Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem indítanak jó szülők...

Miért nem indítanak jó szülők iskoláját is?!

Figyelt kérdés
17/L vagyok,és elegem van már de nagyon!Abból,hogy az összes gyereket tönkreteszi valamilyen formában az anyja vagy az apja(tisztelet a kivételnek).Az egyik azért,mert pénzeli,és elvan kényeztetve,a másik veri,a harmadik kiteszi az utcára,a negyedik gyűlöli,aztán van aki csak a pénzhez jutásért csinál gyereket,stb...Velem is ugy beszél a saját anyám mint egy utolsó nem tudom kivel...Tegnap a fejemhez vágta hogy soha többet nem ad se nekem se a nővéremnek pénzt,mert neki se ad senki.Megjegyzem 17évesen még szükségem lenne legalább 1évig arra hogy "neveljen"...Én főzök,mosogatok,takarítok,kertbe járok,nyári munkából hozok ennivalóra,ugyan anyámnak van nyugdíja de az alkoholista roma barátjára költi a lóvét mert ő a nagy szerelme,velem már egyáltalán nem foglalkozik!!Úgy eszik mint egy malac,ha nem lenne nővérem én is csámcsognék,meg ugyanolyan csúnyán beszélnék,stb.A szülőnek nem az lenne a feladata,(mármint az anyának),hogy a jóra tanítsa a gyerekét,meg példát mutasson????Pedig anyám szülei mindent a feneke alá raktam anyámnak,és itt az eredménye,a mai napig mikor a mamánál vagyok és küld ennivalót,akkor anyám beszól mikor hazaérek hogy alig várta hogy hazaérjek mert már annyira éhes -.- .... Mi a fene van az ilyen szülőkkel,nem lehet velük beszélni,mert folyton leordítják az ember fejét,holott ők a hibásak!
2011. aug. 11. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Majd ha szültél, neveltél gyereket,akkor kellene erről beszélgetni. Amíg nem tudod milyen a másik oldalon lenni, addig ne nagyon bonyolódj vitákba ezügyben!
2011. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Annyira utálom a stílusát meg a lustaságát,egyszerűen nevetséges....Télen is nekem kell fát vágni meg befűteni,ő meg kényelmesen elfekszik az ágyon!!!!Eltudna menni dolgozni de minek ha a h.ülye lánya is elmegy,meg van özvegyi nyugdíja...Sosem enged el sehová,ha elmegyek boltba,és kések 10percet már ordítva vár az ajtóban hogy hol voltam meg mit csináltam...Ő nem csinál semmit egésznap,én meg nem birom nézni ha rendetlenség van és az én p.ofám ég az övé helyett is ha bárki is átjön,nem merem áthívni a barátaimat..............
2011. aug. 11. 15:57
 3/13 A kérdező kommentje:
Ismerek normális szülőket,olyat is akinek van anyagi gondja,mégsem teszi ezt a gyerekkel.Nem arról van szó,hogy nem kéne segíteni itthon,mert kell is,csak azért ne az legyen minden nap hogy a gyerek ugyis megcsinálja,ő meg fekszik,ráadásul még reklamál is.
2011. aug. 11. 15:59
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig mar van.


[link]

2011. aug. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nem kell ahhoz szülni, hogy valaki el tudja dönteni egy szülőről, hogy jó vagy rossz.
2011. aug. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém. Sajnálom hogy ilyen anyukád van, én sose éltem át ilyen, én szüleim sose bántottak, sose ordítottak velem, sose vertek meg, nem pénzeltek de ha kellett valamire kaptam, 18 évesen nem küldtek el itthonról, egymással sem veszekszenek, szóval hálát adok az égnek hogy az ő lányuk vagyok.

Szerintem old meg a továbbtanulásod úgy, hogy másik városban tanulj, és menj koleszba, esetleg ha anyud nem támogatja hogy továbbtanulhass, akkor menj el dolgozni jó messzire, és valakivel költözz össze albérletbe, sokan keresnek szobatársakat, szóval egész olcsón megúsznád. Bírd ki suli végéig valahogy, aztán otthagyhatod a francba, az ilyen ember nem anya. És az elsőnek nincs igaza, ember nem viselkedik így a gyerekével! Jó biztos a kérdezőnek is vannak hibái, de le lehet ülni és megbeszélni, nem pedig ordítani és fenyegetőzni, meg hasonlók, mert így persze hogy nem fogja tisztelni az anyját. Kitartást! 21/L

2011. aug. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám se csinál semmit. Alszik, eszik. ennyi. A ház merő retek. Kitakarítom a konyhát másnap ugyanúgy a kávé kifolyatva ide meg oda. Főzni szinte nem is főz, azt is én szoktam. Eddig azt mondtam, hogy oké, míg dolgozott, de most nincs 2 hónapja munkája és most se csinál semmit. Fel kel, cigizik fél délelőtt, nézi a tvt, alszik, ha felkel tvzik, utána megy a palijához. ül a székébe és közli, hogy miért nem sepreget fel valaki a tornácon, meg folyton pampog, pedig semmit nem csinál. Nővérem szint úgy.
2011. aug. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De már cselédlánynak érzem magam itthon!Én elmegyek nyári munkára,dolgozok,hazaérek,akkor még persze útközbe menjek a boltba mialatt ő otthon volt egész nap?!Meg iskola alatt is ez megy,ez egy vicc már!És akkor úgy beszél velem,mint a kutyával!Ebben az esetben nem én vagyok elkényeztetve hanem ő...Mostantól nem lesz söprögetés meg mosogatás meg nem tudom mi,meg az ő szobáját is takarítom,alig elejt egy morzsát már futok utána lapáttal,ez egyszerűen megalázó!!!!
2011. aug. 11. 16:07
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyámék azért normálisak, de az a vicc, hogy olyan képmutatóak amúgy. Pl. mindig ordítás volt, hogy nehogy cigizni merjek, mert eltörik a kezem, meg minek azt szívni csak akaraterő kell, hogy ne szívja az ember, bezzeg ők, aztán valójában mindkettő dugdossa a saját cigijét, meg rendesen remegnek érte, hogy senki nem szólhat bele, hogy szívják-e!


Vagy legyek őszinte, mi az, hogy nem mondom meg mit vettem a pénzemből, mikor világéletemben azt láttam, hogy anyámmal bevásároltunk, aztán nyomta oda, hogy szaladjak a szobámba dugjam a szekrénybe, apám meg ne lássa, el ne mondjam mennyi volt.


Meg hogy mertem életemben egyszer lógni az iskolából, mikor ők rendszeresen arról sztorizgatnak, hogy munkaidőben vásárolni megy, éjszakás műszakban alszik az öltözőben, ha nincs főnök asszony akkor elég egy órával később bemenni, és egy órával előbb eljön stb.


Vagy mikor az apuka egy piás és még a 20 éves gyereknek is fel kell nézni rá, hogy apu ilyenkor pihen, meg azért botlott meg a szőnyegben, mert álmos, vegyünk neki pálinkát ajándékba és meg ne mert említeni, hogy részeg, mert tisztelni kell apust.


Szóval egy nagy csomó szülő van, aki ráadásul bort iszik vizet prédikál és előbb ugrana ki a tizedikről, minthogy beismerje, hogy már pedig ő nevelte félre a gyerekét, mert azt hisz az számít amit mond, mindegy mit mutat közben.

2011. aug. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
16:08-as,hát ezaz az én szüleim se ismerik be,ha hibáznak.Főleg nem anyám.Mindig úgy tud mondani mindenkire mindent,de ő bezzeg tökéletes.Van a nővéremnek egy ismerőse,aki gyereket szült egy romának,(megjegyzem a roma férfi 5nővel lakik egy szobában,mindegyiktől van már 2-3gyereke,ráadásul iszik,cigizik,veri a nőt meg a gyereket is),anyám ezt a hölgyet elmondja mindennek,de az nem baj hogy közben ő is semmiérő romával kavargatja a levet...Vagy hogy a nővérem férjének az anyját elmondja mindennek mert hogy nem törődik a kisebbik fiával,hát ő sem törődik velem...Szóval könnyű mindig azzal pedálozni hogy mások milyenek,meg az én gyerekem ilyen h.ülye meg olyan szerencsétlen,hát kérdezem én,ki nevelte ilyenre?Vagy engem ki nevelt ilyenre?A nővérem az egyetlen aki normális velem,ha ő nem lenne én is ugyanolyan lennék mint az anyám,márpedig soha nem szeretnék rá hasonlítani.Egész eddig az volt a fejemben hogy segítenék neki,de már feladtam,ezen nem lehet segíteni,ettől csak megőrülni lehet.............
2011. aug. 11. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!