Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Véleményetek szerint bunkó...

Véleményetek szerint bunkó voltam?

Figyelt kérdés

Anyósék hetente jönnek hozzánk.Mielőtt jönnek rendesen feltakaritok hogy jól nézzen ki a ház(egyébként sem élünk kupiban).Régebben anyósom mindig mosogatni akart,mostmár ügyelek arra hogy ne legyen mit,még egy pohár sem.Nem szeretem ha a dolgaimhoz nyulnak,ezt anyukámmal is letisztáztam és a férjem is mondta már az anyjának hogy hagyjon,ilyen vagyok és kész.Ünnepi alkalommal anyosóm mosogathat,ebbe belementem.

Most is eljöttek és a reggeli kávéscsésze benne volt a mosogatóban,odajön megkérdezte elmosogathat-e,mondtam semmi szükség rá csak ez a két csésze koszos,nincs mosatlan,erre mégegyszer rákérdez,mondom nem kell,erre jön azzal hogy fázik a keze és a mosógatóvizben felmelegszik.....ekkor kibuktam és mondtam neki hogy ott a kályha melegitse meg ott a kezét.

Később elgondolkodtam hogy lehet ez durva volt kicsit,soha nem sértegetem anyóst,de elborult az agyam.

Most lehet jönni azzal hogy pitiáner dolog de ha ráhagyom egyszer nem hagy békén,én meg mint emlitettem nem szeretem ha a dolgaimhoz nyulnak.Sógornőm is igy kezdte,aztán mikor vendégségbe jött egyszercsak kiszedte a gépből a ruhákat és kiterigetett,nem is szólt semmit.

Most nem tudom hogy ez neki hogy esett,szerintetek bunkó voltam vagy igazam volt?


2011. dec. 28. 10:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Maga a hangnem nem volt sértő szerintem,inkább a mondandó,ergo nincs szükségem a segitségre.


Párom szerint ő ilyen segitőkész tipus,ez rendben,mint emlitettem megegyeztünk hogy ha esemény van nálunk akkor ő mesterkedhet a konyhában(elég sürün összejön nálunk a család).

Nem a két csészén van a hangsuly,ha 10percel később vágodnak be már az sem lett volna ott,de ha ott is maradt volna az a két csésze...ha engem nem zavar akkor őt miért?Valóban akkora nagy jelentősége van hogy két csészét elmossunk ezzel áthágva a megegyezést?

2011. dec. 28. 11:20
 12/16 anonim ***** válasza:
Alapvetően minden ember más. Én nem szóltam volna emiatt, bár azt meg te tudod, téged ez mennyire zavar. Nekem anyukám szokott elmosogatni nálunk, ha rájön, mert ő imád mosogatni. Én biztosan nem mondom neki, hogy ne mosogass, vagyis egyszer mondom, hogy nehogy már, de mivel erősködik, elfogadom és tényleg imád mosogatni. Én biztosan néha kibírnám, ez tényleg pitiáner dolog ahhoz, hogy harag legyen köztetek. Az más tészta lenne, ha azért csinálná, hogy utána kibeszéljen másnak, hogy te nem tudsz rendet tartani, de ilyenről nem írtál. Én csakis ebben az esetben akadtam volna ki.
2011. dec. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

nem voltál,bár örülj hogy csak ennyi...


Nekem anyám játszotta el azt hogy megérkeztek,és mint a kiskutya,végigvizslatott mindent,kinyitogatta az összes szekrényt,mi uj van,hogy van elrendezve,stb.

Kértem először szépen,majd kevésbé szépen,és amikor 10 alkalommal egymás után azt hallom hogy bemegy a fürdőbe pisilni,és a szekrényben matat,na akkor nyitottam ki az ajtót hogy turkáljon ahol hagyják.

Most egy jódarabig nem engedem be,nekem ne turkáljon senki a cuccaink között (nincs semmi érdekes,de akkoris)

2011. dec. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
62%
A kommentedből ítélve ő tipikusan a "nehogy egy fűszálat is arrébb kelljen raknod" típus. Ergo szereti kiszolgálni az embereket. Feltételezem, a fiával is gyakran teszi ezt. Egyszerűen máshogy alakult ki a nézőpontotok a dolgokról. Kotnyeles, de nem akar bántani.
2011. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
52%
Nem volt ez bunkóság,de azért biztos nem esett jól neki.Gondolom ő jószándékkal ajánlotta fel a sgítségét,te pedig durván elutasítottad.Lehet,hogy egy picivel engedékenyebbnek kéne lenedd vele és ráhagyni egy-két ilyen dolgot,mert ezek nem érnek annyit,hogy emiatt magadra haragítsd az anyósodat.Gondolom nem megy hozzátok minden nap,ha meg időnként megengeded neki,hogy elmosson 2 bögrét,azzal még nem fog összedőlni a világ és az anyósod is elégedett lesz.Persze ebben az esetben fennáll az a lehetőség,hogy ahelyett,hogy leállna mégjobban bele akar majd avatkozni dolgokba,de szerintem ráérsz majd akkor erélyesen reagálni,ha tényleg olyasmit csinál,amivel belemászik az intim szfératokba.
2011. dec. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Igen,ilyen kiszolgáló tipus.Hagyom is hogy kiszolgáljon az ő házában mert neki ez okoz örömet,hát tegye.


Már arra is gondoltam hogy azért érintett ez most igy mert a lányom épp hisztis korszakát éli,és naponta kell következetesnek lennem.ha azt mondom nem nekem a csillagokat is leordithatja az égről akkor sem engedem meg.Anyosomnál már már tudatlatt alkalmaztam ezt a tehnikát,nem figyelve arra hogy ő az anyósom nem a gyerekem.

2011. dec. 28. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!