Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg mindenre azt a legkönn...

Tényleg mindenre azt a legkönnyebb válaszolnotok hogy "költözz el! "?

Figyelt kérdés
Rengeteg sztorit olvastam itt foleg 14-18 ev kozottieket.most nem ertem hogy egy gyereknek hogy lehet ilyet irni?? Nem vagyok felhaborodva,erintett se vagyok a dologban csak komolyan erdekelne.
2011. okt. 17. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Pl. lehet hogy nem adja meg a korát, és mivel azt hiszik, hogy az iskolát befejezte/van érettségije, akár még munkája is, el tud költözni. Ez nem szemétség, segíteni akarnak. Ha világosan leírja, hogy 12 éves, akkor egyszerűen nem figyelt oda a válaszoló.
2011. okt. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

én speciel, nem válaszoltam ilyen kérdésre ,de azért megtudom érteni a válaszadókat is.


Én is csak akkor kezdtem értékelni a meleg ételt, a forró fürdőt és megvetett ágyat otthon, amikor koleszos lettem és magamra lettem utalva.


A tinédzser korban sokszor elszalad velük a ló. Le vannak foglalva a maguk kis gondjaikkal és nem érdekli őket semmi más. A szülőnek meg a bele lóg, hogy fenntartsa a kis lakását ami jobb esetbe nem a banké.


Én is tiniként voltam ilyen önző és hittem ,hogy már felnőtt vagyok én is, hiszen már annyi mindenhez értek és tudok... és rá kellett jönnöm, hogy igenis én nem érhetek fel az anyámhoz. Vannak bizonyos dolgok amiket másképp csinálnék mint ő, de nem tudok mást tenni, mint segíteni, ha mást nem azzal ,hogy kitakarítok vagy megfőzök.


Az idősebb korosztály (20-22) pedig már önálló személyiség a függetlenség igényével. Szeretnék a saját életüket élni, de az anyagi okoknál fogva többnyire nem sikerül... és nehéz önálló emberként elviselni a szülőt, aki beleszól mindenbe. Én megértem ezt is. De amíg apuka-anyuka tart el, addig nekünk nincs jogunk beleszólni a dolgukba, amíg nem tettünk le az asztalra semmit!


nekem ez a véleményem. 22/L

2011. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk is ugyanez van, anyámnak bármi rosszat merek szólni lassan 20 éves létemre, egyszerre azzal jön, hogy akkor el lehet takarodni a házából. Talán máshogy nem tudják az ilyen szülők a felsőbbrendűségüket érvényesíteni. Olyan felsőbbrendűséget, ami nem létezik, hisz a gyereket nem alattvalóként, alsóbbrendű lényként kellene kezelni és magukat nem kellene az egekig magasztalni, csak mert csináltak egy gyereket. Az embert nem ez határozza meg, nem a gyerekeitől lesz értékes vagy nem értékes, hanem attól, amilyen ember ő maga. Szóval nem kellene egyszerre lenézni a gyereket. Csak hát sok helyen, pl nálunk is az van, hogy egyetemre járok, sokat olvasok, sokat tájékozódok, és így társaságban jobbakat tudok mondani, jobban hozzá tudok szólni néhány dologhoz, mint ők, teljesen más a felfogásom, és bár ők hülyének tartanak a más felfogás miatt, mások sokszor pozitívumként emlegetik a gondolkodásmódom, előttük is. Ez valahol biztosan bántja őket és valahol ők is ugyanolyan okosnak és nagynak akarják magukat érezni, hát más nem maradt, ha másban nem tudnak már jeleskedni, felülmúlni, marad az, hogy az anyagiakkal fenyegetnek, dobálóznak, ott kecsegtetik "felsőbbrendűségüket". Egy egészséges önbizalmú és a gyerekével egészséges kapcsolatban lévő szülő azonban szerintem nem mond ilyet (kivéve, ha a gyereke nagyon durva, de normális gyereknek semmiképp nem mond ilyet).
2011. okt. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 1mh0t3p válasza:
75%
Ha nap mint nap azt hallod "hagyjál már békén", ha napról napra csak azt veszed észre, hogy hazudik a szemedbe, szemrebbenés nélkül. Ha a "partnerét" sűrűbben cserélgeti mint más a fehérneműjét, ha a haverokon és a bulikon kívül más igazán nem is érdekli. Ha a saját döntéséért sem képes felelősséget vállalni. Akkor már mehet is. Mert ha már magától nincs annyi esze hogy gondolkodjon, majd az élet megtanítja...38/F
2011. okt. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ertem en koszonom a valaszokat! Speciel itt nem arra az esetre gondoltM amikor a szulo gyerek viszonyat nezzzuk hanem amikor ide feltesz egy kerdest a tini es a valaszolok rogton rohamosan a lzt irjak h koltozzon el.ezert nem ertettem 18;36 valaszat eleinte azt hittem egy masik kerdeshez akart irni csak eltevesztette..
2011. okt. 17. 19:36
 6/8 bánomisén ***** válasza:

Én egyszer válaszoltam azt egy kérdésre, hogy "költözz el", de ott egyértelműen leírta a kérdező, hogy leérettségizett, ergo: befejezte az iskolát, nagykorú.

Olyan szitut mesélt el, amire én innen nem láttam más megoldást.

2011. okt. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

18:41-es vagyok.

Az a bibi a "költözz el" dologban, hogy a 18-22 évesek legnagyobb része nem képes elköltözni otthonról, ugyanis anyagilag nem áll rá készen. Éhezni meg senki sem szeretne azért, mert az anyja, apja kiállhatatlan, akkor inkább elviseli az ember, míg muszáj. Ha elköltöznék pl én is, biztosan éheznék, ott kellene hagynom az egyetemet és egy érettségivel próbálhatnék szerencsét a nagyvilágban, se lakás, ahol aludhatnék, semmi... ez legalább annyira megterhelő egy ember számára lelkileg, sőt fizikailag is, mintha otthon minden napos veszekedésnek lenne kitéve... legalább akkora stressz. Szóval ez ezért értelmetlen tanács...

2011. okt. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb esetben olyankor írjuk ezt, amikor a kérdező helyében ezt tennék. Pl. az elmúlt pár hónapban főleg ilyenekre:

- szülei utálják, terror alatt tartják

- testvérét istenítik, ő meg a csicskás

- mostohaapa molesztálja

- szülő alkoholista

- csaj kidolgozza a belét is, nővére henyél és az ő pénzét szórja, szülők szerint ez oké

meg ilyenek.

2011. okt. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!