Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérdezhetném meg...

Hogyan kérdezhetném meg tapintatosan?

Figyelt kérdés

Több, mint két és fél éve vagyunk együtt a párommal. Szeretném megváltoztatni a nevem (ennek menetéről kérdeztem is már): felvenném a keresztelőn kapott nevemet és másodikként meghagynám a mostanit. Azonban hosszútávra tervezünk a párommal, és ha majd esküvő lesz, akkor is jön a névváltoztatási procedúra. Arra gondoltam, hogy esetleg most venném fel a párom a nevét (természetesen nem úgy, hogy pl. Kis Jánosné Nagy Mária, hanem Kis-Nagy Mária formában), így nem kéne majd ha esküdnénk, újra elintézni ezt a procedúrát. De nem tudom, hogy ezt hogyan mondhatnám el a páromnak, hogy ne tűnjek tolakodónak. Van esetleg valami ötlet? Nem akarom megkérdetni a kezem, úgy gondolom, az a férfi dolga, majd ha ő úgy gondolja, kérjen meg, ne nekem kelljen kérni. Ez azonban csak egy névváltoztatás lenne, nem esküvő. Tolakodás lenne, ha rákérdeznék? Egyáltalán ezt hogyan lehet megkérdezni? (Neki még nem mondtam el a névváltoztatási szándékom, a keresztnevemet illetően)Volt már valaki hasonló cipőben? Kíváncsi lennék a véleményekre, ötletekre!

Nagyon köszönöm előre is.


2009. máj. 21. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ezt bárhogy is adod elő burkolt "férjül kérésnek" fog hangzani. Én csak addig mondanám, hogy "sokat gondolkoztam rajta, és szeretném a nevemet megváltoztatni úgy, hogy anyakönyvezve legyen a másik keresztnevem is. De hát ugye ez mennyi utánajárással jár. Meg minden igazolványt újra kell csináltatni... És hogy anyukám is amikor férjhez ment mennyi veszőtség volt vele, de persze ez megéri, mert szeretném ezt az új nevet, de mennyivel jobb lenne ha nem kéne kétszer csinálni.

Aztán gondolkodjon azon amit hallott.

De ha előjösz a férfi nevével, akkor ha még nem áll ő készen, rosszul fog kijönni.

Vagy csak megvárod az egésszel amíg elvesz.

30/N

2009. máj. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell tapintatosan se máshogy se kérdezned, mert ezt nem teheted meg.

A keresztnevedet bármire változtathatod, de a vezetéknevedet csak a saját felmenőid (anyukád, nagyszüleid) nevére.

Csak az esküvő után veheted fel a párod nevét. Ha akarod.

2009. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, hogy lehetőség van a kereszt és a vezetéknév megváltoztatására egyaránt.
2009. máj. 21. 18:51
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Csak ugy nem tudja senki sem felvenni a baratjanak, volegenyenek a nevet. Ehhez ossze kell hazasodnotok.

A megoldas az lehet, hogy akkor valtoztatod meg a keresztnevedet is majd, amikor lesz az eskuvotok.

Akkor teljesen mashogy fognak majd hivni, nem semmi lesz!

Most pl. vagy Nemeth Reka, de majd hazassag utan leszel Horvath- Nemeth Anna. Ez eleg muris:)

2009. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a vezetéknevedet csak akkor változtatják, ha vmi gond van vele, mondjuk, ha Bugyinak, vagy Pwrezlischl-nek hívnak, vagy ilyesmi. Vagy, ha mondjuk édesanyád vezetéknevét szeretnéd az apukádé helyett személyes okokból.

Én nemrég mentem keresztül az igazolványcserés procedúrán, igaz ugyan, hogy nem volt kellemes kiadni azt az összeget és egyhetes babával ügyfélszolgálatokra járni, de még így is azt mondom, hogy sokkal kevésbé kellemetlen, mint esetleg az, ha előhozakodsz a párodnak az ötleteddel. Nem tudom, hogy ő hogy reagálna rá, az is lehet, hogy fel sem tűnne neki a sietség, de több az esély rá, hogy úgy érezné épp a kezét kéred meg, már, ha egyáltalán lehetséges ez az általad említett verzió.

2009. máj. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Megvaltoztathatod a vezeteknevedet akkor, ha tegedet serto, hulye nevet viselsz. Mondjuk ugy hivnak most, hogy Punci Kata. Ez szamodra serto, es akkor kerhetsz masik nevet. De nem csak ugy a baratod, vagy volegenyed nevet!

A legegyszerubb ugy lesz, hogy osszehazasodtok, es akkor egyszerre megvaltoztatsz majd minden nevedet.

Addig varjal, vard meg amig megkerik a kezedet.

Amugy olvasd el itt, hogyan mukodik a nevvaltoztatas: magyarorszag.hu

2009. máj. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Az anyakonyvvezetohoz menjel be, es egy pillanat alatt elmondja majd neked a lehetosegeket!
2009. máj. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, mindenképpen be megyek az anyakönyvvezetőhöz. De lehet, hogy tényleg később lesz névváltoztatás. Csak addigra több okiratot kell elrendezni.
2009. máj. 21. 19:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!