Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni ilyen...

Mit lehet csinálni ilyen édesanyával?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, tanuló. Édesanyám elvált, velem "neveli" lebénult édesanyját és tartja el alkoholista testvérét. Ezek tehát kihatnak rá, mert sokat idegeskedik, mind a 2 ember miatt, néha miattam is, bár én próbálok nem rossz lenni. Az idegeskedés miatt (legalábbis ő ennek tudja be), sokat cigizik, és iszik. De amíg dolgozik (7.00-16.00), egyáltalán nem iszik és cigizik, de amint eljön a munkahelyéről, rágyújt, itthon pedig 1 cigi 1 3centes feles konyak. Csak 1féle cigit szív és1 féle piát iszik. De ez estig megy, és egyébként egyáltalán nem látni rajta, hogy ittas. Egyenesen megy, normálisan beszél, régen direkt mondattam vele nehéz szavakat, úgy hogy ne tudja, mi a célom, és azokat is simán kimondja, tehát tényleg mintha vizet inna. Hétvégén persze, amikor nem dolgozik, reggeltől estig ez megy. Napi egy doboz cigi, az italt meg kb. 2naponta veszi.. Már többször beszéltem vele, de nem akarja letenni egyiket se, csak ígérget. És itt van még a másik "bajom". Állandóan ígérget, de annak se eleje, se vége. Mondtam, hogy menjünk el várásolni, mert kéne szőnyeg, megígérte, de abból se lett semmi. Mondtam, menjünk el fagyizni(nyáron), azt 2 hónapig mondta, hogy a kövi hétvégén, de sose mentünk el.. Ő is szokott ilyeneket javasolni, de az sem valósul meg. Nem tudom ,hogy most ez a függősége miatt van-e, de nagyon zavaró. Tehát, lényegében lesz*rja azt, hogy én mit csinálok, hol vagyok, de ha nem tud cigizni, már tiszta idegbeteg. És hiába mondom, hogy ez nekem milyen rosszul esik, semmit nem csinál. Mindig mondja, hogy sajnálja meg ilyenek, de mintha egy gép beszélne. Nem érzem azt, hogy őszinte lenne.

Értem, hogy ideges az édesanyja meg a tesója miatt, de velem nem kéne így bánnia, én nem tehetek róla, hogy a családtagok ilyenek..

Mit lehet tenni? Vagy törődjek bele, hogy az sem érdekelné, ha meghalnék??


2011. szept. 26. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit eltúloztad a végét szerintem. Az, hogy iszik, meg cigizik... Hát, felnőtt nő, az ő dolga. Arra figyelj, hogy ne nőjön az alkohol mennyisége, vagy ne kezdjen el másféle alkoholt is inni, az már azért veszélyesebb alkoholizmus.

HA menni akarsz valahova, menj, nem muszáj anyukádat is elráncigálnod, azonban ha ő hoz fel valami programot, akkor mondd neki, hogy tök jó, és menjetek most azonnal. Így nem lesz ideje meggondolni magát. Én is ilyen vagyok, ígérgetek, de másnapra már elmegy a kedvem, és csak muszájból csinálok dolgokat, amiket előző nap még élveztem volna.

2011. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amikor hétköznap meló után hazamegy, és az első pohár italt készíti magának, kérdezd meg tőle: az nem zavarja, hogy előbb-utóbb ő is oda fog jutni, mint a saját testvére? Nem fél attól, hogy esetleg egyik pillanatról a másikra ő is ugyanúgy lebénul, mint a mamája?

És nagyon csendben kérdezd meg tőle: azt az életet szánta neked is, amit most ő él? Mert ha ő le-esik a lábáról, terád hárul mindaz a teher, és te sem fogsz tudni mást tenni, mint amit most ő tesz.


Amit most ő tesz, az jelentősen befolyásolhatja a te jövőbeni sorsodat is. Mondd meg neki, hogy te saját magadnak nem olyan életet tervezel, mint amit most ő él, és gondoljon bele, mekkora felelősséget rak a válladra, ha az életmódja miatt téged rákényszerít arra, hogy feladd a saját álmaidat, terveidet.


Nem kell vele veszekedni, csak szépen csendben mondd el ezt neki, ne várj rá választ sem. Hidd el végig fogja gondolni, és remélhetőleg legalább megpróbál változtatni jelenlegi szokásain.

2011. szept. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Olyan is volt már, hogy mondta hogy menjünk el most vhova..de 5 perc múlva meg már aztmondta, hogy áhh inkább hagyjuk. Meg azt vettem észre, hogyha elmegyek valahova, és nem az utolsó busszal jövök(este 11) hanem később, nem kérdezi meg, hogy miért jöttem haza ilyen későn, hanem azt kérdezi, hogy " Hogyhogy itthon vagy ilyenkor? minek jöttél haza még?" .. most akkor ezt mire véljem? Amikor hajnalozni kb. 3havonta 1x szoktam(nem vagyok nagy bulizós), és mindig utolsó busszal jövök..

És az is furcsa, hogy mindig felhozza, hogyha ő meghalna, akkor nekem a számláján lesz x Ft, és hogy majd abból eltudom tartani magamat, nagyit meg a tesóját, amíg nem találok munkát..Még nagyimat csak-csak, de a testvérét én biztos, hogy nem tartanám el, mivel elmebeteg, alkoholista, munkát se bír keresni, állandóan fenyegetőzött régen is hogy felgyújtja a házat stb..mind1 ez más..

szóval semmivel se lehet anyámra hatni..pedig szeretnék segíteni neki, hogy legalább mi ketten jóban legyünk, ha már nagyim meg tesója ilyen fejfájást csinál neki.. de nem, még velem is össze akar veszni. Mintha csak teher lennék. Ja meg ez a tipikus hülyének nézés, amikor például valamit megígér, és nem teljesíti, akkor nem az, hogy bocsánatot kér, pl. "ne haragudj, de fáradt voltam vagy másra kellett a pénz,stb" nem.hanem vesz egy csokit és aztmondja. ez meg ez nem jött össze,DE VETTEM EGY CSOKIT.. nem 5éves vagyok, akit lelehet kenyerezni egy csokival..de ő azt hiszi..:S

Mindig mondja, hogy ha én elköltöznék, benne egy világ törne össze, mert csak én vagyok neki. De egyre jobban vonzz a költözés, csak még munkám sincs, így ez egy ideig lehetetlen.:(

2011. szept. 26. 15:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!