre)Kérdezd meg, mit akar júniusban, hiszen le vagy zárva. Mondd meg, hogy jövőre majd javítassz addig haggyon, hadd éld ki magad most előre legalább!


De vigyázz, ne borítsd ki az öreget! A fiam barátjának anyukája(csendes) egyszer felkapott egy kalapácsot, és szó nélkül szétverte a Csabi szuper gépét. Azóta nálunk van, amit megmentett.Egy éve.


Anyaként azt mondom, nem az a baja, hanem hiányoznak a közös esték a beszélgetések neki. Néha ülj be hozzá anappaliba magadtól, és kérdezgesd! Tíz perc 3 naponta megfelel. Tudom, beszélgetsz vele, de abban az időszakban is nyiss rá néha, mikor gépezni szoktál. Figyeld meg, milyenkor teszi szóvá. A tanulással csak meg akarja indokolni, racionálisan az idegenkedését. Nem akarja bevallani hogy érzelmi oka van.

Anya

2009. máj. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó hozzászólóval maximálisan egyetértek! Nem magáról a tanulásról van szó!

Azzal minden értelmes ember tisztában van, hogy attól még senki se kezdett el tanulni, mert valamit NEM csinált...

Emlékszem , amikor én nem tanultam, nálam is jöttek a különböző szankciós próbálkozások. Akkor még nem volt számítógép, de volt más. Betartottam, ha eltiltottak valamitől, de tanulni akkor se akartam. :)

2009. máj. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!