Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek illene maguk után...

Szerintetek illene maguk után elpakolni?

Figyelt kérdés

Az öcsémről és a barátnőjéről van szó.Az öcsémnek külön lakrésze van füdivel,szóval csak enni járnak fel anyuékhoz.Most mikor otthon voltam akkor láttam hogy felkelnek az asztaltól és nem pakolnak el maguk után(csak ők ketten ettek).Nekem ez egy kicsit furcsa volt ,sokat voltam én is a páromnál de mindig elpakoltunk,és figyeltünk arra hogy anyósomnak ne keljen utánunk takaritani.

Az öcsi szóbája kész rumli,de nem izgat ha lemegyek hozzájuk csinálok helyet hogy leüljek és annyi,ők élnek ott,nem izgat de anyuék lakrésze az más tészta.

Kérdeztem anyut nem zavarj-e,azt mondja nem, de azért furcsállja a dolgot, nem ártom bele magam,csak érdekelnének a vélemények hogy ez másoknál is igy működik?

Szerintem ez nem teljesen korrekt de érdekelnek a vélemények.


2011. dec. 6. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Én más kontextusban tapasztaltam meg ugyanezt, ameddig a férjem lakásában anyóssal együtt laktunk (pár hónap) az énáltalam főzött ebédet anyós bevitte a szobájába, megette, majd kihozta a tányért és letette a mosogató mellé, soha el nem mosta. Elmondhatatlanul tudott idegesíteni ezzel... szerencsére, csak pár hónapról volt szó, de már ott tzartottam, hogy visszaviszem az üres tányért a szobájába...
2011. dec. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Anyukad hibaja. Nem tanitotta meg a napirendet sem az ocsednek sem a baratnojenek.
2011. dec. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Két részről közelíteném meg a dolgokat:


1.)

Szerintem illene. Szörnyen idegesít, amikor az én öcsém és a barátnője kajálnak esznek-isznak és szana széjjel hagyják a tányérokat, poharakat. Anyu nálunk sem szólt semmit. öcsém barátnőjével nagyon jó a viszonyunk, így én kértem meg, hogy pakoljanak el maguk után. nem kell elmosogatni, de igenis, ha pl.: a mustárt kiveszik a hűtőből, akkor tegyék oda vissza. A koszos tányért pedig bele a mosogatóba. Majd elmosom én. De legyen összepakolva. Nálam természetes, hogy ha otthon eszünk, akkor elmosogatok magunk után. Közös családi ebédet egy jó beszélgetős mosogatással fejelünk mindig meg.


2.)

Olyan szépen hangoztak a fentiek, de le se merem írni, hogy anyóséknál viszont ritkán csinálom meg, azt amit otthon elvárok. :(

Iszonyat ciki, és kellemetlen, de ők kikérik maguknak, hogy valaki más mosogasson és pakoljon náluk. Még a gyerkőcök sem. megkajálnak, és jó esetben eltolják maguktól a tányért felállnak és mennek dolgukra. nagyon kellemetlen a dolog. De ha nem hát nem. Egyszer volt náluk egy nagyobb vendégség, amikor elfogytak a tiszta evőeszközök. Gondoltam, hogy akkor már nem a hiányzó 2 db-ot mosom el hanem az összeset. Hát majdnem el lettem rángatva a mosogatótól, mondván ez az anyós dolga. Viszont, ha nincsenek otthon és mégis ott eszünk a párommal, akkor mindig elmosogatok és elpakolok.

2011. dec. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igen,anyu a ludas részben.Gondoltam már rá hogy még mindig nem késő letenni a szabályokat,erről is beszéltünk anyuval,mert én voltam ilyen helyzetben, a páromnál alkalmazkodtam a helyzethez de ott nem szólt anyós egy szót sem.A párommal közösen csináltunk mindent,vele beszéltem meg hogy épp mi a feladatom.Itt öcsi nem beszéli meg a barátnőjével.
2011. dec. 6. 10:53
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha anyóséknál együtt ettünk,az egész család anyós mosogatott(nem engedte nekem)ha csak a párommal ettünk akkor elpakoltunk magunk után.

Ezt kellene öcsiéknek is.

2011. dec. 6. 10:55
 6/9 anonim ***** válasza:
ha ott lakik a csaj, akkor elpakolhatna maga után, de ha csak néha van ott, akkor ugye vendég, szóval akkor nem. Persze anyukád szólhatna, ha zavarja, hogy legalább a mosogatóba tegyék be a tányért meg az asztalt töröljék le, ha már ingyenkonyhának nézik a házat.
2011. dec. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

jaj, de ismerős :)

nekem a hugom ilyen, a barátjával együtt. vagy még rosszabb. kezdve a piszkos tányér el nem pakolástól, a padlóra hajigált szennyesen át, a merő tengerré változtatott (és úgy hagyott) fürdőszobáig. elképesztően rendetlenek. hiába mondunk bármit, nem érdekli tesómat. mondjuk én csak egyszer szóltam nekik, és mi lett az eredménye? hát nem az hogy elpakoltak, hanem a hugom barátja inkább nem is jött hozzánk egy pár hétig.

és egyébként meg ennek szerintem az égvilágom semmi köze ahhoz hogy az anyjától mit lát valaki, inkább hajlam kérdése. én is anyám lánya vagyok, még se lettem olyan mint a hugom (meg amúgy anya mindig is tisztaságot tartott otthon)

2011. dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja, és pont csak a kérdésre nem válaszoltam :) szóval igen, abszolút elvárható lenne hogy elpakoljanak maguk után. de aki ilyen azzal sajnos nem lehet mit csinálni azt tapasztalom. egyszerűen nem fogják fel, hogy azzal, hogy ők megspórolnak maguknak két mozdulatot, azzal egy másik embernek csinálnak plusz két mozdulatot (vagy még többet, mert addigra pl. rászárad a tányérra a kosz, stb)
2011. dec. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De igen, el kéne pakolniuk.
2011. dec. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!