Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem bírom kimondani?

Miért nem bírom kimondani?

Figyelt kérdés

Még életemben egyszer sem hívtam apát apának. Nem nagyon tartottuk a kapcsolatot, de most pár napot vele töltöttem hogy "újrakezdjük" És nagyon jó fej és szeretem is. De valahogy nem bírom neki mondani és annyira rossz:( Társaságban ha akarok neki mondani valamit akkor mindig meggondolom magam, mert akkor szólnom kéne neki hogy apa. Pedig én tényleg szeretném hogy jó legyen a kapcsolatunk nem olyan mint eddig, de mért nem tudom mondani? Meg ha meg is jön a bátorságom akkor meg attól félek hogy szóvá fogja tenni hogy eddig mért nem mondtam és erre nem fogok tudni mit mondani meg olyan kínos lesz:s

És úgy utálom magam hogy ilyen kis hülye vagyok de nem tudok mit csinálni magammal:(

15/L


2011. aug. 26. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
azért nem bírod kimondani,mert nem érzed úgy,h az apád lenne. nem kaptál tőle szeretetet idáig.szinte olyan még,mint egy idegen.
2011. aug. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ebben van igazság. Csak hogy ő megtette az első lépést hogy elhívott és most rajtam lenne a sor..:/
2011. aug. 26. 22:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyakorold magadban otthon egyedül. Fogj egy fényképet róla, és mondd annak. Vagy írd le 100-szor... vagy ilyesmi. És egyszercsak ki fogod mondani élőben is. Töröld az aggódást, hogy mit mondd majd. "A múlt por" "A múlt elmúlt, ezért nem létezik". Terhát nem kell magyarázatokat adni az elmúlt dolgokra. Sajnos ezt kevesen tudják, helkyette a multon rágódnak, és közben kihagyják a jelent. Kerüld el ezt a zsákutcát.
2011. aug. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan próbáld meg mondani neki:) Ha attól félsz, hogy visszakérdez, találj ki valamit, hogy akkor mint mondasz, ha rákérdez, bár nem fog. Elmesélek egy történetet:)

A szüleim egy éves koromban elváltak (egyébként 16L vagyok). Szóval a szüleim elváltak, anyával maradtam, és apának volt valami barátnője, akit anya nagyon nem bírt (nem hisztiből, mert apa mostani, új feleségével nagyon jóban van), így nem engedett sokáig apához. Emlékszem, egyszer voltam nála, vagyis többször is, de annál az alkalomnál pont mentünk valahová, kocsival is, meg gyalog is, és ő nagyon próbált a kedvembe járni, de én sem mondtam, hogy apa. Több órának tűnt, amíg készültem rá, valamit mondani vagy kérdezni akartam, de csönd volt sokáig, és nem tudtam megszólítani. Aztán egyszer kimondtam: Apaa?! Úgy felcsillant a szeme, rögtön visszakérdezett, hogy mondjam, mi van, mit szeretnék, arra már nem emlékszem, de tudom, hogy nagyon nehéz volt, de nagyon fiatal voltam, nem hiszem, hogy több, mint 3-4 éves... Szóval próbáld meg szerintem, nagyon fog neki örülni, így elindulhattok egy úton. Egyébként én "már" jóban vagyok vele, vagyis mindig is jóban voltunk, csak kiskoromban anya kevesebbet engedett.

2012. ápr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

kb. 3 hete összevesztem vele. Azóta nem beszéltünk:S

de azért olyan kicsin sokkal egyszerbűbb kimondani mint így 15 évesen:/

2012. ápr. 23. 21:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!