Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem furcsa csak ez a kijelen...

Nekem furcsa csak ez a kijelentés? : 'Utálom az öregeket'

Figyelt kérdés
Ezt mondta az egyik kollégám, nagyon meglepődtem rajta, amúgy is buta, műveletlen srácnak tűnt, de ezzel végleg leírta magát. Azt mondta, azért utálja őket, mert mindig- idézem: 'A hülyeségüket kell hallgatni.' Mintha mind a 2 millió öreg ugyanolyan lenne. Köztük is vannak normális, kedves, művelt emberek, és gonosz, bunkók is. Vajon a szüleit is utálja? És ha ő megöregszik, magát is utálni fogja?
2011. aug. 14. 18:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Az öregek meg azt mondják, hogy utálják a fiatalokat!
2011. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én értelmes öregtől sosem hallottam még ilyet. Hmm, milyen érdekes.
2011. aug. 14. 18:37
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azokat nem szereti, akikkel eddig dolga volt.

Ennyi erővel épp olyan furcsa, amikor egy nő azt mondja, hogy utálja a férfiakat, vagy amikor némelyek kollektíve utálják a cigányokat/németeket/kínaiakat/svábokat/amerikaiakat, stb.

2011. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
szerintem ezt nevezik annak, hogy "lovaglunk a mások szavain." Biztos vagyok benne, hogy neki is vannak szerettei, akik idősek és szereti őket. De a többség bizony sokszor nehéz eset, és bevallom őszintén, hogy énsem szeretek annyira ismeretlen idős emberekkel társalogni, mert azt legtöbbször inkább monológnak nevezhetjük.
2011. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%

Mond ezt neki:

Idős korodra te is meg fogsz hülyülni. : )

És ezt nem leszólásból mondtam, ez tény, idős korra a sejtek folyamatosan pusztulnak, 30 éves kor után a szervezet kezd leépülni, a regenerációs folyamat folyamatosan lassul, és ez az agyra is vonatkozik.

Mind "hülyébbek" leszünk idős korunkra, ha ezt a fiatalabb énünkkel hasonlítjuk össze.

2011. aug. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem az öregek jobb fejek, mint a fiatalok. Legalábbis akiket ismerek öregek tök jó fejek, el lehet beszélgetni velük nagyon sok mindenről. A fiatalok között meg sajnos egyre több a bunkó, köszönni se nagyon tudnak. Megyek az utcán köszönök a velem egykorúaknak, akiket ismerek néha bas*nak visszaköszönni, míg az öregekbe legalább a tisztelet megvan, hogy visszaköszönjön.
2011. aug. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
45%
Persze, fiatalok közt is van normális, csak sajnos kevés.
2011. aug. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%
Néhány öreg tényleg nem könnyű eset, de a többség tényleg kedves és normális. Sokmindenről el lehet velük beszélgetni, akár azokat az újdonságokat ha bemutatjuk nekik, ami az ő korukban nem volt is örömmel fogadják... Megvan bennük a tisztelet, a tolerancia, a kedvesség és a szeretet. Én kedvelem őket, a nagymamámat is az egyik legjobb barátomnak mondhatom. :)
2011. aug. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
ez így tényleg elég erős kijelentés. tudom nem szép dolog, de én sem vagyok oda némelyikért. fagyizóban dolgozom és elég sok idős ember jár be hozzám és azt tapasztaltam, hogy többségük eléggé nehezen kezelhető, türelmetlen, értetetlen, sokat beszél (pl:áll a sor ő meg szép barokkos körmondatokban a hajamat dicséri)...stb. tudom mi is megöregszünk egyszer és valószínűleg mi sem leszünk különbek.
2011. aug. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Hát, nincs értelme ilyesmin rágódni, lehet hogy megvan erre a saját maga oka - sose lehet tudni.

Pl. 80%ban én is azokkal az öregekkel szoktam találkozni, akiket ki nem állhat az ember. Példának okáért ott van a "néni" aki a buszon rámförmedt hogy én azonnal adjam át a helyem neki, láthatóan neki az égvilágon semmi baja nem volt, én viszont 2 nappal előtte estem le a kötélről a suliban, járni is alig bírtam. Ő ezt nem volt hajlandó tolerálni, és addig ugatott amíg mérgemben végigálltam fél órát, és kívántam bárcsak orral menne le a buszlépcsőn (bár ugyanezt a többi 30 utasnak, akik közül egynek sem jutott eszébe nekem átadni a helyet). Ott volt még a másik "néni", aki kétszer pofátlankodott be a dokihoz - valószínű traccspartizni mert nem úgy nézett ki mint aki haldoklik -, miatta kellett a páromnak 40fokos lázzal, félájultan még órákig üldögélni a rendelőben - és még a többi beteg volt szemét, hogy rászólt.

Még tudnám sorolni, bár ilyet én alapból nem mondanék, mert ezzel szemben vagy pár öreg ismerősöm, akik rendesek, és szeretem őket nagyon.

2011. aug. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!