Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megoldani a...

Hogyan tudnám megoldani a család anyagi helyzetét?

Figyelt kérdés
Anyu el van adósodva és egyfolytában kaja aleveleket minden bankból, hogy fizessen.Jelzáloghitelünk is van.Én is velük lakom ezért természetesen félek.Szeretjük a házunkat és ha el tdunánk adni,akkor valszeg kertes házból egy sima kis lakásba kellene költözni hogy megérje és ki tudjuk fizetni a tartozást.De anyu nem akarja eladni és ha el akarná, se biztos hogy el tudná,mert amennyit ér a ház abból már egy újjat is lehet építeni.Van egy telkünk,de azt se tudtuk eladni.Ezért már azon is hitel van.
2011. aug. 10. 09:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mivel nincs gázunk erre vettek részletre egy olcsó villagtűzhelyet, ahelyett h. a számlára gyűjtöttek volna.


Az ilyeneknek szerintem lehet magyarázni. Aki tényleg vesz egy villantűhelyet ahelyett,hogy befizetne az árából egy részlet számlát, az sose fog talpraállni. Mert egyszerűen ilyen a mentalitása és kész! Bocs kérdező, de a párom családja is ilyen. Az Isten pénzével nem tudtak soha bánni,pedig nagyon jól kerestek a szülei anno, és mégis tele vannak tartozással!

Egyébként fával tüzeltek? Mert,ha nem, a gázra így is-úgy is szükség lesz!

2011. aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Még egy ötlet: Az írod elég nagy a házatok. Mi lenne ha albérlőt fogadnátok?
2011. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Anyuék nem merik kiadni,mert féltik dolgokat.Apu szovafestő és ilyenkor nyáron van munkája,csak télen nincs, nyáron meg sose tudni mikor dolgozik mert akkor megy amikor tud.Sajnos ő elvileg rokkant,csak nem százalékolták le.Valamennyit persze tudna dolgozni,de nem tudom mennyire ért vagy tud földet művelni,gépek nélkül,mert azért egy embernek kapával és ásóval elég nagy meló és nem a legegészségesebb és fiatal az apukám.Sajnos Én is hiába beszélek nekik,csak a panaszkodás van és nem tesznek semmit, na jó annyit h. anyu két helyen melózik.

1 szobát ki tudnánk adni,csak nekem van egy nővérem aki nem nálunk lakik,de havi 1-2 alkalommal el szokott jönni, na most ha kiadjuk a házat akkor nem mondhatjuk, na jó akkor erre a pár napra menj el mert jön a tesóm.A holmiját se tudnánk hova tenni, bár tény h. sok ruhát ki lehetne szelektálni,de a szoba rendesen be van rendezve, tesóm még nekem se engedi h. átrendezzem.Szóval nehéz ügy.

Amúgy van vegyes tüzelésünk,de apuék nem nagyon szeretik,mert egész este ott kell mellette űlni és pakolni bele a dolgokat, hogy rendesen felmelegedjen.De persze végszükség esetén használják.

2011. aug. 10. 11:52
 14/15 anonim ***** válasza:

Kifogás-kifogás-kifogás.

Az mindig van.

Sajnos te tényleg nem fogsz tudni segíteni nekik, mert nem akarnak változtatni és az észérveket se nagyon hallják meg.

Ha apud nem tud fizikai termelő munkát végezni, tarthatna mondjuk csirkét. Azzal talán nincs annyi munka, de legalább több az étel.

2011. aug. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

én is megemlítettem,de abban igazuk van, hogy így is heti 1-szer eszünk főtt kaját s többe kerülne az élő tyúk+ annak a fentartása, hogy az megérje(ketrecet csinálni nekik, télen táp vagy valami kaja,ha már nem marad fű).A szomszédba vannak tyúkok,de így h. csak füvet esznek, elég szakadtak és vékonyak szegények,de lehet ott csak a tojás miatt tartják őket,vagy túl öregek már...

Bár van hogy átszökik 1-2,de azért másét nem bántjuk.

Igazából a kaján spórolunk a leginkább.Spórolhatnánk a villanyon is mert majdnem minden szobában van tv-de anyuék úgy vannak vele, h. amennyit spórolnánk az kevés lene ahhoz h. helyre jöjjünk, ezért inkább ezt "megengedjük" magunknak.Világításon is psórolunk mert az alsó szinten csak 1 lámpát szoktunk használni.A legtöbbe az állatok kerülnek.Kutya-macska-galambok.Galambokat próbált már apu eladni de nem nagyon veszik, na meg ezek nem fajtiszták.Most én is godnolkozok hogy nézek valami másod állást, hogy legalább magamra tudjak gyűjteni,de nem könnyű 4 órás du-i melót találni.

2011. aug. 10. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!