Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem furcsa csak ez a kijelen...

Nekem furcsa csak ez a kijelentés? : 'Utálom az öregeket'

Figyelt kérdés
Ezt mondta az egyik kollégám, nagyon meglepődtem rajta, amúgy is buta, műveletlen srácnak tűnt, de ezzel végleg leírta magát. Azt mondta, azért utálja őket, mert mindig- idézem: 'A hülyeségüket kell hallgatni.' Mintha mind a 2 millió öreg ugyanolyan lenne. Köztük is vannak normális, kedves, művelt emberek, és gonosz, bunkók is. Vajon a szüleit is utálja? És ha ő megöregszik, magát is utálni fogja?
2011. aug. 14. 18:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
63%

"Én értelmes öregtől sosem hallottam még ilyet. Hmm, milyen érdekes"


Ugyanakkor szintén elmondhatod, hogy még értelmes fiataltól sem hallottad azt, hogy utálja az öregeket, mert hiszen ezt írtad: "amúgy is buta, műveletlen srácnak tűnt"


Egyébként pedig szerintem erősen túlzott, vagy általánosított, hátha úgy érdekesebbnek tűnik, amit mond.

2011. aug. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Igen, alapból egy buta srác, nagyon sötét szegényke az élet dolgaiban, ezért sem adok a véleményére, csak furcsa, hogy ennyi empátia nincs benne, hát ő is lesz öreg, szenilis.
2011. aug. 14. 19:09
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy tudatosan tehet róla, hogy "sötét". Nem szabad ítélkezni és minősíteni addig, amíg nem tudod, hogy őt milyen benyomások, élmények érték idősebbektől.

Ha csupa rosszindulatú szenilis kötekedő vénemberrel és öregasszonnyal találkozott, simán kialakulhatott benne egy ilyen kép. Azt nem azzal lehet orvosolni, hogy lehülyézzük, sötét ostoba tirpák sültparasztnak lehordjuk, hanem megismertetjük aranyos, jólelkű nénikkel, bácsikkal, akik szeretettel fordulnak feléje és egyből ő fogja szégyellni, hogy korábban általánosított.

2011. aug. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem csak emiatt mondom őt sötétnek, hanem az alapján, ahogy megismertem, nem ez az egy mondata adott ítélkezésre okot. Amúgy nem gonosz, csak tényleg szegény nagyon buta.
2011. aug. 14. 19:52
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdező te vagy sötét, és meg sem értetted a mondandóját.
2011. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Én is nagyon utálom az öregeket, mindennel bajuk van, mindenbe belekötnek, semmi se jó nekik. Legalábbis én eddig csak ilyenekkel találkoztam.
2013. máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Hát igen! Én is találkozok,olyan öregekkel,akik folyton bele kötnek a fiatalokba,sokszór teljesen ok nélkül. Semmi nem jó nekik,folyton csak elégedetlenkednek,morognak,és szidják a fiatalokat. De ÉN is ismerek,a munkám álltal sok olyan Idős Nénit,Bácsit,akiknek arany szívük van,és nagyon jó velük beszélgetni! Az hogy milyen egy Öreg Ember,az maga az emberen múlik,vagyis,hogy milyen értékeket képvisel,és hogy nevelték.
2014. márc. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Én idösek otthonába dolgozom. 85 fö van. Ebböl 5 idös elviselhetö, 20 türhetö, 60 pedig kibirhatatlan. Mindenbe belekötnek, soha semmi nem jó nekik, minden egyes kollegámat elhordják mindennek a háta mögött. Össze-vissza hazudoznak, ha lebuknak tagadnak mindent, ami mozditható azonnal „elteszik”. Örjöngenek,verekednek ha azonnal nem teljesül a parancsük. Pl. a kollegámra váratlanul hátulrol olyar távert a botjával egy bácsi hogy megrepedt a bordája. Miért: a válasz : „csak”, mert nem szimpatikus.

Pl. 2. : Délután 14:30-kor jutottunk el odáig, hogy reggelizzünk! Evés közben ordit egy néni,hogy szonnal tegyük most tisztába, mivel nem dobtuk el az ételt, ugyan is már szédültünk au éhségtöl belepisilt ehy phárba és ránk öntötte!

Rengeteg sztorit tudnék sorolni, ami biztos: az öregek azt hiszik bármit megtehetnek bárkivel,nármikor,bárhol. Ha szeübedülnek azzal,hogy a fiatal is ember éd ugyam Döttugy vannak szükségletei, azonnalul örjöngésbe kezdenek! Egyszóval abszolult de megértem a srácot! Sött egyet értek vele!

2015. jan. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Én idösek otthonába dolgozom. 85 fö van. Ebböl 5 idös elviselhetö, 20 türhetö, 60 pedig kibirhatatlan. Mindenbe belekötnek, soha semmi nem jó nekik, minden egyes kollegámat elhordják mindennek a háta mögött. Vicc, mindenki nem lehet rossz! Össze-vissza hazudoznak, ha lebuknak tagadnak mindent, ami mozditható azonnal „elteszik”. Örjöngenek,verekednek. Pl. a kollegámra váratlanul hátulrol olyat rávert a botjával egy bácsi hogy megrepedt a bordája. Miért: a válasz : „csak”, mert nem szimpatikus. 

Örjöngenek ha nem teljesül azonnal a parancsuk Pl. : Délután 14:30-kor jutottunk el odáig, hogy reggelizzünk! Evés közben ordit egy néni,hogy szonnal tegyük most tisztába, mivel nem dobtuk el az ételt, ugyan is már szédültünk az éhségtöl belepisilt egy phárba és ránk öntötte! 

Rengeteg sztorit tudnék sorolni, ami biztos: az öregek azt hiszik bármit megtehetnek bárkivel,bármikor,bárhol. Ha szembesülnek azzal,hogy a fiatal is ember és ugyam ugy vannak szükségletei, azonnal örjöngésbe kezdenek! Egyszóval abszolult de megértem a srácot! Sött egyet értek vele!

BOCS AZ ELÖBB, TELOROL IRTAM...

2015. jan. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Èn is utálom az öregeket
2019. nov. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!