Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ezután? A párom...

Mit tegyek ezután? A párom apja sérteget. Hogyan viselkedjek velük?

Figyelt kérdés
Már együttélek a párommal és eddig mindig találtam kifogást amiért nem találkozom a szüleivel. Nem nagyon szimpi az édesapja, egy nagyon nehéz ember, aki még rasszista is. Nem is ez a lényeg. Nagy nehezen belementem, hogy 1 hét múlva találkozom velük. De mivel náluk folyamatosak a viták, a párom megint összeveszett az édesapjávaé telefonon és a vita hevében az apa engem is sértegetett. Nem durva módon, de akkoris. Ezek után mit kellene tennem? Szívem szerint továbbra sem találkoznék velük, de ez sem állapot. Tegyek úgy mintha a párom nem mondta volna el, hogy azért csapta a telefont az apjára mert megsértett engem?
2009. ápr. 21. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, mióta párod a párod, de ha már Neked is kellemetlen, hogy még nem találkoztál a szüleivel, akkor az "illendőség kedvéért" tedd tiszteleted náluk, aztán ha valóban ennyire elviselhetetlenek, akkor ne legyen gyakori a találkozás. Szerintem egy látogatást még meg lehet tenni összeszorított szájjal is.
2009. ápr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Az apja veled szemben rasszista?
2009. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem. Általánosságban az..ezért is írtam, hogy ez most annyira nem is lényeg..maximum annyiban, hogy érdekes elképzelései vannak.
2009. ápr. 21. 11:18
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha a párod elmondta neked, hogy sértegetett az apja, gondolom megértené, hogy nem akarsz vele találkozni, nem?

Ha igen, akkor semmi gond.

Ha ő is szeretné, hogy találkozz a szüleivel, és tényleg nem volt olyan durva a sértés, akkor ld. az előttem válaszolót.

2009. ápr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ill. az 1. válaszolót
2009. ápr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Én amondó vagyok, egy próbát megér a dolog. Ami történt engedd el a füled mellett , kérd meg rá a párodat is, és mielőbb találjon közös hangot a szüleivel ; apjával főként, hogy elvihessen hozzájuk, vagy ők jöhessenek hozzátok.

Ezek után próbáld "összeszorítani" a fogad, légy türelmes , kedves , lássák hogy mennyire szereted a fiúkat(gondolom csajszi vagy)...stb. Ha jönne az élcelődés valami miatt , te ne kezdj rá, és ne sértődj meg látványosan , engedd el azt is a füled mellett. Ha esetleg negatívan zárulna a tali (pl. beszólogatnának) , utána engedd ki a gőzt és döntsd el: akarsz-e még velük talizni?

Általában a személyes találkozó sok minden feszültséget fel szokott oldani , akkor látják be az ősök , hogy jéééé, ez az x személ nem is olyan , ahogyan én hittem! Ha hirtelen haragú is az apja,vagy "nehéz" eset de kulturált; a személyes talin lehet hogy teljesen más lesz a beszélgetés menete!:)

2009. ápr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Már csak a továbbiak kivédése érdekében is tégy egy próbát. Tedd fel a fapofát, tedd tiszteleted náluk, mosolyogj szépen, és ha esetleg rosszul alakulnak, vagy kellemetlenné válnának a dolgok akkor gyors elköszönés és távozás. Vitába, veszekedésbe ne menjetek bele. Ha nem mész el, akkor annak is te leszel az oka, ha nem megfelelő a kapcsolata a fiával.

Az én anyósom olyan "akarnok" forma, de nem engedek ám neki. Egyszer valamin meg volt sértődve, de pont akkor volt a 60. szülinapja, nagyon paráztam, hogy menjek-e vagy nem. Egy kolléganőm ezt a tanácsot adta: "Vegyél neki egy vázát, meg egy virágot, menj el, ha nagyon dumál akkor: Nesze virág, nesze köcsög oszt pápá..."

A lényege: te tedd meg, ami tőled elvárható. Ha após zizi: az már az ő baja, a saját hülye fejét ő hordja.

Légy erős és nyugodt. (ha lehet és bírod: a párodnak se szidd az apóst, mert hiába van köztük rossz kapcsolat, mástól lehet nehezebben veszi a szüleit érő kritikát)

2009. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valószínű, igazatok van. Most a legújabb, hogy a vita miatt a párom hetekig nem akar találkozni a szüleivel. Nem tudom, hogy most ezek után én mit tegyek. próbáljam rávenni, hogy menjen csak..nélkülem..vagy menjünk békülni? De ez álszentség lenne a részemről, mert azt valójában nem akarom:S
2009. ápr. 21. 11:39
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 5. vok számszerúsítve!:))


Valahogy próbálja a párod rendezni a sorokat, főleg az apjával! Tudod, nagyon fel tudják húzni egymást az emberek , de mégiscsak az apja, tehát a minimális tiszteletet meg kell adnia iránta! Valaki jól írta, hogy a szülei. Ez valamire azért kötelezi őt....tehát te ne fújj ellenük, hagyd, hogy hogy valami rendeződhessen. Próbálja meg megbeszélni a párod velük, kibékülni vele/velük és csak utána menjetek hozzájuk! Ne békebírónak vagy igazságtevőként legyél ott...:)

2009. ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok:

most: légy csendben. Hallgasd meg a párod, ha morog, puffog, de lehetőleg ne foglalj állást. Nyugtasd meg, tereld a gondolatait. Ha egy kicsit csitult a helyzet, akkor mondd el neki te is: nem szívesen, mert rosszul estek a téged ért oktalan bántások, de az ő és a család kedvéért elmégy a szüleihez. Ha ő is úgy akarja. Ebből fogja érezni, hogy nem stréber vagy, meg álszent, de nem is szítasz ellenségeskedést.

sok szerencsét, türelmet.

2009. ápr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!