Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így is használhatnám a nevem?

Így is használhatnám a nevem?

Figyelt kérdés

Mondjuk hívják a páromat Kovács Jánosnak, engem Szabó Violának.

Ha összeházasodnánk, használhatnám úgy a nevem, hogy Kovács Viola, vagy mindenféleképp csak úgy lehetne, hogy Kovácsné??

Na nem így hívnak minket. Csak így könnyebb volt most elmagyaráznom.


2011. okt. 17. 22:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

A Kovács-Szabó Viola variáción is elgondolkodom még.


Felvetettem páromnak a Kovács Violás verziót, és neki 2 okból nem tetszik:

Az egyik az, hogy így majd nem tudják, hogy az övé vagyok.

A másik pedig, hogyha az én vezetéknevem is (adott esetben Kovács) lenne, akkor valaki azt hinné, hogy testvérek vagyunk.


(Zöld kéz ismét ment mindenhova)

2011. okt. 18. 00:29
 12/16 anonim ***** válasza:
szerintem mindenképpen jelezze a név valamiképp, hogy férjnél vagy, hiszen az egy olyan dolog, amire büszke az ember vagy nem? én legalábbis így gondolom.
2011. okt. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
a párodnak igaza van!
2011. okt. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
85%

Én se venném fel csak a férjem családi nevét.Mindenképpen szeretném ha mutatná,hogy az "övé" vagyok.Nekem a Kovács Sz.Viola ként tetszik mostanában.Vagy a Kovácsné Szabó Viola.

Csak reménykedek egyszer én is ezen gondolkodhatók:)Szerencsére házasságpárti vagyok:)26/N

2011. okt. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

K. Szabó Viola nem lehetsz, azon kívül stimmel, amit írtak. Természetesen lehetsz Kovács Viola, ez a nyugati verzió, és ma már általánosan használt otthon is.

A Ptk családjogi részében benne van a házassági névviselés szabályozása, nem kell a törvénykönyvet bújnod, az anyakönyvvezető mindent köteles elmagyarázni.


(Tudtommal még a férjed is változtathat nevet, és felveheti a te vezetéknevedet vagy felveheti kötőjellel is, úgy, hogy a te vezetékneved van elől.)

2011. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Majd jobban elgondolkodunk ezen ha itt lesz az ideje. :)


Nem olyan rég kért meg, csak tegnap elgondolkoztam egy kicsit ezen, és érdekelt, hogy lehet-e egy ilyet vagy sem.


Köszönöm még egyszer mindenkinek!

2011. okt. 18. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!