Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most komolyan ennyire gáz,...

Most komolyan ennyire gáz, hogy külön kasszán szeretnék élni és külön polcom van a hűtőben?

Figyelt kérdés

Anyámmal élek meg az élettársával. Amióta dolgozom fizetem a rezsi rám eső részét, és minden kaját, tisztálkodási szereket, ruhát stb. Tehát gyakorlatilag minden költséget levettem a vállukról. Folyamatosan irogatom a kiadásaimat is.

Nemrég viszont kitaláltam, hogy a hűtőben egy külön polcra szeretném pakolni a bevásárolt dolgaimat, ami csak az enyém, ha már úgyis saját pénzből veszem a kaját. Anyám főztjéből nem eszem, mielőtt bárki belekötne. Külön főzök magamra.

Ez egyrészt azért is fontos nekem, mert ha csak én eszek egy terméket, fel tudom mérni, mennyi ideig elég nekem, min kellene spórolnom, vagyis a kalkulációkban fontos és ha majd elköltözöm, tudjam, hogy hogyan gazdálkodjak.

A másik meg, hogy más életmódot folytatunk, én mostanában kezdtem el egy nagy életmódváltást, ugyanis jelentős súlyfeleslegem volt. Napi 6szor kell keveset ennem, és ha eleszik előlem pl. a kefirt, almát, nem tudok mit enni.

Nekem ezek nagyon fontosak.


Ezt megemlítettem anyámnak és iszonyatosan mérges lett. Azt mondta, önző vagyok amiért nem akarok nekik adni, pedig nem erről van szó. Pontosabban nem úgy, ahogy ők gondolják. De valahogy csak azért is a rosszat látja a dologban.


2011. aug. 19. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ez még úgy is teljesen alapvető lenne, ha nem saját pénzből venném a kaját. Amikor még csak egy fizetésből vásároltunk be, akkor is úgy volt, hogy annyi felé volt elosztva az ételre szánt pénz, ahány tagú a család.
2011. aug. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Neked nem majd kellene elköltözni, hanem most... :)

Amúgy nem gáz. Az a gáz, hogy ennyire a fejedre nőnek, miközben külön fizetésed van.

2011. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha ennyire szűk látókörű anyukád, akkor ajánlom, h vegyél egy minihűtőt és tartsd a szobádban lelakatolva. Jobban megéri, mint veszekedni.
2011. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van,ez így jó megoldás ahogy leírtad.
2011. aug. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hááát nem tudom, mi a baja...esetleg kenyerezd le pár ezer ft kajapénzzel, had örüljön, bár ez nem fair veled szemben. És pesrsze költözz amint tudsz!
2011. aug. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, elég macerás diétához vásárolni, nekem terhességi diabéteszem volt, külön vettem hozzá a dolgokat, nem örültem volna, ha valaki megeszi és azért nincs kéznél.
2011. aug. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is jobb volna, ha minél előbb elköltöznél. Amíg az ember egy lakásban lakik másokkal, addig "a közös lónak túros a háta".


Ha van közös polcod, ha szólsz, hogy a saját kajádat ne egyék meg, ha külön főzöl magadnak, ha külön pakolsz - eddig ez oké, és normális ember meg is érti. De ha nem hajlandóak ezt tudomásul venni, akkor úgyis megeszik a kajádat, max. kapsz egy kis passzív-agressziót: megeszi és amikor rékérdezel, azzal jön rögtön, hogy "jaj bocs, elfelejtettem" stb.


Ez ellen egy megoldás van: költözz el mihamrabb. Nem kell tervezgetni azt, hogy majd egyszer mennyiből fogsz kijönni, ha elköltözöl otthonról, hanem bele kell vágni.

Amikor elköltözöl, akkor úgyis automatice be fogod osztani a magad keresetét, mert magadra leszel hagyva és amikor az ember magára hagyatkozik egyedül, akkor az esetek többségében nagyon jól be tudja osztani a jövedelmét.


Szerintem már most is nagyon jól be tudod osztani, mert nem az a baj, hogy a máséból te veszel el, hanem az, hogy a tiedből mások.

2011. aug. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi így csinálunk, külön konyha(egy konyhában),a hűtőben igaz, minden keverve van, de szigorúan tudjuk, ki mit vett, és nem esszük a másikét! Nálunk mi vagyunk családostul, anyu egyedül. Eddig bevált, jobb, mint együtt mindenben... Nekünk is, anyunak is.
2011. aug. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először mondd el nekik amikor bevásárolsz, hogy ami a hűtő x polcán jobb/bal kézre van, ahhoz legyenek szívesek nem hozzányúlni, mert a diétád része. Ha -mondjuk- harmadszorra is elfogy a kefír, gyümölcs zöldség, akkor jöhet a külön hűtő, és a lelakatolás, + kb egy ezres a villanyszámlába, hogy az se legyen probléma. De azért nagyon gáz, hogy ezt így kell megoldani. Tiszta munkásszálló fílingje van az egésznek:S Ennél már az albérlet is tényleg jobb...
2011. aug. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenkinek saját polca van a hűtőben.
2011. aug. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!