Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan járnátok el, vagy...

Hogyan járnátok el, vagy hogyan "illene" eljárni?

Figyelt kérdés

A párom édesanyjának 3 testvére van, mindegyik nős (vagy férjezett). Közülük 1 párt tegezek, 1 párt magázok és 1 párral úgy vagyok, hogy a nő felkért a tegezésre, a férfi nem. Nagyobb családi összejöveteleken sokszor érzem hülyén magam, mondjuk "sziasztok" "csókolom" (ugye a nőnek) "jó napot kívánok" (ffinek).

Különösen ott rossz, ahol a nőt tegezem, a férfit meg magázom. "Szia Annamari, Jó napot kívánok Jóska" :-S

Ilyenkor van valami "szabály", vagy ez van, ezt kell szeretni?


2011. szept. 12. 10:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Úgy illik eljárni, hogy aki felajánlotta, azt tegezed, aki nem, azt magázod. Nálunk is ugyanez van, hülye érzés, de idővel megszokja az ember...
2011. szept. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát az evidens, hogy nem tegezem le aki nem kért fel rá, csak gondoltam adtok valami más tippet:D
2011. szept. 12. 11:08
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Csak a nők vagy a náluk jóval idősebb/magasabb rangú férfiak ajánlhatják fel a tegezést. Szóval szerintem ezt most Neked kell felajánlanod.
2011. szept. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én elébe megyek a dolgoknak, és én ajánlom fel, hogy tegeződjünk, és ez be is jön, mert eddig még senki se mondta azt, hogy ne, inkább magázódjunk.

Jobb, mint rágódni, hogy kinek mit köszönjek. :)

2011. szept. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Az idősebb a fiatalabbnak és a NŐ a férfinek ajánlja fel a tegeződést. Illemtudó férfi, legyen bárhány éves, nem fogja neked. De te megteheted.
2011. szept. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Jó napot kívánok, mindenkinek! ;)
2011. szept. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is van, akit tegezek, van akit magázok a családban. A közös köszönést elrendezem egy szimpla Helloval. Azt lehet tegezni is, magázni is. És amúgy van a felsorolásban olyan is, aki felé neked illene felajánlani a tegezést.
2011. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Még akkor is ha én 21 vagyok ő meg már majdnem 50 ???

Hát nem tudom:-S

2011. szept. 12. 11:23
 9/17 A kérdező kommentje:
Ez a 'jó napot kívánok mindenkinek' jó:D
2011. szept. 12. 11:24
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen helyzetben nem ajánlhatod fel a tegeződést. Mivel a párod édesanyjának a testvérei eggyel idősebb generáció, így családon belül "magasabb rangban" vannak. Ha családon kívül találkoznátok, akkor felajánlhatnád (a nőnek még így sem!), de családon belül semmiképp.

Persze ha felajánlod, valószínűleg elfogadják, de akkor sem illendő.

2011. szept. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!