Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18éves vagyok hogy lehetne...

18éves vagyok hogy lehetne elintézni hogy a gyerektartás az én nevemre jöjjön, és csak én vehessem fel, anyám NEM?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 17:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

10-es. Igen, tudom, pont ezért kérdeztem hogy tényleg nem arra költi az anyja vagy mi van?

Igen, vannak ilyen anyák. De van ahol meg a gyerek elégedetlen, azt hiszi az egy zsebpénz, s mihelyt betölti a 18-at, el akarja kérni akkor is ha ki van nyalva a feneke.

Bocs, kedves kérdező, nem azt mondom hogy nálad is ez a helyzet, de ilyenre is akad példa!

2011. dec. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

egyetemre elakarom rakni férre.a tandíjra

és a ruhákat suliba dolgokat nem is ő állja.......

2011. dec. 14. 18:32
 13/14 anonim ***** válasza:
74%
És a rezsit meg a kaját?
2011. dec. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

általában a gyerektartás összege valahol 20 és 50 ezer között van.

Elkérheted, de akkor próbáld meg fizetni belőle a rezsihányadot, meg a kaját, meg a ruhát meg a hülyeségeket. Nem fog menni.

Mellesleg nem lehet, a gyerektartásra nem a gyerek jogosult, hanem a nevelője. Emiatt jogilag nem megoldható a dolog.

Majd ha már tényleg ott leszel az egyetemen, és apád még hajlandó fizetni a gyerektartást - ami akkor már nem kötelező ugye - beszéld meg vele, hogy neked adja. Tandíjra gyűjtés helyett meg tanulj és akkor államira is felvesznek, később meg ösztöndíjat is kapsz. :D

2011. dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!