Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a jó anya? Mit kell...

Milyen a jó anya? Mit kell tenni azért, hogy valakire azt lehessen mondani, hogy jó anya?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd gyereket,de sajnos engem az anyukám sosem kezelt úgy mint a féltett,szeretett gyermekét.Mindig is elhanyagolt,12éves korom óta egyedül lakom...félek,hogy majd nem mondhatja el rólam a gyerekem azt,hogy jó anya vagyok,mert nincs előttem a minta,hogy hogyan kéne gyereket nevelni.
2011. aug. 14. 17:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A bátyámból egy drogos lett, 24 éves, és nincs érettségije. Mindennap felhívja anyut, és hibáztatni akarja a szörnyű életéért. Pedig apunál ingyen lakik, egy senki lett belőle.

Én kitűnőre érettségiztem. Szerintem jó anyám van. Nagyrészt a gyermektől függ az élete.

2011. aug. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igen igazad van,csak mögöttem sosem álltak a szüleim..és én is leérettségiztem még ilyen élettel is h drogozok,és nem volt aki segítsen és kiverje belőlem.Csak tudom,hogy magam alatt vágom a fát ha folytatom.És már pár hónapja tiszta vagyok,de most anyám nagyon elgyengített azzal,ahogy viselkedett ma velem.De mind1,csak azért se fogok semmit sem csinálni.
2011. aug. 14. 18:18
 13/17 anonim ***** válasza:

Igyekszem összeszedni pár dolgot gyerekkortól tinédzserkorig, lehet, nem lesz rövid a lista, meg rizsázós vagyok, de igyekszem rövidre fogni.


~ Ne legyenek káros szenvedéseid, vagy rossz szokásaid. Egy gyereknek az a természetes, ami otthon van, így lehet, hogy gond nélkül rászokik később azokra, amikre te.

~ Szeretettel fordulj hozzá. Már a kisbabák is megérzik, szeretik -e őket őszintén vagy sem, hát még a nagyobbak! Azok alapján, amit írtál, te is bizonyára tudod, milyen szörnyű érzés, ha úgy gondolod, nem kapsz szeretetet.

~ Legyen mindig időd rá. Van, hogy van fontosabb dolgod, de ha ezek miatt sosem törődsz vele, nem játszol, mesélsz, segítesz a leckében, szintén az elhanyagolás érzését kelti.

~ Éreztesd, hogy neked bármit elmondhat, megérted és elfogadod és segítesz.

~ Nem vered. A verés szintén azt érezteti, hogy nem szereted, na meg fizikai fájdalmat okoz lelki épülés helyett, ha így akarod leszoktatni valamiről. Inkább büntesd azzal, de közben érezze, hogy szereted, hogy pl. nem nézheti a kedvenc meséjét, vagy ilyesmi, a tett súlyossága fényében döntsd el.

~ Nem vagy vele túl szigorú, kicsit szabadjára is engeded.

~ Nem tukmálod rá azt, amit te akarsz, hogy legyen, hagyd, hogy a saját életét élje. Csak akkor tedd ezt, ha valami fontos dolgot nem akar, mint rendet rakni, vagy tanulni...

~ Tölts vele sok időt. Játssz, beszélgess vele sokat.

~ Ne engedj meg neki mindent. Néha azzal teszel neki jót, mert akkor hozzászokik, hogy ő mindent megkap, mindenki felett hatalma van, amikből hadd ne mondjam, milyen helyzetek alakulnak...

~ Ne engedd meg azokat, amiket nem látsz jónak. Észérvekkel győzd meg az ilyen tettek rosszaságáról, nehézségeiről (pl. tiniterhesség, káros szenvedélyek).


Ennyi jutott eszembe. :)

2011. aug. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
49%
Előző vagyok. Szerintem a jó neveléshez mindenképpen szükséges a hit. Engem kereszténynek neveltek, és tényleg ez sokat segít abban, hogy legyen hited, reményed, szereteted, hogy épüljetek és a gyereknek is jót tesz, hogy megtanulja, milyen tisztelni, szeretni felebarátainkat és hogy melyik bűnöktől óvakodjon. Engem is sokat motivált.
2011. aug. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Csak az a baj,hogy én nem hiszek.És nem is fogok.Sajnos eleget csalódtam ahhoz,hogy elhiggyem,hogy van Isten,abban a formában ahogy a bibliában leírják.
2011. aug. 14. 19:33
 16/17 anonim ***** válasza:
Bazzdmeg, a 86%-os rengeteg dolgot leírt, legalább egy kösz-t benyöghettél volna:S tényleg nem volt anyád, nem sok illem szorult beléd..
2011. aug. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A 86%-os vagyok, elírtam az elején, káros szenvedélyek... Értem, amit mondasz, bár ez inkább azoknak a személyeknek a hibája, akik így bántak veled, de nem erőszakolok rád semmit. ;)
2011. aug. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!