Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van, mit csináljak?

Elegem van, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szüleim folyton ordítanak velem. Bármiért. A legapróbb dolgokért is. Pl.: elfelejtettem elmosogatni, akkor ordítás, sehova sem mehetek, hozzánk se jöhetnek, semmi gép meg tévé. Borzalmas, az osztálytársaim már kérdezték hogy esetleg nem bankot rabolok hogy ilyen a büntetésem. De ebben még az a legszörnyűbb hogy ér nagyon feledékeny tipus vagyok, akaratlanul is elfelejtek dolgokat, szóval nem úgy van hogy kéthavonta becsúszik egy hét bünti hanem 2 havonta becsúszik 2-3 nap feloldozás. Mivel már elegem van, kijátszottam őket, azért írtam ezt most. Tudom nem jó dolog de muszály. Nagyon elegem van. Megmondani nekik hogy egy kicsit álljanak már le (persze nem így fogalmazva) azt nem merem mert akkor mégjobban beidegesednek és hát kitudja mi történhet akkor. Kaptam már pofonokat közepes-apróbb dolgokért. Az igaz persze hogy rém idegesítő egy gyerek aki már a 3adjára elmondott feladatot elfelejti, nem csinálja. De azért ne tegyék már tönkre a mindennapjait. Help! mit csináljak??
2011. szept. 6. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:

A büntetés azért van, hogy tanuljon belőle az ember. Nem hiszem el, hogy EZEK UTÁN IS "elfelejtesz" elmosogatni.


Írd fel egy füzetbe a napi feladataidat.

2011. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is nagyon feledékeny vagyok, ezt több tanáromnak is mondtam(pályázatokra, + órákra akarnak küldeni, de nekem minden nap magolnom kell). Ezért vettem egy kis füzetet(100 ft) ebben van mindenem, így már szinte semmit nem felejtek el :)

Sztem próbáld ki ;)

2011. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

talán ne felejtsd el?

ha tényleg ennyire feledős vagy,miért nem írod rá egy papírra,hogy aztán ráragaszd a homlokodra? :D

én is néha elfelejtek dolgokat,de azért nem ennyire gyakran...

13l

2011. szept. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbáld megjegyezni a dolgokat. Járkálj füzettel és tollal, amibe felvésed, hogy mit is kell csinálnod. Írj fel mindent amit lehet. Így biztos nem felejted el. Ha takarításról van szó, akkor mehetsz sorban a lakás helyiségein. ha látod a mosatlant, akkor biztos nem felejted el elmosni.


Szüleidet bántani nem bántom, mert megteszik majd az utánam jövők. Változz te!


B6 vitamint kipróbálhatnád

2011. szept. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig is feledékeny voltam, de nekem ez a papír dolog nem vált be. Azt is elfelejtettem megnézni -.- De aztán a technika kihúzott a bajból, feltalálták a naptáros mobilokat. Azóta azt csinálom, hogy amint adódik valami teendő, azt szépen beírom, és egy adott időre beállítom, hogy csöngjön. És innentől kezdve nincs más dolgod, mint otthon is zsebes ruhában/nadrágban rohangászni, így a mobilod is folyton veled lesz, ami ha megcsörren, máris tudod, hogy dolgod van. Szerintem neked is beválna ;)
2011. szept. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

kérdező: én vagyok aki a homlokraragasztós papírt mondta xD

én ha pl fáradt vagyok,és olyankor sok mindent elfelejtek,amikor mondanak nekem valamit,mindig felírom egy papírra,azt szépen összehajtogatom és beteszem a zsebembe :D

a papírt azért csak érzed hogy ott van a zsebedben,szóval arról tuti nem fogsz megfeledkezni :D

2011. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi az tippeket. de még az érdekelne hogy hogyan tudnám kordában tartani az idulataikat. mert azért tényleg nem annyira borzasztó bűnt követtem el pár ilyen esetért, de mégis úgy viselkednek mintha belőve, részegen találnának egy utcasarkon.
2011. szept. 6. 19:34
 8/8 anonim ***** válasza:

állj a sarkadra

ha velem ordibálnak anyámék,mindig leorditom őket

velem csak ne kiabáljanak

2011. szept. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!