Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok a Johanna névhez?

Mit szóltok a Johanna névhez?

Figyelt kérdés
Azon tűnődtem,ha egyszer lesz egy kislányom valami nem gyakori,de hagyományos, szép nevet adnék neki. Végül a Johanna névig jutottam. Elég sok kislány kapja a Hanna nevet,de nekem a Johanna sokkal jobban tetszik,és nem is túl gyakori. Mit szóltok?
2011. szept. 16. 22:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

2 éves kislányom Johanna. Nem becézzük Hannának, vagy Hanninak, a teljes nevét használjuk. Miért lenne cigányos? Amúgy latin eredetű név, és mi nagyon szeretjük.

Születése előtt én is kedves, halk szavú, simulékony jellemet társítottam a névhez. Hát Ő olyan, mint az eleven tűz!

2011. szept. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nagyon szép név, kedves hangzása van.
2011. szept. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Szép név.

Bár Szent Johanna ugrik be először, és szegénynek a máglyahalála, de egyébként szép.

2011. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Aki a könyvre utalt.. "Elátkozott királyok" ?

Mert nekem is rögtön az jutott eszembe.

Nekem tetszik a név, bár a saját lányomnak nem adnám.

2011. szept. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerintem szép név, de ha nem szeretnél gyakorit akkor ne ezt válaszd, mert nagyon divatos név mostanában.
2011. szept. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
26%
régimódi, a régi filmekből ilyen visszafogott nyomorék szűz lányokra emlékeztető
2011. szept. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz. Én egyetlen Johannát ismerek, ő is 20 éves már, szóval nem baba.
2011. szept. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nagyon szép, a lányomat biztosan így fogják hívni. Én is az olyan neveket szeretem, amiket mindenki ismer, mégsem adja manapság senki a gyerekének. És ez egy nagyon méltóságteljes, uralkodói név, imádom!
2011. okt. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Tényleg olyan gyakori mostanság ez a név? Én írtam, hogy négy éve ezt akartam adni, csak fiam lett. Hát, kár, ha mostanság nagyon felkapott, mert én pont annak örültem, hogy találtam egy olyan nevet, ami nem túl gyakori, viszont nem is valami kifacsart, kitekert név, amiről senki nem hallott még. De ezek szerint másoknak is megtetszett.

Mielőtt valaki megszólna, nem feltűnési viszketegségből akartam ritkább nevet adni, de olyan gyakori vezetéknévhez, mint a miénk, hát nem árt egy kicsit ritkább utónév.

2011. okt. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
nekem nem nagyon tetszik,szerintem a Hanna jobb
2013. aug. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!