Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor kezdeni?

Mit lehet ilyenkor kezdeni?

Figyelt kérdés

Van egy fiú barátom,egy ideje eléggé mélyponton van, mikor mi miatt. Ha nem kérdezem mi baja van akkor azért vagyok a rossz,hogy már én se foglalkozok vele de ha megkérdezem miért szomorú, akkor azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele, meg ne érdekeljen mi van vele, meg hozzá van szokva, hogy ő nem érdekel senkit. De én nagyon szeretem a srácot, és nem akarom magára hagyni, pedig sokszor megbánt ezekkel a dolgokkal. Éppen emiatt elég hülyének érzem magam, hogy mindig vele foglalkozok, de nem lenne szívem magára hagyni. Nincsenek barátai, nincs akire számíthatna, de teljesen ellök magától. Mindent nagyon hamar a szívére vesz, és vérig sértődik, olyankor napokig nem keres. Rengetegszer meghallgattam már a problémáit, próbáltam neki segíteni, de mostanában már el se mondja, hogy mi bántja. Letudja annyival, hogy nem akar róla beszélni. Közben tudom, hogy igen is szeretne erről beszélni valakivel, mert régebben mondta, hogy mennyire jó, hogy meghallgatom. Most meg azt hiszi, hogy nem érdekel, és csak 'muszályból' kérdezem hogy van, pedig ez nem igaz. Bármit mondok neki, beleköt, kiforgatja a szavaimat, és aztán nekem van lelkiismeret furdalásom, hogy megint megbántottam.

Mit csináljak?

Segíteni szeretnék neki, de nem hagyja. Rossz nézni, ahogyan szenved.

Azt ne mondjátok, hogy ne foglalkozzak vele, mert nem tudnám megtenni, sajnos.


2011. júl. 28. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudod,ez általánosításnak tűnik,de valóban,a legtöbb férfi ilyen,és nem szereti,ha nyaggatják : ) Az én barátom is ilyen.Igazából minden szónál többet ér egy érintés,nem kell piszkálni,erősködni,ha közel laktok egymáshoz,lepd meg,hogy átmész,viszel egy kis sütit,vagy magad,és megöleled.Annyit mondj neki,hogy mindig számíthat rád,és ha majd ő szeretné,elmondja mi a baj,ha nem hát nem!Megértem ,hogy rossz látni amint szenved,de senki élete se múlik el problémák nélkül,szóval ne nyaggasd,mert még megunhatja,vagy felidegesítheted vele.
2011. júl. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézd, döntsd el, hogy mindenáron megmentőt akarsz-e játszani. Ez az ember alapból pitiztet téged. Ha van rajtad sapka, akor sem jó, ha nincs, akkor sem...


Ha nagyon segíteni akarsz neki, akkor elküldöd pszichiáterhez vagy pszichológushoz, mert nagyon kinéz a tünetek alapján, hogy ott volna a helye régen. És hagyd egy kicsit magára, hogy kihisztizhesse magát és koppanjon neki, hogy te nem vagy az ölebe, sem a mosogatórongya. A barátság nem abból áll, hogy a másik ember konyhalánya, ingyencselédje, ingyenpszichiátere stb. leszek, hanem abból, hogy két ember mellérendelő viszonyban áll egymással - éppen úgy, mint a jó testvérek. Én is adok, ő is ad. Nem pedig, hogy én csak adok, ő pedig csak elvár, mert neki - szerinte - ez jár.

2011. júl. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a francba. Nekem is volt egy ilyen pasim, a leiras pont ra illik, meglehet ugyanarrol a szemelyrol beszelunk... Nos, en megprobaltam mindent, szep szoval, csunya szoval, aztan beleuntam es dobtam. Nincs lelkiismeretfurdalasom, b@sztasson valaki mast, ha talal egyaltalan valakit, aki lesz olyan idiota, hogy a kis mimoza lelkivilagat patyolgassa ejjel- nappal, nekem jobb dolgom is akad. Lehet lepontozni.
2011. júl. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem a pasim, csak a barátom.

Köszi a válaszokat. :)

2011. júl. 29. 09:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!