Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan járnátok el, vagy...

Hogyan járnátok el, vagy hogyan "illene" eljárni?

Figyelt kérdés

A párom édesanyjának 3 testvére van, mindegyik nős (vagy férjezett). Közülük 1 párt tegezek, 1 párt magázok és 1 párral úgy vagyok, hogy a nő felkért a tegezésre, a férfi nem. Nagyobb családi összejöveteleken sokszor érzem hülyén magam, mondjuk "sziasztok" "csókolom" (ugye a nőnek) "jó napot kívánok" (ffinek).

Különösen ott rossz, ahol a nőt tegezem, a férfit meg magázom. "Szia Annamari, Jó napot kívánok Jóska" :-S

Ilyenkor van valami "szabály", vagy ez van, ezt kell szeretni?


2011. szept. 12. 10:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Igen én is így gondolom. Nem fogom felajánlani, úgy gondolom aki akarta felajánlotta, aki nem nem:)

Csak néha rosszul érzem magam, hogy kinek mit mondjak, hogyan mondjam...

Aztán különösen akiket a párom tegez, nehezemre esik magázni...

2011. szept. 12. 11:32
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Makovezc Imre bátyám megoldása: Ha téged letegeznek, akkor az kölcsönös kell legyen, tehát nyugodtan tegezd vissza. Ha sokkal idősebb a másik ember, legfeljebb tedd hozzá, hogy "Bátyám" vagy "Néném". S mivel Ő jóval idősebb nálam, én megfogadtam, amit mondott.


(Ha a másik ember magáz téged, pedig idősebb, akkor te nyilván nem tegezed le.)

2011. szept. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Ezek a rokonok engem tegeznek egyébként...

Természetesen a magázókat nem tegezném...

2011. szept. 12. 11:40
 14/17 anonim ***** válasza:

Lehet jobb lett volna ezt a kérdést a Szokások, etikett rovatba írni (Kultúra és közösség témakörben). Ha gondolod, tedd fel ott is a kérdést, de a google-ba fél perc alatt is választ kapsz a szitura.

Az ilyesmi nem annyira vélemény kérdése, ez protokoll, erre szabályok vannak. Te nő vagy és ő férfi, nem számítanak a számok, kézfogás mellé nem mellékelnek személyit. Neked illik felajánlani a tegezést, és ha ezt most nem kezded el "gyakorolni", a későbbiekben még lehetnek kellemetlenségeid olyan körökben, ahol a férfiak tisztában vannak az etikettel.

2011. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
11:34 kieg.: Van, aki szerint a tegeződés kevésbé tiszteletteljes forma, mint a magázódás. Én ezt nem osztom. Tehát egyetértek azzal, hogy az idősebbeknek kijár a tisztelet, ám ezt nem a magázódással kell nekik megadni, ha ők közben tegeznek engem. (Nem vagyok már gyerek, 40 elmúltam én is.) Ha valaki tegez engem, nem fogom magázni, mert az egyikőnknek sem jó, két felnőtt ember akkor is egyenrangú a beszédben, ha egyébként nem azok. (Az egyik a szülője a másiknak, a másik párjának, vagy éppen főnök-beosztott a viszonyuk.) Bennem kifejezetten visszatetszést vált ki az ilyen viszony. Pont a felemássága, egyensúlytalansága miatt. (A "csendőrpertu" fejezi ezt ki jól: Amikor a csendőr anno letegezte a cigányt, de ha az is tegezni merte őt, akkor lepofozta, vagy jól meg is verte.)
2011. szept. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

11:49

Egyetértek.

Érdekes, nálunk nem szokás pl. anyóst-apóst tegezni, legalábbis nem találkoztam még olyan ismerőssel aki tegezné az anyósát-apósát. Egyébként egyetértek Veled, szerintem semmivel sem tiszteletlenebb a tegezés, mint a magázás. Valahogy úgy érzem tegezve közelebb kerülhetek az illetőhöz, a magázás számomra távolságtartó.

A párom nagynénjével is úgy vagyok, hogy vele órákig tudok beszélgetni, a párom anyukájával való beszélgetés kimerül egy "hogy tettszik lenni"-vel...sajnos. pedig már több éve együtt vagyunk, valahogy ez nem alakult...

2011. szept. 12. 12:14
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia!Én is hasonlóképp éreztem magam,elősször mindenkinek Jó reggelt-napot stb...Aztán beszélgettünk a párommal,és azt mondta akit ő is tegez tegezzem én is.Vannak közöttük nálam idősebb nők is férfiak is.Még nem volt probléma.
2011. szept. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!