Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig lehet így bírni?

Meddig lehet így bírni?

Figyelt kérdés

Nagyon elhidegültünk egymástól a férjemmel, hónapok óta nem alszunk egy ágyban, sok a súrlódás, most meg már napok óta inkább kerüljük egymást, nehogy beszélnünk kelljen.

Van két ovisunk. Nemigen tudnánk anyagilag megoldani, hogy szétmenjünk (ki menjen az utcára). Semmit nem tudok megbeszélni vele, mert azonnal vádolja a világot, mindig mindenki más a hibás, de a problémáinkra nincs válasza, megoldása. ((pl. befizeti-e végre a csekkeket)).

Úgy érzem egyáltalán nem partner már nekem, amit megtesz értem vagy a családjáért, azt akár egy társbérlő is megtenné.

Egyre boldogtalanabb vagyok. Nem azért, mert a régi szerelmet sírom vissza (már rég nem sírok...), hanem mert már nyomaszt, ha ott van, ahol én...

Meddig lehet ezt még így húzni?


2011. szept. 9. 21:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan súlyos, amilyennek leírod, akkor nem sokáig.

Ismerősöknél is most alakul ki ez az állapot, de ott az anya már a nagyobbik gyerekkel is kezd rossz viszonyban lenni. A helyzet tulajdonképpen ugyan ez, csak a gyerekek nem ovisok, hanem a nagyobb középsulis 3.-os, a kisebbik gimis 1.-s.

2011. szept. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha lenne most munkám mondanám, hogy legyünk társbérlők...
2011. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, így nem sokáig lehet bírni, de nem is kell. Én úgy érzem, bánt a helyzet, és nem is reménytelen. Miért nem kértek segítséget? Kár lenne ezt a kapcsolatot kidobni, családot tönkretenni. Nem vagytok reménytelenek, hidd el!
2011. szept. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Párterápia esetleg?
2011. szept. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a világgal hogy nem értékeljük eléggé amink van. Két kisgyerekkel már óriási a felelöség rajtatok. Hidd el a külön mennétek, biztos vagyok benne hogy hiányozna a férjed. Iszonyat nehéz kilépni ebből a monoton, semmilyen életből, de szerintem inditsátok újra a kapcsolatotokat. A biztos kapcsidat még tehetitek nagyon széppé, de bizonytalan uj elsülhet rosszabul is mint a jelenlegi helyzeted.
2011. szept. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:

Azért érdemes mégegyszer átgondolni a dolgot, adni egymásnak még egy esélyt, tisztázni egymás iránt az érzéseiteket.

Elválni ráártek később is.

Menjetek el pl. egy hétvégére valahova kettesben, beszéljétek végig, kit mi bánt, kinek mi a baja a másikaal.

Valamikor elég, ha eszetekbe jutnak azok a szép napok, amiket a kapcsolatotok elején megéltetek.

Tényleg megéri! Ha ezeket a dolgokat nem tisztázzátok egymással, nem is fogjátok tudni lezárni magatokban soha még ha el váltok is...

Sok szerencsét!!!

2011. szept. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Ha egyre boldogtalanabb vagy akkor miért akarod ezt tovább húzni. Értem én, az anyagiak. És akkor boldogtalan maradsz egész életedben? Ha nem adsz esélyt egy új kapcsolatra, akkor ez így elég nehéz lesz.
2011. szept. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem őt ugyanúgy nyomasztja a te jelenléted mint téged az övé :) ez legalább egy közös pont. Szerintem ezt neki is elmondhatod, hogy úgy érzed eltávolodtatok, hogy ő is megtesz mindent annak érdekében, hogy ne kelljen veled egy levegőt szívnia, hát akkor mondjátok ki hogy vége. Szerintem mindketten megkönnyebbülnétek, és még normálisabb viszony is lehetne. Sajnos anyagilag nem tudtok külön menni, hát akkor legyetek kimondva is azok, amik egyébként is vagytok, bérlőtársak :) El lehet attól még válni, hogy egy fedél alatt laktok. Aztán amint alakul, úgyis megoldódik ez a helyzet, mármint hogy valaki el tudjon költözni.


33/N

2011. szept. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
Nem sokáig lehet így bírni, de ha nem történt még megbocsáthatatlan dolog köztetek, próbáljátok meg. Valamikor szerettétek egymást, ott vannak a gyerekek is, meg kell próbálni változtatni. Tudom, van az a pont, amikor az egyik fél már nem tud tovább tűrni, akkor marad a társbérlőség ahogy már előttem írták, idővel pedig külön.
2011. szept. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
Hasonló a helyzetem, tudom, hogy nem könnyű kilépni, nálunk is az anyagiak + gyerekek miatt nem egyszerű a változtatás. Nem egyszerű :(((
2011. szept. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!