Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel segíthetnék az öcsémnek?...

Mivel segíthetnék az öcsémnek? Az a baj, hogy olyan dolgokat állít, amik meg sem történtek.

Figyelt kérdés

Az Öcsémről van szó. Most lesz 12 éves. Három évvel fiatalabb nálam, és első ránézésre teljesen olyan mint minden más korabeli fiú. Szereti a focit, az autókat, horgászik, és a tanulmányi átlaga is egy stabil négyes. De az a baj, hogy nagyon gyakran felvágós a haverjai, és az ismerőseink előtt. Persze ilyen minden fiú, hogy olyanokat állít, ami (még ő is tudja)nem valós. De az Öcsémmel az a baj, hogy amit állít, azt el is hiszi. És nem képes felfogni, hogy nem úgy van. Teljesen elhiszi, és az emlékei közé teszi be, hogy ez megtörtént. Többször is volt olyan, hogy könnyen bizonyítékot találhattunk rá, hogy megtörtént-e vagy sem, és mindig a nem jött ki. Olyanokat állít, amik biztosan nem történtek meg. És ebből nagyon gyakran van veszekedés. A szüleim beszélgetését hallottam egyszer fél füllel, hogy pszichológushoz szeretnének vele fordulni, de én ismerem annyira, hogy az csak nagyon sokat rontana a helyzeten. Nem tudom mit tegyek, mert szinte hetente vannak olyan viták, hogy ez most megtörtént, vagy sem.Sajnálom az Öcsémet, de ilyenkor mindig kénytelen vagyok a szüleimnek igazat adni, hogy ne történt meg, mert azzal csak még jobban rontanám a helyzetet, hogyha azt mondom, hogy megtörtént. Vagy nem?


Barátnőmnek meséltem a helyzetet, és ő azt tanácsolta, hogy olvassak neki mesét, ha nem hagyja, akkor álmában. Szerintetek ez segít?

Van valami ötletetek?

Előre is nagyon köszönöm!


2009. ápr. 25. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt a mese olvasás nem segit, az egyetlen megoldás a pszichológus, lehet hogy az öcséd szimplán viselkedés zavaros, de az is lehet, hogy személyiség zavara van, amit kezelni kell.
2009. ápr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudnál írni néhány példát arra, hogy miket állít? mik azok a dolgok amik szerinte megtörténtek? Igy könnyebben tudnánk segíteni.
2009. ápr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Látom, hogy nagyon szíveden viseled az öcsét sorsát. Szemet szúrt az a sorod, hogy: " pszichológushoz szeretnének vele fordulni, de nagyon sokat rontana a helyzeten"

Ebben lehet valami és nagyon jó, hogy ennyire ismered az öcsédet.

Először is beszélj errő a szüleiddel, mondd el nekik, hogy szerinted ártana neki, ha orvoshoz vinnék, de viszont segíteni kell rajta.

Ilyen esetekben az tud segíteni, aki ismeri az illetőt és megérti. Azt hiszem jelen esetben ez te vagy. Mondd meg a szülőknek, hogy te megpróbálsz a lelkére beszélni, s ha nem látnak javulást akkor vigyék el pszichológushoz. Akár szabjatok határidőt, lényeg, hogy győzd meg őket.

Eztán beszélj az öcséddel és mondd el neki, hogy ha hazudozik, akkor később betegnek fogják gondolni, mert néha elmegy egy kis füllentés, de ez előbb utóbb szemet szúr majd mindenkinek. Viszont, ha nem fogja fel, hogy miről is beszélsz, persze meggyőzőnek kell lenni és érthetőnek, akkor tényleg a pszichológus hozzáértése kell, mert bizony ez a későbbiekben, ha nem kezelik elmebajhoz is vezethet.

Foglalkozz vele sokat, csináljatok közös programokat így szűrheted a hazugságokat!

2009. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm kedves utolsó válaszoló!

Például volt egy olyan eset, hogy a barátnőmtől kaptam egy fülbevalót, amin egy Lego volt átszúrva. Ő erre mondta, hogy ilyen ötlete neki is volt, és kísérletezett is. Mikor mondtuk, hogy nem valószínű, mert nehéz ám átszúrni egy legót, elment a szekrénye aljában keresni. Mikor nem találta mondta, hogy a nagymamánkkal vett egy csomag Legót, kérdezzük csak meg. A nagyim erről semmit nem tudott.

Remélem ez elég érthető példa.

Még egyszer köszönöm!

2009. ápr. 28. 17:06
 5/5 anonim válasza:
én egyszer jártam egy sráccal, aki az öcséd volt 26 éves változatban. Borzalmas volt, de ez pszichológiai eset, szerintem menj el egy pszichológushoz vagy csak az egyetemre valamelyik pszichológia tanárhoz, az öcséd, nélkül, és ő talán még láttatlanban is tudna mondani valamit.
2009. szept. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!