Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyn zajlik az öröklés ebben...

Hogyn zajlik az öröklés ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Nos, nagypapám vett egy autót 1979-ben de sajnos ő már meghalt és az autót a fiára 1/4részben, és a lány gyermekére (anyukámra) hagyta 3/4 részben. A nagymamám a kocsi üzemben tartója. Sajnos nagypapám fia időközben meghalt és az ő részét a két gyermeke örökölte. És mivan akkor ha anyukám remélhetőleg nagyon soká még meghal akkor az ő része az én részem lesz?? Csak én vagyok neki fia több gyermeke nincs.
2011. nov. 15. 20:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Pl a kora miatt kicsi a kötelező stb... nem te vagy a másik örökösök fizetik a súlyadót, kötelezőt vagyis az üzemben tarátsi kötelezettségeket. Nem kis pénz az sem ma már.

De ha szabad kérdeznem miért fontos neked az öröklés ennyire. Hiszen egy eléggé veteárn autóról beszélünk.

2011. nov. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Anyukád után te fogsz örökölni, mivel egyedüli gyereke vagy, ezért te, egyedül. Persze csak az ő részét, tehát az autó 3/4-ét.
2011. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Milyen autó ez, hogy ilyen idősen értéket képvisel??
2011. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, az autónak eszmei értéke van és az, hogy nagyon szeretjük.
2011. nov. 15. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!