Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan érzelmileg "debil"...

Miért olyan érzelmileg "debil" embereket vonzok be mint a saját apám?

Figyelt kérdés

Megrázó felismerést tettem, miszerint a jelenleg és a volt párom is ugyan olyan érzelmi analfabéta, mint az apám.

Nem mutatja ki az érzéseit, két szót nem lehet belőle kihúzni, önző, csak magával foglalkozik. Semmi romantika, semmi kedveskedés. Édesanyámnak 30 év alatt mégcsak egy csokit sem volt képes venni. Édesanyám mindent eltűr, mindent ő intéz, minden miatt ő aggódik. Apám semmit nem csinál. Lusta és megbízhatatlan.

Soha nem kellene ilyen ember mint ő és mégis, ha érdekel valaki és kapcsolatba kerülök vele idővel kiderül, hogy ugyan olyan "selejt" mint az apám. Kiábrándulok belőle és szakítok...de folyton ez történik.

Miért?? Mi a baj velem???


2012. jan. 14. 00:30
 1/7 Gordon Freeman válasza:

Veled szerintem semmi!


A lényeg hogy van valami más ami fontos.

Amitől, akitől szeretnél megszabadulni ill.a negatív gondolatok pont önbeteljesítő hatást váltanak ki.

Kézzel lábbal tiltakozva valami ellen csak azt éred el, hogy nem tudsz tőle szabadulni.

Ez a helyzet az élettel sajnos.

Szerintem szard le az egészet és gondold magad olyan helyzetbe, mintha nagyon jó lenne.

2012. jan. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az élet nem egyszerü, várni kell és eljön a megfelelö partner.


Érdekes módon Én nem vagyok érzelmi analfabéta, mégis az olyan Nöket fogom ki, akiknek ez hátrány és javarészt igyekeznek kihasználni.

2012. jan. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
azt mondtad bevonzás? - hát akkor ne csodálkozz hogy akadnak rád a kretének...... apádat nem vonzhattad be mert anno benne himbálóztál, már bocs.... de sok ember választ olyat barátnak mint az apja, mert tudat alatt is ehhez van szokva.
2012. jan. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van abban néha igazság, hogy tudat alatt a párjában mindenki az apját/anyját keresi.Másolja a családpéldát.

Az már haladás , hogy felismerted ezt a problémát, már csak arra kell figyelned, hogy legközelebb ne ess abba a hibába, hogy olyan emberrel kezdj kapcsolatba, aki nem megfelelő az elvárásodnak.

Azt, hogy valaki nem romantikus, nem segítőkész, pár nap alatt észre lehet venni és időben meg lehet szakítani a kapcsolatot.

Ha ismerkedsz, mutasd ki, mire van szükséged és legyél magad is romantikus.

2012. jan. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mellesleg ha a párodon és az apádon kívül is akad még pár ilyen ember akiket "bevonzol" akkor érdemes lesz elgondolkozni rajta, hogy lehet nem mindenki másban van a hiba. Szóval nem tudom.. ilyen az élet, erre nem lehet mit mondani. Ismerd meg jól a párodat mielőtt járni kezdesz bele, ne később derüljön ki az ilyen.
2012. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondok egy titkot szerintem a legtöbb pasi érzelmi analfabéta....
2012. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elég sok olyan pasi van, mint amilyet bevonzottál. Tehát ha a pasik fele ilyen legalább, akkor jó nagy az esélye erre.

A társadalmunk megengedi nekik, hogy ne vállaljanak semmiért felelősséget, a nőkbe beleölték, hogy a pasit maximálisan ki kell szolgálni. Sok ember eszerint cselekszik, és később meg rájön, hogy hoppá, ő nem ezt akarta...

Elég sok pasi érzelmi analfabéta ez tény. De hogy mennyire lustul el, azt te irányíthatod, legalábbis látod hogy milyen az élete, milyen a dolgokhoz való hozzáállása, szorgalma...stb.

Ezt 2 hónap alatt meg lehet figyelni. Elég ha ismerősök is mondanak egy-két dolgot.


És ne keseredj el, hanem lépj ki, és keress tovább! Biztosan lesz olyan, amilyet te szeretnél! Csak ez lebegjen a szemed előtt, ne az, hogy "megint egy érzelemmentes szélhámost fogok ki".

2012. jan. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!