Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon be akar csapni a párom...

Vajon be akar csapni a párom és családja?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Párommal már megvolt az eljegyzés, de esküvőről még nem beszélünk. Együtt lakunk a páromék szüleinél. Most ő neki akar fogni az építkezésnek (ami a szülők házának a telkén lenne). Nem sok pénzük van, és számomra furcsa, hogy evidens dologként arról beszélnek, hogy majd az én fizetésemből, meg a pároméból majd kihozzuk valahogy a házat. Szép apránként. Ez rendben lenne, ha más lenne a szitu, de nem érzem azt, hogy ez majd KÖZÖS lenne. Nekem saját házam van, de ebben most nem tudunk lakni (hosszú sztori), idővel beköltözhetnénk. Neki ez több okból nem tetszik. Édesanyám óva int attól, hogy bármilyen házzal kapcsolatos költséget magamra vállaljak. A családi házukon hatalmas hitel van. Dolgozzak azért, hogy esetleg egy szakítás során kirakjanak, és elúszott a pénzem?


Mit tegyek, mondjam azt, hogy vegyen el, tulajdonrészt kell kérni, papírt kell íratni, vagy egyszerűen ne vállaljam a költségeket, csak a rezsit?


Teljesen tanácstalan vagyok, nem akarom hogy megromoljon a viszony közöttünk, de nem akarom kiszolgáltatni magamat. Mi a helyes? Tényleg szeretem a páromat, de nem akarom megszívni.


2009. ápr. 9. 06:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: attól, hogy ti a telkük másik felére építkeztek, nem lesz anyósotoké a ház. A ház azé, akire rá lesz íratva. Én nem mennék ebbe bele, ha a fele házat nem íratnák rám, mert a te pénzed is benne van és nektek épül, nem anyóséknak. A helyedben ezt velük beszélném meg első körben, nem ügyvéddel. Végülis joggal hinnék azt a párod szülei, hogy valamiért háturól akarod ezt a dolgot megkerülni, pedig lehet, hogy aggodalomra nincs is ok. Lehet, hogy meg is sértődnének, hogy erről nem velük beszélsz. Kérdezd meg, hogy ők mit akarnak. Úgyis az számít, hogy ti miben tudtok megállapodni. Játszatok nyílt lapokkal. Mondd el nekik, hogy te mit szeretnék és mondják el ők is. Nem tudom, hogy milyen telken építkeztek, de attól, hogy pl. ők eladják a házukat, ti még ott maradhattok a tiétekben, ha úgy van megépítve. Ez telektől függ. A tulaj mondhatja azt még ha az egész az övé is, hogy én x nm-t adok el belőle, a többi meg marad nektek. Vagy pedig vegyétek meg a telekrészt tőlük és akkor papíron is a tiétek lesz. Szerintem nem ajánlották volna fel, ha ki akarnának semmizni. Vannak hátrányai a közös telken építkezésnek, de ez inkább az, hogyha összevesztek vagy valami gond lesz, ott lesztek mindig közel és egy házat manapság eladni majd egy másikat venni nem könnyű. Az számít igazán, hogy a ház kire van írva. Tehát ha a fele a tiéd, téged onnan kitúrni nem tudnak. A ház a telekre épül, így az a telekrész is a tiétek lesz - már ha a szülők ingyen adják, ha meg nem, akkor értelemszerűen ki kell fizetnetek.
2009. ápr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!