Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megoldani a...

Hogyan tudnám megoldani a család anyagi helyzetét?

Figyelt kérdés
Anyu el van adósodva és egyfolytában kaja aleveleket minden bankból, hogy fizessen.Jelzáloghitelünk is van.Én is velük lakom ezért természetesen félek.Szeretjük a házunkat és ha el tdunánk adni,akkor valszeg kertes házból egy sima kis lakásba kellene költözni hogy megérje és ki tudjuk fizetni a tartozást.De anyu nem akarja eladni és ha el akarná, se biztos hogy el tudná,mert amennyit ér a ház abból már egy újjat is lehet építeni.Van egy telkünk,de azt se tudtuk eladni.Ezért már azon is hitel van.
2011. aug. 10. 09:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nézd, mostanság semmit nem lehet eladni annyiért,amennyit ér. Erre várni, csak akkor lehet,ha valaki megteheti és nem annyira sürgős eladni.

Anyósom a 3 szintes, két garázsos nagy házát kellett,hogy eladja, egy nagyobb lakás áráért. Pedig csak a telek ott többet ér. De hát ez van. Ha muszáj,akkor muszáj.

Mondjuk azt nem értem,hogy a házon van a jelzálog? Mert akkor azt csak úgy eladni sem lehet!

2011. aug. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Dolgozol? Szerinted vannak felesleges dolgok a mindennapi életetekben, amiből lehet lefaragni? Szüleid dolgoznak?
2011. aug. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Állj munkába te is minél hamarabb és szállj be a hazai költségvetésbe. Vagy költözz el és állj a saját lábadra!
2011. aug. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen dolgozom és haza adok 30-at, a kajámat én állom.Apu is dolgozik,de csak nyáron van melója(jó esteben),egyébként minimálbéren van(gondnok az állandó munkája),minden pénzt haza ad.Anyu két helyen dolgozik.Nagyon már nincs miről lemondani,mert főzni is csak heti egyszer főzünk.Igaz vannak házi állataink,akik sokat fogyasztanak,de őket nem fogjuk kirakni az utcára,vagy menhelyre(inkább ők egyenek mint mi).Igazából ha nem lennének tartozások akkor nagyon jól meg tudnánk élni anyu fizetése mellett,de minden banknak tartozik és a gázt már ki is kapcsolták,mert nem tudta befizetni. Az a baj, hogy én nem tudok hatni rájuk,mert én "hülye vagyok".

Mivel nincs gázunk erre vettek részletre egy olcsó villagtűzhelyet, ahelyett h. a számlára gyűjtöttek volna.Amúgy is ritkán főzünk, szerintem kibírtuk volna.Amikor megemlítettem, hogy felesleges volt venni tűzhelyt leszóltak, hogy ne szóljak bele,mert valamin főzni kell.Tv-t, bútorokat eladhatnánk(de azok nem érnek annyit h. megérje)Kocsink nincs.

2011. aug. 10. 09:47
 5/15 A kérdező kommentje:
Próbáltam már elköltözni,de anyagilag így jobban megéri és anyu úgy mond akkor is engem hibáztatott h. akkor miattam viszi majd el a bank a házat mert a havi pénz amit adok az is segítség.Bár nem értettem,hogy ha nem használok semmit akkor alapból kevesebb a számla,ha meg otthon vagyok akkor meg fogyasztok és a számlákon is több fogyasztás szerepel majd.Na meg inkább neki fizetek mint egy vadidegennek.Sajnos túl lelkiismeretes vagyok és egyértelmű, hogy nem viselném el, ha utcára kerülnének....
2011. aug. 10. 09:52
 6/15 anonim ***** válasza:
Utána számoltál már, hogy valóban olyan sok a hiteletek, hogy a 3 kereset nem nagyon fedezi? próbálj leülni számolgatni bevételek - kiadások. Hátha valamit mégis találsz, ami nyújthat megoldást.
2011. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A telken lehetne valami zöldséget termelni, amit később el lehetne adni. Ha a telket nem tudod eladni, próbáld meg bérbe adni. Hátha azt sikerül.
2011. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát azt tudom, hogy minden banknak tartozik. A ház sokat fogyaszt,mert nagy és nincs szigetelés. Az tudom h.az egyik bank most követelt 300.000 körül a másik 1-200000 körül.Illetve azt tudom, hogy több millió tartozása van anyunak.Ha csak arezsi lenne akkor nem lenne gond,mert anyu 200.000 körül keres, apu minimál bér én 100 körül.Bár én még suliba is járok.Egyedüli megtakarításom a biztosításom,de abból a diákhitelemet szeretném majd fizetni.Nem vagyok az a nagy költekező, ritkán veszek magamnak valamit,szórakozni sem járok.Igaz dohányzom, ami sokba kerül,de úgymond ez az egyetlen"luxus amit megengedek magamnak"
2011. aug. 10. 10:02
 9/15 A kérdező kommentje:
Sajnos más próbáltuk a teljet értékesíteni,de nem igazán akadt rá jelentkező,mert elsősorban építési telek bár nincs rajta semmi, körülötte viszont be van építve újépítésű lakásokkal.Igazából örültem volna ha az enyém lesz, de sajnos anyuéknak kella pénz.Régen eladtunk már egy kis házat(anyu szülői háza),de mivel gyorsan kellett a pénz minimális összegért adták el,pedig legalább a 2-3 szorosát kérhették volna.Pedig én simán eléltem volna abba is,de valahol érthető hogy egy fiatal házaspár saját házat akar,csak rossz h. nem gondolkodtak előre.A termesztéssel csak az a baj, h. ipari mennyiséget nem tudnánk termeszteni max magunknak,csak idő nincs rá,hogy megérje.Mert volt paradicsomunk meg paprikánk,de elég picik lettek és kevés.A telken nagy mennyiségbe meg nem értünk a termesztéshez(ahhoz gépek kellenének),de ezt a bérlést felvetem, hát ha újra felraknak hirdetést.
2011. aug. 10. 10:08
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem a te felelősséged annak a hitelnek visszafizetése, amit a szüleid vettek fel.

Nekik viszont kötelességük eltartani téged. Nagyon ronda dolog olyanokkal dobálózni, hogy miattad fogják majd elveszíteni a házat.

Apukád meg tudna azon a telken tenni-venni, ha nincs rendes munkája.

2011. aug. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!