Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá ha a...

Mit szólnátok hozzá ha a férjetek, nem adná oda csak a fizetése felét nektek, a másik felét az anyának meg a tesójának adná?

Figyelt kérdés
Ha lenne közös gyereketek,több is,meg lakás hitel,kajára alig lenne pénzetek.Ti mit tennétek?
2011. aug. 25. 17:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
63%

A házasság szerintem a szerelemről szól, nem a közös kasszáról.


Kérdező, engem zavarna. Mire kell nekik a pénz? Kérik, vagy a férjed magától adja?

2011. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%

ha a felét nektek adja, a felét meg az anyjának (!)/tesójának, akkor mi marad neki?

kül. ez annyira összetett, hogy lehetetlen jó választ, tanácsot adni!

verd ki a balhét, az csak javíthat a dolgon.

2011. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

18:37

ez a kérdés nem a házasság érzelmi oldaláról szól, így felesleges volt az első mondatot. Persze, hogy a szeretetről-szerelemről szól. De ha anyagi oldalát nézed, akkor a KÖZÖS kasszáról szól, nem arról, hogy mint két idegen ember kezelik a saját pénzüket.

2011. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%
Nem igaz, mert külön kasszával is működnek házasságok, így ez nem feltétel. A szerelem viszont minden esetben kell a házassághoz.
2011. aug. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez sem igaz, mert a szerelem egy múló állapot... nem egy fülig szerelmes pár kapcsolatát láttam tönkremenni, mert amellett, hogy szerelmesek voltak, elsétáltak egymás gondjai és vágyai mellett, nem is ismerték igazán egymást, nem is akarták, idealizálták maguknak a másikat... csak ez egyszer kibukik, szerelem sehol, megbecsülés, szeretet sehol... na belőlük lesz a sokáig vagyonért pereskedő, gyereket másik ellen fordító rossz szülő... és sok ilyen van.


A házasság alapja a tisztelet, megbecsülés, szeretet, őszinteség, a másik megismerésére való törekvés idealizálás helyett, és nem árt, ha kezdetben szerelem is van. De a fentiek elengedhetetlenek egy jó kapcsolathoz, házassághoz. Első voltam egyébként.

2011. aug. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

23:06

Csak az a baj, hogy ma már a sok média által behülyített ember nem is tudja, hogy mi az a külön kassza! Szerintem te arról beszélsz, hogy közösen fizetik a számlákat, és ami marad, abból mindenki külön gazdálkodik. Ez egy tehetős közös kassza, havi zsebpénzzel! A valódi különkassza az, amikor a pár tagjai elszámoltatják a másikat azzal a pénzzel, amit odaadtak. VAgyis ha apuci vesz csokit,a kkor annak árát visszakéri anyucitól. Amikor nincsenek közös tervek, közös megtakarításba beleadott pénz, hanem mindenkinek meg vannak a saját tervei és arra magának rak félre pénzt. Amikor anyuci a gyes-gyedből él, és apucit nem érdekli, hogy van-e még pénze: odaadja a számlák felét, meg fizeti a gyerek cuccainak felét, de hogy anyának marad-e pénze csokira, az már le van xarva. Ez a külön kassza! Így ritkán működőképes egy házasság, és nem gyarapodik semmit.

Amiről szerintem te beszélsz, az más. Közös kassza (normális esetben)=minden költséget közösen fizetnek+közösek a megtakarításaik. És ha emelett jut pénz zsebpénzként mindkét félnek, az szuper. A közös kassza nem arról szól, hogy minden fillérről be kell számolni. Én is akkor veszek ki a közös bankszámlánkról, amikor akarok, és csak akkor egyeztetem a férjemmel, ha 1) nem volt a költség betervezve, 2) nem fér bele a zsebpénz keretembe.

Tessék már átgondolni, hogy mi a közös és külön kassza, pls!

2011. aug. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
29%

Átgondoltam, nyugodj meg, ne sírj ezen.


Számomra a közös az egy bankszámlás, a külön kassza pedig az, amikor mindkettőnek van bankszámlája, és megbeszélik, ki mit fizet.


Amiről te beszélsz, az semmilyen kassza, az zsarnok férfi + eltartott nő.

2011. aug. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Utolsó miért eltartott?Ha gyesen van otthon mondjuk a nő?Közösen vállalták a gyereket.Akkor miről beszélünk?
2011. aug. 26. 17:52
 19/20 anonim ***** válasza:
70%
kicsit fekete-fehér a gondolkodása. mindegy.
2011. aug. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
29%
Nem írtam még ide választ, de a kérdező utolsó kommentjén megakadt a szemem. Talán nem eltartott? Az eltartás körülményeitől függ, hogy valaki eltartott-e?
2012. jan. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!