Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyos kerdes. Miert van az h...

Anyos kerdes. Miert van az h tobbszor lehet olvasni h szidjuk az anyosunkat es kb mindegyiknek szinte hasonlo a tartalma?

Figyelt kérdés

Aztan ha eppen olyan valasz szerepel ami nem a menny vagy menny jeoltet vedi az hirtelen le van pontozva meg akkor is ha van benne igazsag?


Elhiszem h vannak hulye anyosok, meg a legtobb fius anyukak nem birjak megemeszteni ha a kicsi fiuk elkoltozik, onnantol kezdve a lany az um ellenseg. De pl a mi csaladunkban total mas a helyzet a kedves ocsem hulyult meg a szo szoros ertelmeben. Regebben egy joszivu ember volt, mara egy erdek onzo ember valt belole. Regen nagyon anyas volt es ragaszkodott anyuhoz, ovta vedte segitette. Ma mar az sem erdekli h anyu h vagy van h erez. akkor nez feleje amikor penz kell. Anyameknal laktak vagy negy es fel evet total ingyen, sem a kajaert sem a rezsiert nem fizettek semmit. Anyu mosott fozott bevasarolt rajuk. nalunk nem volt kerdes h anyu minek nyul a holmijaihoz. egyszeruen 26 eves letere fogalma sem volt h kelle gy sutot bekapcsolni, vagy h kell egy mosogepet elinditani. H ne legyen kuplerajos es koszos a lakas, anyu kenytelen volt takaritani meg rajuk is. o ezt termeszetesnek vette mikozben elte az eletet. volt olyan h nem dolgozott vagy egy evet mert ot kistresszelte a munkahely es beteg. aztan kikotloztek hozzam kulfoldre es nalam ugyanazt csinalta. en figyelmeztettem en nem fogom elviselni a sajat hazamban amit anyu elviselt en kipakolom oket. 7 honapig ugymond pokol volt az eletem, a terhessegem elso 3 honapja stresszel teli idoszak volt es ugy kellett oket kirakni h most mar ideje alberletet nezni. mint ahogy anyunak nem adtak haza semmit ugy nekem sem jarultak semmivel sem a koltsegekhez persze igenyek azok voltak. este kesoig dolgoztam utana mentem a paromhoz aki miattuk nem koltozott akkor hozzam mert nem akart veluk lakni, este keson estem be az agyba masnap munka, mert egyszeruen nem kivantam veluk a kommunikalast. aztan megis ha meg lenne kerdezve a kis csaj az lenne a valasza, h az anyos az borzaszto a lanya meg ugyanaz. azert szerintem soknak magukba is kene gondolni, h pl a kis csaj koltozott en hozzam es nem forditva, nem en fogok alkalmazkodni o hozza h neki mi a jo hanem forditva. vegulis az en hazam az en varam. az sem tetszett h ket honapot adtam h koltozzenek el tolem mert mar nem birtam tovabb. en nem szolok bele kettejuk eletebe azt csinalnak tolem amit akarnak de azt azert megvalasztom h kivel elek egy fedel alatt az en hazamban amire en fizetem a hitelt.

az igaz h anyu beleszol h ezt minek vettek meg azt minek vettek de csak azert teszi mert allandoan tole kernek kolcson penzt. erdekes anyu nalam lakik nekem sosem szol bele az eletembe nem kerdojelez meg... akkor talan nem veluk van a problema es nem anyummal??? a kis csaj erre miert nem jon mar ra??? meg arra h teljesen elmarta a tesomat a csaladjatol. en ott tartok h 23 hetes babos vagyok es meg sem mondtam nekik h babat varok mert nem igazan szeretnem h a kislanyomhoz nyuljanak. a keresztszuloseg meg biztos nem ok. alapjaraton a tesom jutott volna erre a szerepre mint elso gondolat de emiatt a no miatt biztos h nem. parom sem egyezne bele.


2009. ápr. 27. 05:21
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Amit leírtál, az az érem egyik oldala. Meg kellene hallgatni a másikat is, hogy véleményt lehessen mondani. Te is ezt kifogásoltad a többi kérdésfeltevőben, nem? Egyébként miért a lányt okolod, miért nem az öcsédet? Neki kellene a kapocsnak lenni a két fél között, a lány csak alkalmazkodik egy meglévő helyzethez. Tipikus anyóshozzáállás, remélem, nem fiad lesz.
2009. ápr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Adni mindig annyit szabad.amennyit jó szívvel ad az ember és később nem hánytorgatja fel!

Nem értem mi a problémád,otthon laktak és?Anyukád segített nekik?Az az ő baja!Rendesen meg kellett volna neveli öcsédet még kamaszkorában,anyukádnak meg tudni kellene levállni róla.Mert ha mindent megcsinál a kicsi fiának...akkor meg is érdemli(a csúnya dolog,ha ezután siránkozik is!)Ne tegye.Nem kell takarítani,főzni,együtt lakni,ha nem akar.Ha akar,akkor meg miért sír(tok)?

2009. ápr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

szia!


Adni ételt, ellátást , lakhatást tényleg csak jószívűen lehet. Gondolom , sejtetted , hogy nálad is ez lesz , és abban igazad van , hogy" az én házam , az én váram" , de akkor "udvarnokokat" minek kellett beengedni? Az ő életük , oldják meg. Szerintem még egy picit élvezted is a helyzetet, hogy kiszolgáltatottak. A munka része más. Én addig fel se vetettem volna , hogy költözzenek oda, míg nem tudom , hogy x összegből meg tudnak élni. Az anyós probléma meg teljesen más töltettel rendelkezi. Én úgy vélem , minden konfliktus hátterében a kommunikáció részeleges vagy teljes hiánya van; és sokszor mindkét fél "ludas" benne. (De mellesleg nemcsak erre a területre igaz...)

2009. ápr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kislanyom lesz de ennek semmi koze h fiam lenne vagy lanyom lenne. Anyam nem egy rossz anyos, es sosem szekalta oket. Meg sem lett kerdezve tole h netan hozza koltozhetnek e, hanem egyik naprol odakoltozott minden kerdezes nelkul. Nalam valo lakassal csak annyit, h arrol volt szo h beszallnak a hazimunkaba es a rezsi koltsegbe is. ehelyett egyikbe sem szalltak be es minden az en nyakamba szakad. avval a kulonbseggel h sok mas csak puffog es mutatja h nem tetszik a helyzet en megmondtam 2 honapjuk van menni tolem.

Anyam ahogy irtam nem szolna bele az eletukbe h mit hova koltsenek ha nem midnen heten ohozzaja mennek kolcson kerni. akkro mar ne is haragudjal joggal kerdezi meg h hova tette el a fizeteset. Mivel anya mar csak ilyen o ad. en mar nem adok nekik semmit. tesom sajnalom h egy ilyen not fogott ki de nem fogom anyagilag a csajt tamogatni. van egy anyukaja meg egy apukaja meg tesokaja penzelje az o kedves csaladja, nem pedig az en csaladom. es miert van az h mindig csak eppen akkor jonnek ill tesom jon ha vagy segitseg, vagy net, vagy penz kell neki. Miert van az h amugy oda sem telefonal h megkerdezze h netan az anyja h van???? de bezzeg ha kell vmi akkor bejelentes nelkul beallit. es nekem ez nem tetszik mivel van nekem sajat csaladom az ocsemek gondja az nem az en gondom.


csak azert tettem fel a kerdest mert csiomo kerdes van h milyen szemet az anyos igy meg ugy... de azert ezek a lanyok nem neznek sajat magukba h azert veluk is van vmi hiba talan. es egyebkent is miert laktok akkor anyossal. nem kene talan sajat onallo eletet teremteni nemcsak hazassaggal hanem anygaiban is h nem mastol fuggtok? talan panaszkodas helyett nem anyossal lakni, hanem sajat magatoknak eloteremteni a lakhatasi felteteleket??? persze ami ingyen van az mindig is kenyelemsebb de utana a panas zmeg megy ezerrel.

2009. ápr. 27. 10:06
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Én egy anyós utáló vagyok!Vessetek meg!

4 év alatt teltbe a pohár,és azzal hogy a 2 hetes fiamat se szó se beszéd kijelentette viszi,majd hozza.Én meg úgy felháborodtam,meg mondtam neki most már elegem van!mi az,hogy Ő mondja meg mit,hogy kell tennem,mit,hogy kell csinálnom,és még az újszülött fiamat is kihasználja,hát NEM!!Nem leszek senki janicsi bohócot,és utána a gyámüggyel,és azzal fenyegettet minden ok nélkül viszi a gyerekünket.Jön emberekkel,és elvitetti!Semmi ok nincs rá!De Ő így gondolja helyesnek.Én milliószor meg bocsátottam de a gyerekem az én felelősségem,és az én dolgom,hogy jó gyerekort biztosítsak neki!Milyen anya ilyen aki elakarja a menyétől szakítani az unkát,hogy azért is harcoljon?Vannak ám nagyon gonosz anyósok,aki ilyent még nem élt át az nem is tudja milyen lelki terrort tud biztosítani egy ilyen boszorka.Ha nekem nem lenne most anyukám márt elmebeteg lennék miatta,és kikészített volna.Most nyugi van nincs beszélgetés vele,nincs találkozás,és messziről kerülöm.Férjem mellettem áll,de ő megy hozzá,és visszi hozzájuk a 6 hós fiamat hétvégén 1-1 órára,de én nem vagyok hajlandó semmi féle kapcsoltba lenni.Látod van ilyen is!És ez csak töredéke annak amit tudnék mesélni vele kapcsoltban!


-Én kicsit úgy érzem féltékeny vagy!

De ez az én véleményem!


Üdv:Egy édesanya

2009. ápr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

kedves 4-ik hozzaszolo. Megertelek, ilyen anyost en is utalnek es en sem tartanam a kapcsolatot vele, sot messzirol elkerulnem. azert orulok annak h a parod nem tiltod h lassa az anyjat ill nem hergeled az anyja ellen, meg akkor sem ha megerdemelne.

szerencsere nekem remek anyosom van es tenyleg nem panaszkodhatok. de az elso baratom anyja pl egy boszorka volt.

a mi esetunkben nem anyu a hibas es a rossz anyos. Lehet h lehetne jobb anyos is. Mindenkinek vannak hibai senki sem tokeletes igy anyam sem. Mivel sajnos volt reszem a sogornommel lakni kinkeserves 7 honapot tudom milyen a csaj. a kulonbseg koztem es anyu kozott az volt h en megmondtam most mar irany az alberlet, de abban is segedkeztem nekik, sot takaritottam terhesen az o leendo alberletukben, mert eleg koszosan hagytak. en alapjaraton szivesen segitek de azt nagyon nem szeretem ha ez termeszetesnek van veve es a kihasznalas fele fajul a dolog. azt rogton eszre veszem es segitokeszsegem utana a nullaval egyenlo. sajnos nem birtam a csaj modorat es pofatlansagat tovabb es odaig fajult a dolog h baromi keson jartam haza h latni se lassam. eredmenye en purcantam ki. viszont en ugy gondolom ha vki koltozik be mashova es az a masik szivesseget tesz akkor a bekoltozo egyennek kell maximalisan alkalmazkodni es nem forditva. nem teremtettem lehetetlen felteteleket. csak minimalis keresem volt h maga utan pakoljon el, pl ha eszik nem ugy hagyok mindent, meg ha megevett vmit a hutobol menjen el vasarolni, es ne csak maganak hanem mindenkinek mert en is ugy vasaroltam. nem egyszer volt h vittem volna el kajat reggel munkaba es nem volt semmi olyan amit el lehetett volna vinni mert mind megette. azt hiszem ez nem nagy keres lett volna. ha engedtem volna majdnem h szerepkor cserolodott volna en lettem volna a vendeg es ok a tulajok. Na ezt azert mar nem. Es itt meg nem is arrol volt szo h szukosen lettunk volna mert a hazam eleg nagy. itt a szemelyiseggel volt a problema.

nem vagyok feltekeny az ocsemre sem a csajra. csak a tesom bunko es pofatlannak tartom es o alapjaraton nem ilyen volt. a csaj hergeli ocsemet folyamatosan anyam ellen. azt tartom pofatlannak h az anyjat semmibe sem veszi, nem is hivja, nem is latogatja csak akkor ha kell vmi. engem is azert hivogatott. aztan szepen nem-et mondtam mindenre. most nem hivogat. ha meg nem-et mondtam jott a hiszti mert akarata nem ervenyesult. En nem szolok bele mit es hova koltenek nem az en maganugyem, viszont amikro kolcson kert igenis joggal megkerdem h ket kereso ember, raadasuul ocsem ket allasban dolgozik hova megy a penz. Az en elvem sosem kertem kolcson viszont sosem adok kolcson se senkinek. igy anyamat pumpoljak mert tudjak h tolem nem szamithatnak anyagiakra. vagy allandoan azert jart hozzam h a telefont hasznalja mert maguknak nem akarta bekottetni mondvan draga. ja persze ha en szamlamra megy a dolog az ingyen van az ugy meg jobb. es meg tomerdek hasonlo pofatlansag. Pl a kiscsajnak voltak olyan kijelentesei, h ah ha baleset erne akkor legalabb oveke lenne a haz. a legnagyobb meglepetesere vegrendelkeztem es semmit sem hagytam az ocsemre ill kizartam a vegrendeletbol. a baba megszuletesevel minden megoldodik megjobban mert o lesz az orokos.

szoval azert vannak ilyen kihasznalos egyenek is. en erre akartam csak kilyukadni.

2009. ápr. 28. 06:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!