Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak az emberek "...

Miért nem tudnak az emberek " (le) és elszakadni"?

Figyelt kérdés

Van egy unokatestvérem, egyébként nagyon jóban vagyunk, de egy hete az agyamra megy. A párja elutazott hétfőn...azóta az életemet is megette. Folyton felhív épphogy nem sírva, hogy de egyedül van, hogy a párja nincs itt, és hogy naponta csak 2x beszélnek. Próbáltam először megérteni, megbeszélni Vele, de egyszerűen nem ment...fújta a magáét. Persze egész héten játszotta a hattyú halálát, nem lehetett hozza szólni, rossz kedve van. Én 2,5 éve élek távkapcsolatban (2 év mindennapos kapcsolat után). Ma már más mentsváram nem volt, ezzel jöttem elő (oké, más nyomora nem vigasztal, de próbáltam érvelni) mire leordította a fejemet, hogy de nekem könnyű, mert már megszoktam...Persze, nekem marha könnyű esténként az üres házba menni haza, s tudni, hogy van valakim és "mégsincs".

Nem is az, csak nem tudom, hogy nem lehet létezni ennyire a másik nélkül. Én is szeretem a páromat, de ez volt az optimális döntésünk, és lesz még hasonló...s mindig nem sírhatom tele a kispárnámat...

Azt mondta a csaj többet nem beszél velem:-S

Emiatt?!



2011. nov. 17. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
azt hiszem ezt hívják gyengeségnek (?)
2011. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, gyengeség, energia hiány. Egyes embereknek, nem is kevésnek, szüksége van valakire, akihez folyton beszélhet, vagy akit szidhat, vagy aki lelkesíti, vagy eteti, szóval van aki egyedül életképtelen.
2011. nov. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten igénylem néha a magányt. Hogy ne legyen senki, csak én, és ellegyek magamban. Szerencsére barátom is ilyen. Bár imádjuk egymást, és szívesen vagyunk együtt, csak néha kell egyedül is lenni...
2011. nov. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én férjem 3 hónapja külföldön dolgozik,előtte közel 10 évig minden nap együtt hajtottuk álomra a fejünket.Most a kislányommal 2-en vagyunk itthon mert apuci csak 4 hetente jön haza,legközelebb karácsonyra fog.Én is ramatyul érzem magam....nem kicsit,NAGYON!!!!!Olykor rámtör a sirás...de tudom hogy ez az életmód nem tart örökké,azért vállaltuk be,mert vannak céljaink.Viszont az első 2 hét nagyon kemény volt,mikor először utazott el...Ne haragudj az unokatestvéredre,idővel jobban fogja viselni a helyzetet.Gondolom neki is dolgozni ment a párja,nem?
2011. nov. 18. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kicsit tényleg túlzás, de az is, amit te csinálsz. Így gyakorlatilag egyedül élsz, ha ez neked így rendben, akkor az nem igazi kapcsolat, és nem is lesz az. Igen, erről könnyebb lemondani. Az unokatestvéred sokkal jobban kötődik, ő meg túlzásba viszi. Miért nem megy utána? El nem tudnám képzelni, hogy a társam külföldre megy, én meg itthon várakozok egyedül évekig, és azt sem, hogy a társam itthon hagy, nem hív, hogy menjek vele. Így inkább csak az ismerősöm.
2011. nov. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert társfüggő és képtelen önálló személyként is létezni.
2011. nov. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Kicsit tényleg túlzás, de az is, amit te csinálsz. Így gyakorlatilag egyedül élsz, ha ez neked így rendben, akkor az nem igazi kapcsolat, és nem is lesz az. "

Egyetemisták vagyunk, egyetem miatt vállaltuk a távkapcsolatot, hogy mindketten arra a szakra mehessünk, ahova mindig is szerettünk volna. Szerintem ez nem volt rossz döntés. Minden esetre nehéz volt és sokszor most sem könnyű.

Az, meg, hogy mennyire "igazi" a kapcsolatunk azt hiszem mi tudjuk a leginkább. Nem semmi döntés volt 2 év után külön válni, de egymásért és magunkért tettük. Közöttünk egy olyan kötődés van, hogyha egyik reggel azzal a tudattal ébrednék, hogy nincs, valószínűleg én sem akarnék tovább lenni. Ha nem lenne, talán az egyetemet is itt hagynám, nem érezném, hogy van értelme annak amit csinálok. Ő ugyanígy. Ezt a 3 évet elkönyveltük a kapcsolatunk próbájaként, szuperül megértettük egymást, kitartottunk egymás mellett. A távkapcsolat a kis tüzeket kioltja, a nagyokat tovább táplálja. Ez így van.


Én nem arra háborodtam fel, hogy az unokatestvéremnek nehézségei vannak, elhiszem és megértem, hogy nehéz, az első hetekben én is zokogtam. Csak ne mondja azt, hogy én nem tudom ezt át érezni és nekem milyen könnyű...



Köszönöm mindenki válaszát!:)

2011. nov. 18. 12:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az unokatesódnál elszaladt a ló. Apum is ilyen. Elvárja, hogy vele foglalkozzam folyton, de én egyáltalán nem akarom még a hangját se hallani. Nekem saját családom van már.
2014. szept. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!