Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a jó anya? Mit kell...

Milyen a jó anya? Mit kell tenni azért, hogy valakire azt lehessen mondani, hogy jó anya?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd gyereket,de sajnos engem az anyukám sosem kezelt úgy mint a féltett,szeretett gyermekét.Mindig is elhanyagolt,12éves korom óta egyedül lakom...félek,hogy majd nem mondhatja el rólam a gyerekem azt,hogy jó anya vagyok,mert nincs előttem a minta,hogy hogyan kéne gyereket nevelni.
2011. aug. 14. 17:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Dehogynem mutatott példát. Negatívat. Nem szabad olyannak lenned, mint ő.


Bár Csernus Imréről sokaknak megvan a maga véleménye, de írt egy könyvet a gyereknevelésről, talán segíthet. Egyéb "szakirodalom" is van hozzá. Én olvasom, és úgy vélem igaza van.

2011. aug. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Hát ezt igy nehéz megfogalmazni.


Az én szememben az a jó anya aki a gyereke érdekeit nézi,ha kell engedékeny de ha kell legyen benne szigor is.


Az én anyám ilyen,szeretnék én is ilyen lenni,már látom hogy nehéz,pedig még csak kicsi a lányom.

2011. aug. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Tölts vele időt. Ez az egyik legfontosabb.
2011. aug. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Hasonlóan érzek én is, engem konkrétan nem szeretett az anyám, csak teher voltam neki, és nagyon sokat gondolkodom, hogy hogyan lehetnék jó anya. Nálam ott kezdődik a dolog, hogy érzelmileg mindent megadok neki, amiből nekem sosem jutott.
2011. aug. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Hát engem is keményen elhanyagoltak, mégis sokan azt mondják, hogy a kisujjamból kirázom az anyaságot.De ez csak akkor derül ki, ha felnő a gyerek és elválik, hogy milyen ember lett belőle.
2011. aug. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

A jó anya nem bánik a gyerekével úgy, mint a féltett kincsével! Egy jó anya partnere a gyerekének, aki azért felsőbb rendű, parancsolhat, de ezzel nem él vissza folytonos parancsolgatással (persze nem kisgyerekeknél, hanem nagyobbaknál, a kicsik életét nyilván te irányítod)


A jó anya nem félti agyon a gyerekét! Nem sterilizál mindent, hagyja, h a gyerek bicózzon, úszon, fára másszon, fejjel lefelé lógjon a mászókán- v a gyerek életképtelen, béna és szerencsétlen lesz!


A jó anya feltétel nélkül szereti a gyerekét, elvárásait pl. tanulmányok, gyereke értelmi...stb. képességeihez igazítja. A jó anya nem telepszik rá a gyerekére, de nem is engedi szabadjára teljesen. A jó anya amíg a gyerekei kicsik sokat mesél, amikor nagyok sokat beszélget velük. A jó anyának bármit el lehet mondani, bármilyen problémát- pl. anya lehet h terhes vagyok, meleg vagyok, bajban vagyok, anélkül h elítélné a gyerekét, és biztosnak kell lennie annak, h a jó anya SEGÍT és nem pl kitagad.


A jó anya nemcsak anya, de barát is.


A jó anya az én anyám.

2011. aug. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!mindenkinek igaza van aki írt!sajnos én is úgy érzem,hogy teher vagyok csak.
2011. aug. 14. 17:53
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Szerető,gondoskodó.Minden más jön magától,remélehetőleg.Az olyan gyermekek,mint Te is (akik em kaptak sok jót a sorstól) biztosan nagyon vigyáznak arra,hogy ők ne kövessék el ugyanazt a hibát,amit az anyukájuk náluk már elkövetett.Ne aggodalmaskodj..
2011. aug. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
én mindent megosztok az anyámmal általában.elmondom a problémáimat.de inkább jobban érdeklik a saját problémái..mindent elmondok neki..csak azt nem h rendszeresen drogozok.mindig gondolkodom,hogy vajon ha normálisabb életem lett volna,akkor eszembe se jutott volna,hogy hozzányúljak ilyenekhez...kb mindent kipróbáltam már,kivéve a heroint.úgy döntöttem,hogy felhagyok ezzel az élettel,nem károsítom tovább magam,és majd egészséges gyereket szeretnék szülni.De ma találkoztam anyámmal,és megint úgy kicsinált,hogy már az öngyilkosság is megfordult a fejemben.
2011. aug. 14. 18:02
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor ne találkozz vele egy ideig amíg rendbe nem szeded az életed nincs rá szükséges, h visszavessen!
2011. aug. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!