Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem is teljesen feketeben...

Nekem is teljesen feketeben kell mennem?

Figyelt kérdés

Meghalt a volegenyem edesanyja. A temetesre nekem is illik feketeben menni, ugye? Illetve a sapkat le kell venni? Szerencsere meg nem voltam temetesen ugyhogy nem tudom ezeket a dolgolat.

(bocsanat az ekezet-hianyert)


2011. nov. 23. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen illik, teljesen feketében menni! Ha nő vagy akkor sapkát nem kell levenned!
2011. nov. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, no vagyok :) koszonom a valaszt.
2011. nov. 23. 09:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem feltetlen feketeben, hiszen hideg van, tehat egy felso kabat ne legyen piros, kek, de sotet szinu legyen a ruhazatod. Fekete-feher mar lehet, tehat fekete kabat, feher sal!
2011. nov. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyilván pirosban nem illik menni. Én még feketén kívül másban nem voltam temetésen, engem így tanítottak, hogy az illik. De ma már a fekete némi fehérrel kombinálva is elfogadott a nőknél is, nem csak a férfiaknál a fehér ing. Illetve azért sokszor látni olyat, hogy valaki sötétkékben, sötét szürkében jön, gondolom, ha fekete kabát nincs, nem akar venni ezért külön. Szerintem ezzel sincs gond. És a tiszteletet nem azzal rójuk le, feketét vagy sötétkéket húzunk. Persze, odaillő legyen, ne rikító, hivalkodó.
2011. nov. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

attól függ hogy hol fogsz ülni állni

nálunk aki bent van a ravatalozóban(közvetlen családtagok) akkor ott csak feketébe vannak, akik kint állnak azokon már láttam fehér kabátot

2011. nov. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mivel gyakorlatilag elég közeli "hozzátartozód" halt meg (ha már vőlegényed van, akkor majdnem anyósod hunyt el), ezért illik feketében menned. És ott lenned a párod mellett.

A sapkát nőknek nem kell levenni, csak a férfiaknak.

2011. nov. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sőt. Vannak még vidéken olyan helyek,ahol a nőnek nem illik hajadonfőve lenni. A sapkát hagyd a fejeden.
2011. nov. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Novemberre való tekintettel a sapka elmegy, két hete voltam temetésen, férfiak is kalapban voltak (főleg a kopaszodó korosztály).


Sötét színű ruha! Sötétkék is jó, ha nincs elég fekete ruha, de mindenképp sötét, komor színt kell ilyenkor felvenni. Sminket kivételesen mellőzni kell. GYakran sminkelek és nem is csak lehelletnyit, de temetésre spirálon kívül semmi mást nem illik.

Lényeg, hogy a vidám színeket ilyenkor kerülni kell, érthető módon.

2011. nov. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a saját édesapám temetésén fekete szoknyában, fehér blúzban voltam.
2011. nov. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!