Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan családtagod, ismerős...

Van olyan családtagod, ismerősöd aki hajléktalan lett?

Figyelt kérdés

Hogyan került az utcára?

Saját hibájából?


2011. dec. 19. 20:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
44%

Nincs. Van egy barátnőm, aki alól egyszer kiszaladt a talaj, de pár hónapra befogadtuk és azalatt összeszedte magát. Illetve még egy távolabbi ismerősöm van, aki a szó szoros értelmében elszökött a pasijától, mert terrorizálta, családja nincs, ő most ismerősöknél, barátoknál alszik, nálam is volt.

Őszintén szerintem valamennyire mindenkinek a saját hibája, ha az utcára kerül. Intő jel, ha valakinek nincsenek barátai. Mi a barátnőm úgy fogadtuk be, hogy egy albérleti szobánk volt a párommal és két egyszemélyes ágyunk, az egyiken aludtunk ketten, a másikon a barátnőm. Fel sem merült, hogy ne segítsünk neki. És tudom, hogy ő is megtenné ugyanezt, és kapásból tudok még jópár barátot, aki segítene. Nem nagyon tudom, milyen ember lehet az, akinek nincs egyetlen olyan barája sem, aki legalább egy takarót le tud teríteni neki a földre, hogy azon aludjon és ne az utcán.

2011. dec. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, unokatesóm. Anyja nem "engedte" fiatal korában nősülni, aztán anyuka meghalt, apukával maradt, amikor is a belvárosi,3 szobás lakásukat elcserélték egy cigánysoron levő putrira, meg pár százezer forintra. A pénz elfogyott, a srác meg mondta, hogy egy havernak megengedte, hogy odaköltözzön, azt egyik nap nem tudott bemenni, annyi cigány volt. Pályaudvaron aludt előszőr, aztán ahol helyet látott, ott. Dolgozni nem ment el, de tény, hogy utcáról nehéz elmenni. Apukát a rokonok elköltöztették, amikor apuka meghalt, adtak a gyereknek (majdnem 50 éves) 300.000 Ft-t, amit 1 hónap alatt elköltött. (na, itt mehetett volna el dolgozni, albiból el tudott volna járni...)Nemrég ült, mert a papírjaival hitelt vagy mit vettek fel, ő csak a papírokat adta, pénz kapott érte, de már kijött. Szoktam vele találkozni, mindig adtam neki pénzt, de a napokban volt egy ilyen kérdés,..hogy hónapok óta nem láttam, pedig megadtam neki a számom, hogy hívjon.... Kezdek rosszra gondolni.
2011. dec. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%

Anyukám unokatesója!

Nagyvilági életet élt,pesten laktak,az anyjával,a feleségével,meg a kislányával.

Egész életébe vendéglátózott,meg minden ami az éjszakai élet velejárója.Pia ezerrel,folyamatosan csalta a feleségét,mindig volt nője.Ezt éveken keresztül tűrte az asszony,pluszba gondját viselte az anyósának aki mozgássérült volt.Az volt a rokonom szerencséje,hogy imádta a felesége,pedig nem érdemelte meg.Aztán gondolom elmúlhatott a szerelem,mert az asszonyka elkezdett lázadozni a sorsa miatt.Először csak munkát vállalt,a nénihez fogadtak gondozót.Majd behapsizott,és szépen lassan széthullt a család.A néni meghalt,az asszonyka éli életét,a kislány felnőtt,ő él a lakásba a családjával.A rokonom meg az utcán.Sajnálom én is de erről csak maga tehet.

Volt egy időszak mikor a keresztanyám felkarolta.De nem tudott élni a lehetőséggel,a pia mindig fontosabb volt mindennél,a munkahelyét nem becsülte meg,így újra az utcán van.

Nem hallottunk már róla jóideje.

2011. dec. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
51%

01:17-essel maximálisan egyetértek, szerintem ha valakinek nincsenek barátai akik segítenek neki amikor a lejtő szélén áll , akkor az meg is érdemli, mert nem lehet jó ember!


Ismerek olyan embert, aki hajléktalan lett és már meg is halt. Anyukám öccse. Ő volt a kis kedvenc otthon, anyukámat az anyja eldobta magától, idegenek nevelték fel, az öccsét viszont ő maga nevelte, a röhejes az, hogy ennek ellenére hogy a kisöcsi mindent megkapott amit akart, ő lett a semmirekellő naplopó, anyukámnak pedig szép családja és jó állása lett és persze igazi barátai.

A pasas alkoholizált, nőzött, nem alapított családot.

Hozzáteszem, segíteni akartunk neki, amikor megörökölték anyjuk után a házát akkor anyukám le akart mondani a részéről az öccse javára de ő közölte, hogy nem költözik Bp-ről vidékre, úgyhogy nem fogadta el! Van akinek nem lehet segíteni.

2011. dec. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!