Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem indítanak jó szülők...

Miért nem indítanak jó szülők iskoláját is?!

Figyelt kérdés
17/L vagyok,és elegem van már de nagyon!Abból,hogy az összes gyereket tönkreteszi valamilyen formában az anyja vagy az apja(tisztelet a kivételnek).Az egyik azért,mert pénzeli,és elvan kényeztetve,a másik veri,a harmadik kiteszi az utcára,a negyedik gyűlöli,aztán van aki csak a pénzhez jutásért csinál gyereket,stb...Velem is ugy beszél a saját anyám mint egy utolsó nem tudom kivel...Tegnap a fejemhez vágta hogy soha többet nem ad se nekem se a nővéremnek pénzt,mert neki se ad senki.Megjegyzem 17évesen még szükségem lenne legalább 1évig arra hogy "neveljen"...Én főzök,mosogatok,takarítok,kertbe járok,nyári munkából hozok ennivalóra,ugyan anyámnak van nyugdíja de az alkoholista roma barátjára költi a lóvét mert ő a nagy szerelme,velem már egyáltalán nem foglalkozik!!Úgy eszik mint egy malac,ha nem lenne nővérem én is csámcsognék,meg ugyanolyan csúnyán beszélnék,stb.A szülőnek nem az lenne a feladata,(mármint az anyának),hogy a jóra tanítsa a gyerekét,meg példát mutasson????Pedig anyám szülei mindent a feneke alá raktam anyámnak,és itt az eredménye,a mai napig mikor a mamánál vagyok és küld ennivalót,akkor anyám beszól mikor hazaérek hogy alig várta hogy hazaérjek mert már annyira éhes -.- .... Mi a fene van az ilyen szülőkkel,nem lehet velük beszélni,mert folyton leordítják az ember fejét,holott ők a hibásak!
2011. aug. 11. 15:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell szülni. De gyereket nevelni igen! Ha már nevelt valaki és sokkal jobbnak bizonyult, mint az ő anyja, akkor kihúzhatja magát.

Csak itt általában lázadó tinik írását olvassuk,mert a szülőknek nem éppen ez a kedvenc elfoglaltsága,hogy leírják esetleg az érem másik oldalát. Vannak rossz szülők, aláírom. De közel sem annyi,mint amennyit ezen az oldalon szidnak a gyerekek.

A szomszéd srác barátja előadta,hogy ő vele,hogy bánnak, meg ezt meg azt dolgoztatja az apja, kemény fizikai munka stb. Rá pár hónap mit tesz Isten a szülőkkel egy társaságba keveredtünk! Nem tudtuk kinek a szülei, csak elkezdték mondani,hogy a gyerek megbukott, nem is csoda, csak a haverok, meg sz.gép létezik neki, most meg hisztizik,mert az apja büntetésből minden nap befogja egy kis munkára és nem nagyon kap pénzt stb. Az est végére bevágódott a fiú. Hát néztünk nagyot a szomszédékkal egyetemben. Már majdnem megsajnáltuk a fiút a múltkor olyan bánatosan előadta a sztoriját.

2011. aug. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Én megértem amit mondasz,és valóban biztos van olyan aki túlfesti a dolgokat,de amit én leírtam az a valóság.Nem sajnálatot kértem,hanem tanácsot esetleg,vagy ha már leírja min megy keresztül látni azt aki még ilyen környezetben nő fel mint én,és én nagyon remélem hogy jó anya leszek,nem olyan mint az én anyám,és amint olvashattad minden ellenére mégis veszek enni,nem csak magamért hanem azért hogy ő is egyen hamár a botlba lusta elmenni,és ennyiből az én pénzemből eszik a barátja is,mert az övét elitta meg elcigarettázta.....Stb....
2011. aug. 11. 16:28
 13/13 anonim ***** válasza:

Sajnos rengetegen vannak az olyanok, akik csak társadalmi elvárásból lesznek szülők. Így gyereket nevelni nem tudnak, és nem is akarnak. Ritka az olyan aki ezek után jól neveli a gyerekét. Amit tehetsz az az hogy próbálod a tanulmányaidat úgy intézni hogy egy másik városba tanulhass.

Nyugodj meg, engem is ugyan úgy feldühít az hogy valaki azért szül gyereket hogy a szolgája legyen stb, hogy megcsináljon olyan dolgokat amihez az anyukának/apukának nincs kedve. A legjobb a dologban az, hogy rengeteg ilyen szülő még azért van felháborodva hogy milyen elzüllött gyereke van, holott pont hogy a szülő a felelős ezért.

Persze tisztelet a kivételnek, örülj hogy te nem ilyen vagy !:) Próbáljatok meg a nővéreddel elbeszélgetni erről vele ha nem lehet, akkor hagyjátok. Élje csak a saját világát ne foglalkozzatok vele.


Sajnos a mai világba egyre kevesebb a normális szülő, aki jól neveli a gyereket, akinek fontos a gyereke véleménye és az életcélja, nem pedig a saját kudarcán akar a szülő vele javítani, és nem a pénz miatt csinál gyereket.

2011. aug. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!