Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szét hulott a...

Mit tegyek? Szét hulott a családom. (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Sziasztok.Már most megköszönöm annak aki egyáltalán elolvassa.

Nos,az a helyzet hogy 4en vagyunk tesok,én vagyok a legidősebb.Édesapám és édesanyám elváltak,de együtt élnek mert apukámnak nincs hova mennie.De viszont anyu élettársa is velük él.Én már több mint egy éve nem lakom otthon,mert kinn élek a párommal külföldön.

Az a gond,hogy most én is próbálok kialakitani magamnak egy életet és elkezdeni önerőmből építeni.De nem tudom velük mit tudnék kezdeni.Amikor beszélek velük msn-en vagy telefonon állandóan csak a panaszt hallom,hogy verekszenek legfőképp a pénz miatt.és mielőtt valakinek eszébe jutna,hogy miért nem támogattom őket,támogattom csak éppen két nap alatt elverik a pénzt amit küldök.most már nem olyan rendszereséggel küldöm,mivel megtudtam,hogy anyám élettársa elég keményen iszik és vissza hallottam,hogy sokszor volt olyan hogy neki adta azt a pénzt amit én haza küldtem.De tudni kell anyámról,hogy ő úgymond elég pénzes ember mert ha nincs pénze nem lehet vele beszélni mert őrjöng!Amikor még otthon éltem akkor is ezt csinálta.És nem tud hatni rá senki.Az a gáz,hogy az egész város ismeri már őket hogy milyen a szokásuk,hogy állandóan ordítanak meg kéregetnek mert nem tudják beosztani azt ami megvan.Ezek mellett az öcsém ő már 17éves,nem képes maga után rendet tenni,de olyan szinten hogy behordja a lakásba a szerszámait és mindent amit el lehet képzelni.Legutóbb decemberbe voltam otthon egy pár napot,el sem merem mondani senkinek milyen rossz volt abban a lakásban ahol egykor felnőttem.minden egy szemétdombra emlékeztetett.Most ismét haza kell mennem több ok miatt is.De nem szeretném ha ismét ez fogadna otthon.Szerintetek mit tegyek,hogy jobb legyen?Hogy ne bántsák egymást és az öcsém is tanuljon egy kis jó módort?Már az is megfordult a fejemben,hogy kibérelek arra az időszakra valami szállást máshol,de az meg már milyen hogy nem a családommal lakom és ott ahol felnőttem az ilyen dolgok miatt.Nem tudom,hogyan tovább!Kérlek segítsetek.


2011. aug. 25. 23:07
 1/10 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok!
2011. aug. 25. 23:08
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyit segítek ezzel, de nagyon sokáig én is úgy jártam "haza", hogy rokonoknál, haveroknál aludtam, és csak látogatóba mentem fel, mert egyszerűen be sem fértem a lakásba a kuplerájtól és az igénytelenségtől... Nálunk anyum elvesztése és a nagyim tébolya miatt vált ilyenné a helyzet sajnos.
2011. aug. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ez elég nehéz helyzet :s De szerintem a legjobb ha tényleg egy albérletet veszel ki arra az időre amikor haza kell menned, mert nagyon rossz látni minden nap, hogy ordibálnak meg minden. Szerintem sokkal nyugodtabb lennél egy barátságos albi-ban. Szerintem próbálj saját életet kezdeni, ne hagyd,hogy visszafogjanak ! Sok szerencsét!!:)
2011. aug. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Te szinte leis irtad a megoldast, hiszen tudod, hogy a szuleidet megvaltoztatni nem tudod, mivel ezek a szokasaik, igy elnek, nekik ez az eletmod tokeletesen megfelel!

Nem feltetlenul kell segitened oket anyagilag, mivel mar onallo eletet elsz, s mint irtad is, hogy elerkezett az ido, hogy megteremsd a sajat otthonodat! Tehat ezen dolgozz most, mivel soha nem tudni azt, hogy meddig lesz munkad, a regiek azt mondtak, hogy: " a penzt addig kell megfogni, mig a kezedben van, nem amikor elfogyott!"

Az Ocseddel tudsz beszelni, de ebben a korban nagyon nehez hatni ra akkor, amikor a szuloknek igy megfelel az eletmodja, tehat igy nem valoszinu, hogy elfogadja azt, amit Te tanacsolsz, de megprobalni, meglehet.

2011. aug. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a komikat!

23.18 igen már több mint egy éve új életet kezdtem és szerencsére rám talált a szerelem is.de nem tudok boldog lenni és nyugodtságban élni ha tudom hogy ők ezt csinálják.legjobban a húgomat sajnálom aki még csak 12 éves és sajnos nem tudom kiszakitani onnan,mert anyám nem engedné meg amúgy is gyámügyi gondozás alatt van az ilyen dolgok miatt.ő meséli nekem msn-en keresztül,hogy hasba van rúgva meg ököllel van verve azért mert a bolo..nd öcsémet nem várta meg kinn este 10órakor az udvaron.

2011. aug. 25. 23:22
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyon elvagyok keseredve.nem tudom mit tehetnék.októberben haza megyek,akkor beszélek a fejükkel de valószínű a csoda is két napig fog hatni sajnos!!:(
2011. aug. 25. 23:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Nems is olyan hosszú és nem is olyan bonyolult:)Sokat látok ilyet mindennap. De nembiztih az a tuti amit én mondok és lehet hogy keménynek fog tűnni amit írok. Szóval Mivel a szüleid és a tesód is felnőtt emberek, és választottak és egy választott életstílusban élnek. Te egy általad választott életstílusban élsz. Elköltöztél otthonról, pénzt keresel, dolgozol, ezt választottad te. De nem lehetsz te a felelős a családtagjaid döntéseiért, sőt nem is vagy felelős senkiért. Majd a gyermekedért meg a saját döntéseidért, de más ember döntéseiért nem. Ezért hozz saját döntéseket. Tehát kérdezd meg magadtól, hogy abba a lakásba ami koszos és már rég nem az otthonod, csak egy lakás amiben felnőttél, el akarsz-e oda menni. Sőt esetleg észbe kapnak hogy takarítani kellene, kicsit változtatni kellene legalább mikor hazajössz. A pénz dologról, inkább vásárolj be nekik esetleg fizesd ki a számláikat mikor itthon vagy tesódnak vegyél ruhát, de azt is megcsinálhatod, hogy a számláikat át irányítod és te fizeted. Így nem kerül a kezükbe a pénzed és nem költik piára. A verekedéseket meg a perpatvarokat nem a te dolgod megelőzni, vagy foglalkozni vele. Mert anyukád döntése h még mindig tűri a pofozkodást és nem ment a rendőrségre feljelentést tenni. Ebbe a döntésébe te nem szólhatsz bele max elmondhtod neki, hogy mennyire szarul esik neked h így látod őt, mikor haza érkezel, meg hogy tehetetlennek érzed magad és esetleg felveted a rendőrséges dolgot neki.


Szóval tudom hogy rossz, mert a családod...azok az emberek akiket szeretsz....de ne felejtsd el, hogy szabad emberek is akik döntéseket hoznak... jót vagy rosszat. De ezt nekik kell mehozni és nem neked. MErt addig, amíg mindig segítesz rajtuk, és pátyolgatod őket, tőled fognak függeni, de majd ha elengeded a kezüket akkor mi lesz? Muszály, h tanuljanak a hibáikból.

2011. aug. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!!utolsó télleg igazad van!de pl. az ártatlan húgommal mi lesz?ő nem tudja meg védeni magát és még pici ehezz de mégis ütve-verve van!!félek,hogy egyszer azt fogom hallani,hogy úgy megverik egymást,hogy súlyos következménye lesz!



rettegek attól a perctől,amikor ismét haza érkezem,mert nem akarok patkánydombon lakni napokig.csak a város amiben élünk elég pici és nem tudom hova tudnék menni,mert barátnőim nincsenek otthon de viszont fiú haver igen,de oda nem akarok,mert nem akarok belőle félreértést senkivel szemben.a hotel szoba vagy nevezzük panziónak,az pedig túl drága!nem keresek annyira jól,hogy megendeghessem magamnak,hogy hotelszobát béreljek!és amúgy is csak pár napra kéne...szóval ez is egy nem mindennapi probléma számomra...

2011. aug. 25. 23:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg egy nagynéni,vagy unokatestvér vagy bármilyen másik rokon,akihez elmehetnél,hogy nála aludj pár napig?Amíg visszajössz. Napközben pedig lehetnél "otthon " a családdal...
2011. aug. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha jól számoltam a negyedik válaszoló vagyok, aki a döntésekről írt.... Nah szóval ha itthon leszel menj el a gyermekjóléti szolgálathoz. Nagyon fontos, ők ügyelnek kicsit a családodra, kimennek, irányítják kissé. Segítenek a hugodon is és ha úgy látják tenni tudnak annak érdekében hogy normalizálódjon az életük. Nos, néz szét a neten, hátha találsz pár napra olcsó szállást.
2011. aug. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!