Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdekes családok (? ) Ismertek...

Érdekes családok (? ) Ismertek ilyeneket?

Figyelt kérdés

Itt olvasgatva a gyakorin egyre többször olvasom,hogy sok fiatal mennyire szégyenli,hogy magyarnak született.

Én életem során megismerkedtem olyan emberekkel/családokkal akik teljesen másképp látják,gondolják a dolgot.



Életem során volt alkalmam pár érdekes országban megfordulni.PL:

Voltam Venezuelában, Chilében, Guyanában,Brazíliában.

Brazíliában a brazil barátunk ragaszkodtak ahhoz,hogy megismerkedjünk egy ott élő magyar családdal.Nagyon kedves magyar család,nagyon szépen beszéltek magyarul(egy kicsi kis akcentus azért volt,de szépen beszéltek),ám kiderült,hogy a család sosem járt Magyarországon,nem is ott születtek,csak az ükmama és ükpapa volt magyar akik még 1800-as években vándoroltak ki.De a hagyományt megtartották amit az ükszülők vezettek be.A magyarság szeretetét belenevelték az új nemzedékbe,és megtanították magyarul is őket..Örülök,hogy megismerhettem őket..Chilében amikor ott voltunk,egy kiállításon odajött hozzánk egy idős hölgy aki először angolul kérdezte,hogy "ugye mi magyarul beszélünk?" Amikor mondtuk hogy igen,akkor elkezdett magyarul beszélni,és egy könnycseppet ejtve kérte,meséljünk a szép hazájáról ahonnan több mint 60 éve eljött.örömmel meséltünk neki,persze elmondtuk hogy ma már nem olyan a világ ott sem mint régen,és egyre nehezebb az élet otthon..Csak hallgatta,és a végén annyit mondott,hogy az ember bárhol is él a világban a szíve mindig is azért az országért fog dobogni ahol született,még akkor is ha nehéznek,keserűnek érzi a helyzetet.

Pár éve Angliában egy piacon sétálva jött hozzánk egy 17 éves körüli lány,aki szintén szép magyar szavakkal leszólított minket,és elmondta hogy nagyon örül annak,hogy végre a szülein kívül másokkal is tud magyarul beszélni.Elmondta,hogy a szülei magyarok,ő Angliában született,és soha nem volt Magyarországon.De a szülei olyan sokat szépet meséltek,és megtanították a nyelvre is,hogy az álma egyszer megnézni az országunkat..

Ilyenkor mindig eszembe jut,ha érdekes emberekkel találkozom,hogy mi miért nem vagyunk büszkék?? Miért csak a keserűség,a rosszindulat,a gúny beszél belőlünk??Miért nem tudunk örülni a kicsinek is???

Ti találkoztatok már érdekes emberekkel?? Írjátok le élményeiteket..

üdv.


2011. dec. 27. 19:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Igen, találkoztam sok érdekes külföldi emberrel, akik nem is értik hogy lehet ennyi pénzből megélni, amennyit mi keresünk, és miért luxus az utazás. Ha én nem itt éltem volna az életem, hanem egy másik, jobb közegben, jobb kilátásokkal, valószínűleg én is is szívesebben gondolnék a hazámra. De nem így van. itt nem lehet boldogulni. Egyre inkább nem
2011. dec. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Ez azért van, mert az emberek nem értékelik azt, ami az övék. Ha pl most mindenkinek a lakhelyét egy másik országéhoz csatolnák, ahol ellenséges kisebbségben élnénk, mint annak idején Trianonban, akkor lenne sírás-rívás azt hiszem!
2011. dec. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%
Más a jólétből leereszkedni és úgy gondolni erre az országra, esetleg vágyódni oda, mint benne élni nap mint nap, aztán onnan vágyni normális körülmények közé.
2011. dec. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ilyen történetem nincsen. De még ezelőtt 50-60 évvel is jobban összetartottak a családok,az emberek. Akkor még nem a pénz volt a legfontosabb.

Az unokámnak az iskolában az volt a feladata,hogy írják meg,a szüleiken kívül mit tudnak a nagyszüleikről,unokatestvérükről stb. Természetesen a neveiket és a születési idejüket,foglalkozásukat is.

Az kap 5-öst,aki legalább a nagyszüleinek az adatait tudja.

Mivel mi tartottuk a rokonságot,még az ükszüleit is megmondtam neki,a nagybácsikat-néniket,unoka testvéreket is. Ő volt az egyetlen,aki ennyi rokonról tudott beszámolni. Sok gyerek még a nagyszüleitől sem tudta,hogy hány évesek vagy mivel foglalkoztak.

Akik régen hagyták itt az országot,azok még egészen más országot hagytak itt.


A

2011. dec. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 eric_one ***** válasza:
92%

Jó érzés volt olvasni soraid. Kérdésedben megadtad a választ is. A világ megváltozott, és nem előnyére, az emberek szívét sem jobbá formálta. Leginkább hálátlanná tette, és érthető miért nem tudnak értékelni dolgokat.

Idén nyáron megismerkedtem egy Svéd családdal, ott is a gyerekek kint születtek de perfekt magyarul beszéltek. Nagyon barátságosak, nyitottak, és szerethetők voltak. Már az nem tűnt normálisnak hogy mennyire normálisak :-)

Érezhető hogy egy másik kultúrából csöppentek ide, egyébként azóta is tartjuk neten a kapcsolatot, meghívtak hozzájuk, és mi is várjuk mikor jönnek ismét "haza".

2011. dec. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

ma 20:15


Csak megjegyzem hogy Chilében az idős hölgy rosszabb körülmények között él,mint apám otthon Budapesten.Chile nagyon szegény ország.Sokkal szegényebb mint Magyarország.A hölgy mesélte,hogy éveken át dolgozott,és ma a nyugdíjának a felét sem kapja meg..Nincs miből adni az országnak..Mégsem panaszkodott,mégis elmondta,hogy a szegénység mellett is vannak szép dolgai az országának..


A Brazil család sem él jó módban.Amikor az otthonukba hívtak minket,láttam,hogy bizony ők sem élnek nagy lábon.Nagy örömmel fogadtak minket, a keveset is elénk tették..Később a párommal azt beszélgettük,hogy mi "sokkal jobb" körülmények között éltünk Budapesten,mégis mi tartottuk magunkat szegénynek..

Nehogy azt higgyétek hogy sehol a világon nincs szegénység,vagy rossz politikai helyzet..Mindenhol van,hiszen nem mindenki milliomos,de mégsem panaszkodnak ennyire.

2011. dec. 27. 20:26
 7/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy offolok, de írnál nekem privátban egy kicsit Chiléről? Nagy álmom eljutni oda.
2011. dec. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
Ez nem véletlen hiszen a magyarok agyát már 1945 óta tudatosan mossák át magyargyűlöletre.
2011. dec. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

van egy nyugdíjas ismerősünk Amerikában. A maradék családja itt van, de haza nem jönne. Megszokta, hogy a házában van az uszoda, a portás mindent elintéz, az itteniek meg 6-an szoronganak 60 m2-en.

Ha itt van,nyafog, hogy minden drága, bezzeg ő a sokszorosából él, mint az itteniek.

2011. dec. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Nehogy azt higgyétek hogy sehol a világon nincs szegénység,vagy rossz politikai helyzet..Mindenhol van,hiszen nem mindenki milliomos,de mégsem panaszkodnak ennyire"


De a magyar nép pesszimista, nem összetartó, ezért is tart ott, ahol.

2011. dec. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!