Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyának,...

Hogy mondjam meg anyának, hogy apához költözöm?

Figyelt kérdés

9 éve váltak el,én anyával meg az új férjével élek,apát csak hétvégente látom.

De nem szeretek anyáékkal lakni...Anya semmit nem enged meg,a nevelőapám mindennel cseszeget,a barátomat soha nem hívhatom el hozzánk.

Tegnap úgy volt,hogy anyáék délután elmennek valahova,ezért áthívtam egy kicsit,mert a suliban nem tudtunk túl sokat beszélni,neki utána még versenyfelkészítője volt,így egész nap alig beszéltünk.

Átjött,elkezdtünk tv-zni,utána elkezdett puszilgatni mindenhol,erre bejönnek a bejárati ajtón anyáék.Anyám elkezdett velem veszekedni,hogy mégis hogy gondolom ezt,hogy oda hívom a barátomat,csak a k.rvák csinálják ezt meg hasonlók...A barátom előtt tök ciki volt.Tudja,hogy idegbeteg az anyám,de szerintem erre Ő sem számított.

Meg azt találta ki a nevelőapám,hogy nem mehetek el suli után sehová,amíg meg nem tanulok mindent és azt majd Ők leellenőrzik és fel kell nekik mondjam a szóbelit...Ba..us,nem normálisak.Fontosabb dolgaim is vannak,mint hogy otthon üljek.A házikat megcsinálom fél óra alatt,a szóbelit meg este szoktam megtanulni és nincs 4-esnél rosszabb jegyem.

Most már néha azt csinálom,hogy apánál vagyok hétköznap is és Ő sokkal rendesebb.Nem erőltet rám semmit,engedi,hogy vacsorára is kaját rendeljünk,nem úgy viselkedik velem,mint egy 4 évessel.

Múltkor ott volt a barátom nálunk és látta,hogy ki van szívva a nyakam,de csak annyit mondott rá apa,hogy csak ne a nyakamat szívassam ki vagy legalább takarjam el.

Nem akadt ki,nem kezdte a monológot,mint ahogyan anya.

Ha anyától pénzt szerettem volna kérni,akkor valamit csinálnom kellett érte(pl.porszívózni,elmosogatni,stb),de apának csak mondanom kell és rögtön ad pénzt.

Anya pl. fodrászra,kozmetikusra és manikűrösre sem szokott pénzt adni,azt is mindig apa fizeti ki.



Hogy mondjam el neki,hogy költözöm?

Nem akarok ott élni,olyan,mintha valami börtönben lennék.


15/L


2011. okt. 6. 16:07
 1/8 A kérdező kommentje:

Tegnap is rosszul lettem a suliba(38 fokos lázam volt és szédültem),ezért az osztályfőnökünk felhívta anyát,hogy jöjjön értem,mert nem bírok állni sem,olyan rosszul vagyok.

Anya értem jött,de már a kocsiban elkezdte mondani,hogy miért kell folyton megjátszanom a beteget meg hogy másnap menni fogok a suliba,megnyugodhatok.

Nem játszottam meg,rosszul voltam.

De azért ma képes volt felkölteni 6-kor,hogy menjek be a suliba.

Este a nevelőapám is elkezdte mondani,hogy "Jaj,milyen beteg lehetek.Biztos iskolaundor." -.-

2011. okt. 6. 16:14
 2/8 anonim ***** válasza:
apád tudja már,hogy hozzá költözöl?
2011. okt. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mindig mondom neki,hogy majd odaköltözöm és Ő is szeretné.

De Őt nem zavarom,mert neki a földszinten van a hálószobája,az enyém meg az emeleten.

2011. okt. 6. 16:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért kérdezz rá. A "mindíg mondom" az olyan amit senki nem vesz komolan.Először vele beszélj
2011. okt. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

igen ... mindenféleképpen kérdezd meg komolyan tőle és ha engedi akkor már csak anyudnak kell valahogy megmondani ... ami sokkal nehezebb lesz, oda menjen veled sztem apud is ;)


amúgy más ám valakivel együtt élni/lakni mint hetente pár napot ott lenni

2011. okt. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hosszú távon nem jó, hogy a kezedbe nyomják a pénzt...tapasztalat, sose kérték, hogy pénzért csinálja meg akármit is, és most kicsit bánom, lusta vagyok elpakolni, mosogatni imádok..de nem csinálom meg, mert miért tenném, ha amúgy is kapok pénzt, nem de? Ne szivasd a nyakad, ez is tapasztalat, az utcán annyira kinéznek, és rájöttem 3 év alatt, hogy undorító, régen viccesnek tűnt, de már taszít, te is fogsz változni. Gondold át, ha biztos van akkor elsőnek apuddal dumálj, aztán anyudnak mondjátok el ketten. :)
2011. okt. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nyukádé a felügyeleti jog mert ez esetben rendörökkel is haza vitethet, bocs de a helyében nem engednélek azért hogy a barátoddal romantikáz, meg hogy apuci pénzén járj fordrászhoz. Hosszú távon apukádat se látnád olyan jó fejnek.
2011. okt. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Apáddal együtt, értelmes ember módjára odaállsz és megmondod.

De valóban, ha neki nem tetszik és nem enged, akkor ha apud hajlandó végigszenvedni egy bírósági macerát, akkor talán megváltoztatják az elhelyezést. Ha nem, akkor akár haza is vitethet anyád.

(mellesleg tipikus eset, vasárnapi apuka egész addig jó dolog, míg nem ott élsz. majd rájössz, hogy ott is vannak szabályok, és hogy talán nem anyád a hülye, amiért nem akar belőled egy elkényeztetett igazi kis qrvát csinálni)

2011. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!