Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért félek a sikertől?

Miért félek a sikertől?

Figyelt kérdés

Pár éve írtam egy könyvet, amit magánkiadásban kiadtam. Az akkor legyártott könyvek nagy részét el is tudtam adni, és nem csak az ismerősöknek. Akik olvasták, azt mondták, nagyon jó, folytassam az írást. Én mégis abbahagytam az egyetem miatt.

Úgy hozta a sors, hogy munkanélküli lettem, és férjem tanácsára vállalkozásba kezdtem. Vannak sikereim, de minél több sikerem van, annél jobban rettegek.

Anno, egy csomó ismeretlen zaklatot, hogy hogyan tudtam megoldani az anyagi részt, kik támogattak anyagilag, hol találtam őket, segítenék-e nekik stb.

És persze rengeteg bántást is kaptam, mert nekem biztos így, úgy, amúgy, és úgy könnyű.

Az senkit se érdekelt, hogy magam kerestem meg rá a pénzt, én dolgoztam meg mindenért. Csak a siker érdekelte őket.

Most egy nagyobb lépés előtt állok, és nagyon félek, hogy megint idegenek fognak zaklatni, vagy ami rosszabb, bántani. Hogyan győzhetném le a félelmem?

A pénzre szükségem van, a vállalkozást a hobbimra alapoztam, így azon kevesek közé tartozom, akik azt csinálják egész nap, amit szeretnek...


2011. aug. 7. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Uram Atyám..Én ismerlek téged. Add ki a könyveket, kiakarom olvasni őket.
2011. aug. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz az ilyen emberekkel(?)!Csupán irigység... Lehet hogy bűntudatot akarnak benned ébreszteni ebből indul ki a félelmed...
2011. aug. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Kedves kérdező! A siker mindig irigyekkel (főleg itt kishazánkban) és bajjal jár, de nem kell velük foglalkozni. Tudom, nehéz, nekem is nagyon nehezen menne, de tényleg nincs más megoldás...


Privátban leírnád esetleg, hogy milyen könyvet adtál ki anno? Csak érdekelne, semmiféle zaklatásra ne számíts tőlem :) Természetesen megértem azt is, ha nem.

2011. aug. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18:55-ös vagyok, így már tudsz írni privátot.
2011. aug. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Aki akarja megtudja valahonnan a számodat, szóval a legegyszerűbb ha nem veszed fel ismeretlen számoknál. Persze vállalkozóként ha olyan jellegű a munka, akkor ez nehezen kivitelezhető. De van az email nevű csoda, lehet feladó alapján egyből a kukába küldeni az emaileket ha valaki zaklat/bánt. Két sor után egyébként is tudod miről van szó, aztán saját belátásod szerint "delete" vagy "reply".


Én teljesen más területen dolgozom és elég gyakran rámtört korábban, hogy TV-s hírt idézhetek elő azzal, hogyha valamit nem megfelelően csinálok. Elég nehéz túltenni magadat ilyesmi gondolatokon, de lehet, szóval kitartás. :)

2011. aug. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal rosszabbul éreznéd magad utána, ha meg sem próbálod. Akkor meg azon keseregnél, hogy elszalasztottad a lehetőséget. Úgyhogy vágj bele.:))

És keress fel egy pszichológust, aki segít feldolgozni a félelmeidet. Nehogy már emiatt rosszul érezd magad!

Sok sikert!!!:)))

2011. aug. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!