Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Menthető még...

Mit csináljak? Menthető még ez a helyzet? :S

Figyelt kérdés

Előre is bocsi hogy sokat fogok írni.Az a helyzet hogy anya és apa kb.: egy éve nincsenek olyan jóban.Szerencsére nem veszekednek de tapintható közöttük a feszültség és már a válásról is volt szó.Én nagyon szeretem a szüleimet és nem akarom hogy elváljanak.Ez az egyik a másik meg, hogy körülbelül 1.5 millió adósságuk van.Azon is mindig veszekednek hogy ki miatt van.Amikor szerintem ezen akkor kellett volna gondolkozni amikor 50(!) milliós házat építtettek.Ezt nem dicsekésként mondom de 4 embernek minek egy 200 négyzetméteres ház?!Van benne 2 háló 2 nappali az én szobám a testvérem szobája és még egy amit SEMMIRE nem használunk.Ezen kívül 1 konyha 3 fürdőszoba és egy konditerem.Komolyan mondom hogy fele ekkora házban is elélnék, aztán ez tudom hogy nekik nagyon jó mert ha összevesznek egyik megy az egyik másik meg a másik hálószobába.Ez a ház teljesen új építésű 2 és fél éve épült és akkor költöztünk be mi is.Apa mindig azzal jön hogy anya milyen keveset keres, amikor anyám 250.000Ft-t keres apa meg 260.000Ft-t.Anyám meg mindenbe beleköt, még abba is ha bekapcsoljuk a klímát.Apa persze ekkor ideges és mindig azzal jön, hogy akkor minek csináltattunk ennyit.Meg szerintem nem is illenek össze ilyen téren.Apa mindent megvesz amit csak akarunk anya is mindent de csak a kötelező dolgokat mint pl.: élelmiszerek, ruhák stb.Minden kis apróságon összetudnak veszni.:(Ez nekem nagyon rossz nem szeretném ha elválnának - mondjuk 50 millióért senki nem vesz házat - de már így is külön alszanak.Mit tudnék csinálni?

Előre is köszönöm a segítséget és hogy végig olvastad.


2011. aug. 11. 00:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Esetleg próbálj meg velük külön-külön beszélni erről. Utána pedig üljetek le 4en, és beszéljétek meg közösen, ha lehet veszekedés nélkül. Sok szerencsét.

2011. aug. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem sok mindent:( Sajnos tudom, miről beszélek :(

Esetleg próbálj meg minél többet segíteni otthon,hogy kevesebb ok legyen a súrlódásra! és amikor veszekednek, finoman rávilágítani, hogy tulajdonképpen apróság miatt veszekednek..

2011. aug. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ha szüleid felnőtt emberek. Sajnos (és ezt majd tapasztalni fogod sajnos élesben is,pár év múlva) a pénz és annak hiánya sajnos okozhat családon belüli konfliktust,ám ha a szüleid szeretik egymást akkor ez nem lehet akadály itt más a gond. Írtad,hogy külön alszanak. Ez mindent elárul. Nem tudom hány éves vagy,de gondolom még nem múltál el 20 így le merem írni: Az öcséd,és Te még gyerekek vagytok. A szüleitek felelősségteljes felnőtt emberek. Igen,kicsit túlzás volt a hatalmas ház. De ez is az Ő kettejük döntése volt. Ha két szülő már nem alszik együtt annak sajnos az lehet az oka,hogy kihűlt a kapcsolatuk. Beszélj velük,és kérd meg őket,hogy legalább a beszélgetés alatt kezeljenek téged felnőttként. Mond el nekik,hogy mennyire fáj neked az,hogy ezt látod,és nem tudod mi az oka. Egy valamit ne mondj. Azt,hogy nem szeretnéd,hogy elváljanak. Nincs rosszabb annál,mint amikor két fél együtt marad a gyerekek végett. Senki nem lesz boldog,se te,se az öcséd,se a szüleid. Ne okozz nekik lekiismeretfurdalást,csupán beszéld meg velük. Akár külön külön,akár együtt. Előbb anyukáddal beszélj (ők mindig nyitottabbak a témában,a férfiak kicsit nehezebben beszélnek az érzéseikről,főleg a gyerek előtt). A külön alvástól nem tudok elhatárolódni...Ez komolyan gond. De Kincsem..Nem tudsz mit tenni. Olyan édes vagy,ahogy leírtad,és hogy szeretnél tenni valamit,hogy nekik jó legyen. Kétségbe vagy esve,érzem. De hidd el,ezzel nem segítesz. A neadj isten elválnak,ők akkor is a szüleid lesznek. Járj utána mi okozza a balhét. A pénz,egy másik fél,esetleg anyud,vagy apud megsértette a másik felet. Járj utána,de ne lépj közbe. Ez az Ő dolguk. Épp elég nehéz így is...Na.Most jut eszembe,talán egy valamit tudsz tenni. Közös programot találsz ki ahol a család MINDEN tagjának KÖTELEZŐEN részt kell venni. Még jó idő van,irány a szabad,vagy egy jó étterem,egy mozi. Bármi,csak közös progi legyen,ahol ott van anyud,és apud. Ha ez sem segít,akkor marad az idegölő várakozás. (sajnos tudom mit beszélek.)

Kívánok minden szépet és jót neked,és az egész családodnak. Szép estét.

2011. aug. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Havi 510.000 ft jövedelemnél nem lehet pénzhiányról beszélni.Külön alszanak, mert megtehetik.Jó dolgukban válással fenyegetőznek.Szép ház, szép család, szép jövedelem, az életük miért nem szép? Tényleg vannak, akiknek végképp semmi nem elég...
2011. aug. 11. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de szerintem neked semmi közöd beleszólni a felnőttek ügyeibe, intézzék el maguk között. Az pedig érdekes, h olyan jól keresnek, és mégsem tudják kifizetni a másfél milliós hitelt...
2011. aug. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem lehet egy fenékkel két lovat megülni!

Válassz:

Vagy boldogok lesznek külön (ergo elválnak) és nem nyaggatnak a hülyeségeikkel és a veszekedéseikkel, vagy elfogadod és elviseled hgy együtt élnek de akkor állandóan veszekednek...

2011. aug. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!