Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós, pénz, ház: Mit tegyek?

Anyós, pénz, ház: Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyósom házában laktunk (Ő máshol) három évig, ami leégett elektromos tűzben. A ház az ő nevén van. Anyós felújította a házat 7 milló forintból, hogy jobban éljünk, csak mi használtuk volna. (a 7 milliót abból a pénzből tette bele amit visszakért a feleségemtől miután eladta a lákását. A lakást anyós vette annó 6.5 ért a feleségem nevére, mi 10.5 ért adtuk el, az anyós 13 at kért vissza a kamatok miatt) Most azt szeretné ha mi beletennénk a házba 10 millió forintot, míg ő még 5 milliót, a mellett hogy minden marad a régiben tulajdon tekintetében. Szerintetek ez korrekt vagy nem? Még egyszer a ház nem égett volna le ha nem lakunk ott, viszont nem a mi tulajdonunk sem most sem a jövőben.
2011. nov. 22. 08:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit zavaros, hogy melyik összeg kihez/melyik ingatlanhoz tartozik.


Viszont tűzkár miatt a biztosító mennyit fizetett? Ugyanis azt nem látom a leírásban.


Engem eláztatott egyszer a felső szomszéd, nem vészesen, az egyik sarokban lett egy beázás. A biztosító szó nélkül kifizetett helyszíni szemle alapján 100 rugót kb 5 éve.

2011. nov. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A kérdés egyszerűbb: Ott akartok lakni? Ha igen fizettek, ha nem költöztök albérletbe és függetlenek vagytok, viszont ezzel egyúttal vitát is fogtok generálni. Egyébként házba manapság nem éri meg befektetni, pláne nem 15 milkát - abból már akár 2 másikat is veszel. Üzletileg amúgy korrekt, annyi hogy az anyós haszonnal dolgozik.
2011. nov. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekem zavaros amit írsz..

Oké,addig hogy anyósod házában életetek 3 évig.Utána ez a ház leégett.A leégett ház az anyósé..Eddig értem.

Innentől kezdve zavaros.

-anyós felújította a házat hogy továbbra is ott éljetek 7 millióból..(a leégett házat ami az anyós nevén van?)

-milyen pénzt kért vissza,és miért is?Vagyis amit kért pénzt azzal a nejed tartozott az anyjának?

- most lakást vett vagy felújította a leégett lakást??

- és miért kér kamatot??

2011. nov. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Tehát a nej nevén levő lakás (ami jogilag így az övé, bár nem tudom, hogy haszonélvezet volt-e rajta?) értéke volt 10.5 M.

Ezt odaadtátok anyósnak, plusz 2,5 M-t. További 10 M-t kér tőletek. Ezek szerint összesen 23 M-t kellene odaadnotok neki, amit többet nem láttok?


Kérdés: van a nejednek testvére? Ha nincs, akkor gyakorlatilag mindegy, mert egyetlen örökös, így még elmegy a biznisz.

De, ha anyós eladja azt a házat és elkölti a pénzt, akkor buktátok a 23 misit.

Haszonélvetetet vagy tulajdonjogot kellene kérni a házra, mert bizalmi alapon más kezébe adni 23 misit, még akkor is ha családtag...Finoman szólva bátor döntés.


Ha valami miatt ugrik az a lakás, akkor van mihez nyúlnotok, hova mennetek?

2011. nov. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha 6,5 -ért vette, majd Ti eladtátok 10,5-ért, amiből Ő a Ti általatok okozott kár miatt a házra költött 7-et, akkor Őt mindenképpen kár érte, méghozzá 7millió forint. Hiszen a lakás se maradt meg, és a ház értéke se növekedett, csak helyre lett állítva.

Nem biztos, hogy jól értem, de ebből a mondatból "az anyós 13 at kért vissza a kamatok miatt" úgy gondolom fizettetek neki 13 M Ft-ot. Gondolom ez a 7 milliót is tartalmazza. Ez az Ő szempontjából még mindíg úgy néz ki, hogy visszakapta az általa vásárolt lakás árát 6,5 milliót, és az általatok okozott kárt, 7 milliót.

Eddig abból ahogy én értelmezem 0-n vagytok.

Tehát ha Ti beletesztek még 10 M-t, Ő 5M-t a házba, akkor az ingatlan értékéből kiindulva, ki kell számolni, hogy mekkora rész illet meg titeket. 10 M-t ne tegyetek bele úgy, hogy nem kaptok érte tulajdonrészt. Túl sok pénz ez ahhoz.


Emberileg nem értékelném anyósod anyagiasságát, nem az a kérdés, de elgondolkodtató.

2011. nov. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ismét: a biztosító hol tűnik fel a történetben?


A tűzkár gondatlanságból eredt vagy műszaki meghibásodásból? Ha gyufával rohangáltatok, akkor teljesen a ti hibátok. Ha kigyulladt egy vezeték a falban, akkor a biztosító téríti. Ha nincs biztosítás a lakáson, akkor viszont a tulaj hibája.


Van egy lakásunk amit albérletbe kiadtunk. Szerinted, ha eldurran egy vezeték a falban, akkor az a mi sarunk (hogy van-e rajta biztosítás), vagy az albérlő tehet róla?


Tehát mi volt a tűz pontos oka? Zárlat, vagy általatok rongált vezeték?

2011. nov. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Bocsi kicsit zavaros volt:


0. Anyós vesz egy lakást a feleségemnek 6.5 ért

1. Eladta a feleségem a lakást 10.5 ért az anyósnak haszonélvezete volt rajta.

2. Anyós házába költözünk

3. Anyós visszakér 13 millát

4. Anyós rákölt a házra 7 millát

5. Ház leég, nincs biztosítás

6. Anyós kér még 10 millát tőlünk.

2011. nov. 22. 09:10
 8/16 A kérdező kommentje:
A tűz oka nem biztos: az anyós mielőtt elment tőlünk este a kérdéses esete utólag azt mondta, hogy látott egy égve hagyott lámpát hátul a garázsban, (ami egy összetákolt vacak volt, és simán okozhatott tüzet.) azt mondta azért nem kapcsolta le, mert úgy gondolta hogy úgyis hátramegyünk még. Ezt jobb verzió híján elfogadom.
2011. nov. 22. 09:13
 9/16 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Most se értem másként, még mindíg elég zavaros :D
2011. nov. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Biztosítás megkötése a tulajdonos felelőssége. Ha nem köt biztosítást, akkor saját gondatlansága az anyagi kár.

Így, amennyiben nem szándékos gyújtogatás volt (akkor már perben lennétek!!), teljesen az ő sara.


Esetleg egy időarányos albérleti díjat kérhetne, másra nincs joga.


NE adjatok 10 misit, az eladott lakásért fizetett 10,5 millió is túlzás volt!

Jogilag abból se kérhetett volna egy fillért sem. Ha a lányának adta, miért kéri vissza? Haszonélvezet kiváltásáért szintén kérhet pénzt, de mindenképp túlfizettétek anyóst.


Pláne, hogy jogilag a tűzből eredő károkért ő felelős. Ha társasházi lakás, akkor pedig a háznak KELL lennie egyetemleges biztosításának. A személyes tárgyakat nem téríti, de a felújítást igen. Ha a háznak nem volt, perelhető. Ha anyós eltette, amit abból kapott...akkor no comment.

2011. nov. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!