Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el, hogy anyám...

Hogy mondjam el, hogy anyám nem akarja őt (a páromat) megismerni?

Figyelt kérdés

24 vagyok,régóta külön lakom a szüleimtől.

Többéves kapcsolat után új párom lett,végre olyan akivel tényleg boldog vagyok.

Eléggé családcentrikus,ő épp szülőkkel lakik,hazavitt,bemutatott,befogadva érzem magam nagyon,bár eleinte ódzkodtam attól hogy 2 hét után összeismerkedjek a szülőkkel,tesvérrel (exem szüleit 1 év után ismertem meg).

Nem lakom messze tőlük,pár hét alatt többször voltam ott.


Én szüleim 40km-re laknak,nem esik útba,meg külön is lakom,ezért eddig szóba sem került.

Viszont olyan program lesz jövöhéten,ami hozzájuk közel,és kocsi nélkül lenne jó menni,hogy megihassunk 1-2 valamit,majd ott aludni,meg akkor már had ismerjék meg.

Erre anyám kiakadt,hogy oda ne vigyek senkit,exem is kb 1 év után vittem,és hogy őt is felesleges volt,mert szakitás lett a vége (4 évig együtt voltunk,nem egyéjszakás pasit vittem fel,rajta kivül egy pasim nem vittem haza).Meg hogy minden férfi egyforma,ez se lesz tartós kapcsolat (nevét se tudja,nemhogy ismerné,igy elég gáz ezt megállapitani)

Párom még nem tudja,hogy anyám azt mondta hogy felejtsem el hogy oda megyünk a program után (bár előtte is akartam,had ismerje meg).

Hely van,körülugrálást nem kérünk (bár barátnőit úgy körülugrálja mint akinek fizetnek).

Komolyan,egy vadidegen kiváncsibb lenne a páromra mint ő...

Hogy mondjam el ezt a páromnak?

Tessék,igy ne utálja meg ismeretlenül is a leendő anyósát...

(bár rossz szót nem fog szólni,de nem is a kimondott szavak a lényeg)

N


2011. aug. 22. 12:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nem szerette az exemet,bár talán ha 3x látta 4 év alatt (exem nem szeretett oda menni)


Nem régóta vagyunk együtt,de jobban szeretem mint bárkit eddig.


Sosem cipeltem fel senkit mig otthon is laktam,csak most ugy gondoltam,hogy miért ne ismerhetnék meg egymást...

de hát az nem most lesz,de nem is a közeljövöben...

2011. aug. 22. 13:55
 12/19 anonim ***** válasza:

A kérdés arról szól, hogy miképp mond meg a barátodnak, hogy nem mehettek anyukádhoz mert ő látni sem akarja, de a valódi probléma nem közted és a barátod közt van, hanem közted és édesanyád közt.


A barátodnak csak meséld el a szituációt, szerintem nincs benne semmi kellemetlen, ha ilyen anyád van hát ez van.

Édesanyád meg hanyagold, ez is a felnőttség egyik állomása (leszakadás az ősökről).

2011. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Rég "leszakadtam" róluk,18 éves korom óta külön lakom nem is közel,ritkán járok "haza",csak páromnak fontos a család,hát legyen alapon...


hát mégse...

2011. aug. 22. 16:30
 14/19 anonim ***** válasza:
A párod biztos megérti. Bármennyire családcentrikus, azért gondolom fogja, hogy egy idő után külön életet kell élni, és néha nem olyan jól alakulnak a dolgok. Az, hogy két hét után odavitt, tényleg elég gyors. Meg hogy a testvérével együtt otthon laknak, szintén nem evidens mindenhol.
2011. aug. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem lakik otthon a testvére,csak épp szülőtlátogattak,és akkor már had ismerjen meg engem is.

Párom is csak épp otthon lakik,ország másik végén lakott sokáig,most itt kapott munkát pár éve,igy hülyeség lenne bérelni ha egyszer van bőven helye.De hozzám hasonlóan ,bá dolgozunk,de munkát keresünk ország másik végén...igy már mondhatni együtt


Arra jutottam,hogy szól amit szól,családot nem válogathatja meg az ember...

2011. aug. 22. 20:48
 16/19 anonim ***** válasza:
Hát, szurkolok. Szép, hogy kitartasz mellette. Én addig próbáltam egyensúlyozni a barátom és a családom (akik nem bírták a barátomat) között, míg a barátomat elveszítettem, a családdal pedig eltávolodtunk egymástól. Anyádnak nem tudod megmondani, hogy ezzel téged is távolít? Lehte, hogy féltékeny rád, mert ő nem boldog. ???
2011. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Féltékeny...

nem én tehetek arról hogy túl korán születtem,nem én kértem...

ő szült egy olyan embernek aki se apának se férjnek nem volt való

Ő menekült bele a második házasságába is,nem én kértem pótapukát (aki férjenk szintén nem tökéletes,de mint pótapa jobbat nem kérhettem volna)


mondtam anyámnak hogy ezzel elérte hogy egy darabig csak öcsémhez megyek

azt mondta,az én döntésem...annyit mondtam még hogy az hogy gyakorltilag ellök (ha már egy idegen férfira nem kiváncsi,arra lehetne hogy én kivel vagyok...) az meg az ő döntése...

2011. aug. 22. 21:57
 18/19 A kérdező kommentje:
Mondtam páromnak,látszott hogy nagyon rosszul esett neki,de azt mondta nem baj,majd ha megismeri anyám akkor megváltozik a véleménye,én nem tehetek róla hogy ilyen...
2011. aug. 28. 20:05
 19/19 anonim ***** válasza:

figy, megértelek, nálunk ugyanez a helyzet, akkor vok jó anyósnak, ha segítek...

De elmondtam feleségemnek, hogy őt szeretem, és őérte elfogadom anyukát is :)

2011. aug. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!