Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segítsek neki bármiben,...

Hogy segítsek neki bármiben, ha nem hagyja?

Figyelt kérdés
Édesanyámról van szó. El lettem kényeztetve kicsiként, ez tény. Például sose kellett takarítanom, törölgetnem, felmosnom, mondván, hogy én csak tanuljak. Emiatt magamtól ritkán jut eszembe itthon, hogy segítenem kellene, pedig most már elvárná, ami persze jogos, hisz leérettségiztem egyetemista vagyok, bár ritkán vagyok itthon, mert más városban tanulok. Ha szól, akkor persze rögtön megyek segíteni. Viszont némileg kétbalkezes vagyok, ezért, ha segítek is, nem úgy áll a kezembe a felmosó, nem olyan irányba törölgetek, ahogy ő szokta, nem teljesen úgy rakok vissza valamit, ahogy volt, rögtön ki van szedve a kezemből minden és elvagyok küldve, hogy hiába, rám nem lehet számítani, miattam ő meg is halhatna, akkor se segítenék. Segítenék, ha tudnék, de nem hagyja, hogy tudjak. És persze én érzem magam rosszul. Ráadásul az élet minden területén így viselkedik velem.
2011. aug. 6. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
A szulo aki igy kenyezteti gyereket, megerdemli hogy nem kap segitseget, ket balkezes van a hazban.
2011. aug. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor ne segíts. Én is szívesen segítenék, de mivel általában úgyis belepfáznak, h csinálom, már meg sem kérdezem. Minek akarja, h segítsek, ha úgyis csak a hibát keresi mindenben?


Hagyd a fenébe, próbáld nem felkapni a vizet, v ülj le vele ezt megbeszélni - nyugodtan. :)

2011. aug. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kixy93 ***** válasza:

Egy ideig az én anyukám is ilyen volt velem, bár ő pedig mindig azzal jött, hogy mindig csak akkor csinálok meg valamit ha megkér és nem pedig magamtól, és hogy biztos vak vagyok, mert nem veszem észre a dolgokat.. :/

Szerintem próbálj meg magadtól megcsinálni valamit, esetleg akkor amikor nincs éppen otthon és nem tud beleszólni, hogy mit hogyan csinálj. :) De legyél alapos, és ha látni fogja, hogy ügyesen megcsinálod, akkor szerintem következőre már hagyni fogja.Ja és bocsi hogy ezt mondom, de nem lehet, hogy te sem nagy kedvvel csinálod meg, amire megkér? Hanem ilyen sajnálkozó arccal hogy fúú minek kérsz meg ilyenekre, ha eddig nem kellett?! -.- Mert ha ilyen vagy akkor persze, hogy begurul és ilyeneket mond.. :/

Esetleg, ha nem tudsz egyedül maradni, akkor pedig kérd meg, hogy mutassa meg neked, hogy mit hogyan kell, te sem tudhatsz mindent egyből és ezt ő is tudhatná! :)

17/L

2011. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
17/L akkor anyukánk hasonló lehet, csak én 19 vagyok:) Nem szoktam puffogni, ha megkér valamire, és szívesen segítek (persze, amennyire az ember pl. szívesen törölget:)). Egyszer mondtam neki nemrég, hogyha annyira rosszul csinálom, akkor mutassa meg hogy kell. Nem segítséget, hanem kifigurázást kaptam válaszul, hogy "látod, ez itt egy TÖRLŐRONGY, bemutatlak neki". Meg hogy ezt egy nőnek tudnia kell, 'veleszületik', ez nem atomfizika, ő arról nem tehet, hogy én ilyen szerencsétlen vagyok. Volt hogy megkért, hogy takarítsak ki ezt-azt (néha a fürdőt, néha a nappalit v konyhát), míg nincs otthon, szó nélkül megcsináltam, csillogott-villogott az adott szoba, de attól még ugyanúgy kétbalkezes maradtam a szemében:)
2011. aug. 6. 15:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Mutasd meg, milyen az, amikor TÉNYLEG nem segítesz. Van, aminek csak a hiánya tűnik fel.
2011. aug. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!