Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós, pénz, ház: Mit tegyek?

Anyós, pénz, ház: Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyósom házában laktunk (Ő máshol) három évig, ami leégett elektromos tűzben. A ház az ő nevén van. Anyós felújította a házat 7 milló forintból, hogy jobban éljünk, csak mi használtuk volna. (a 7 milliót abból a pénzből tette bele amit visszakért a feleségemtől miután eladta a lákását. A lakást anyós vette annó 6.5 ért a feleségem nevére, mi 10.5 ért adtuk el, az anyós 13 at kért vissza a kamatok miatt) Most azt szeretné ha mi beletennénk a házba 10 millió forintot, míg ő még 5 milliót, a mellett hogy minden marad a régiben tulajdon tekintetében. Szerintetek ez korrekt vagy nem? Még egyszer a ház nem égett volna le ha nem lakunk ott, viszont nem a mi tulajdonunk sem most sem a jövőben.
2011. nov. 22. 08:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%

feleségednek vett a mama egy házat 6,5 millióért

ezt a házat eladtátok, beköltöztetek anyós lakásába, ami egyszer csak leéget, a felújítás 7 millió volt azt ti kifizettétek, majd a mama követel még 10 milliót


hát birkák voltatok, hogy a mama házába költöztetek és nem vettetek másikat magatoknak

2011. nov. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
63%

aha és még a leégés előtt kér a mama még 13 milliót


hát azt meg minek adtátok oda ha a feleséged nevén volt a ház?

2011. nov. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ja, most látom, házról van szó.


Akkor marad az, hogy ha anyós spórolni akart a biztosításon, akkor ez most ilyen drága lett neki.

2011. nov. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem akarom az anyósomat a pácban hagyni, viszont ami idegesít, de nem tudom, hogy ez csak az én szűklátókörűségem, mert érzelmileg benne vagyok, és csak magamat próbálom menteni, vagy ez tényleg nem kerek:


Kifejezetten engem hibáztat a tűz miatt merthogy én hagytam égve a lámpát, bár ő azt látta de nem kapcsolta le. Igaz ő nem kötött biztosítást. Elfogadom hogy hibás vagyok, viszont valahogy nekem nem kerek a dolog, az hogy amint mondtátok adott a lányának valamit utána visszavette kamatostul, most pedig annak ellenére hogy neki is van pénze.

2011. nov. 22. 09:49
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem ez nagyon nem világos.

Ha jól értem, akkor a mama vett egy lakást a nejednek, aki eladta évek múlva, és a Mama 2x annyi pénzt kért vissza.

Ez már itt zavaros, mert ha a nejedé volt a lakás, miért kért pénzt, és főleg ennyit az anyós.

Plusz, még az anyós kér 10 millát a saját házára?


Inkább vegyetek saját lakást ennyi pénzből, ha nem akartok a későbbiekben szívni.

2011. nov. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Zavaros! Anyósodnak lett eladva a ház???
2011. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!