Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a két gyerek nevén van a...

Ha a két gyerek nevén van a ház, az apa a haszonélvező, mi az, amit megtehet / nem tehet meg az apa?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy: tehet-e jelzálogot rá? Miben más ez gyakorlatilag, mint hogy az ő nevén van?
2011. júl. 20. 06:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelzáloghoz kell a tulajdonosok aláírása. De ezen és az eladáson kívül a haszonélvező BÁRMIT megtehet. Pl dönthet úgy, hogy holnap kiteszi a gyerekeket az utcára.
2011. júl. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem adhatja el,nem vehet fel rá hitelt,de ezen felül teljes mértékben használhatja a házat. Azt enged be,akit akar, A gyerekeket sem kell beengednie. A haszonélvezet erősebb jog,mint a tulajdonjog.
2011. júl. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A haszonélvezet jogosultja az a személy, aki egy adott ingó vagy ingatlan tulajdonjogával nem rendelkezik, de azt birtokolhatja, használhatja és a használatból eredő hasznokat élvezheti. Időtartamát tekintve beszélhetünk meghatározott idejű vagy holtig tartó haszonélvezetről. A haszonélvezet időtartama alatt a tulajdonosnak nincs joga a birtokláshoz, a használathoz és a hasznok begyűjtéséhez, kivéve ha azt a haszonélvező átengedi számára. A tulajdonos a tulajdonjogot bármikor átruházhatja vagy eladhatja, azonban ez a haszonélvező személyét nem befolyásolja, így az eredeti haszonélvező továbbra is a dolog haszonélvezője marad a haszonélvezeti szerződés szerinti időpontig.
2011. júl. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja és még ez is fontos lehet.



A rendkívüli helyreállítások és javítások költségét a tulajdonosnak kell rendeznie, ilyen lehet egyes elemi károk helyreállítása és a csatornabekötés, illetve az előírásoknak való technológiai megfelelés. Mivel a haszonélvezeti jog megszűnése után a tulajdonosra száll át a birtoklási és hasznosítási jog, ezért a hozzáadott értékkel rendelkező fejlesztéseket a legtöbb esetben a tulajdonos úgy végezheti el, hogy azok az ingatlan jövőbeni értékében megjelennek.


Azok a káresemények, melyek a haszonélvező önhibáján kívül következtek be a tulajdonos számláját terhelik, ezért a tulajdonosi oldalon fokozottan ajánlott biztosítást kötni az adott ingatlanra (betörés, rongálás). A tulajdonosnak tiszteletben kell tartania a haszonélvező birtoklási, használati és haszonszerzési jogát, így csak abban az esetben használhatja az ingatlant, ha azt a haszonélvező megengedi számára.

2011. júl. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezek szerint "nem hivatalos" hiteltől (mondjuk ismerőstől uzsorakamatra)sem kell tartani? Úgy értem, hogy az megjelenjen valamilyen módon a házon.

És ha a jelzáloghoz a tulajdonosok aláírása szükséges, márpedig ők óvodásak, akkor helyettük ki írhat alá?

Az apa nagyon szereti a gyerekeit, attól nem tartok, hogy kirakná őket az utcára (meg menniük is lenne hová). Azért íratta rájuk, hogy ha nem tudnák fizetni a hitelt (márpedig egyelőre nem tudják), ne vigyék olyan könnyen a házat. Előrébb vannak-e, ha az anya is kéri, hogy haszonélvező legyen? (Együtt élnek ott.)

Előre is köszönöm, ha valakinek van türelme válaszolni.

2011. júl. 20. 09:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Uzsorakölcsönnél mástól kell tartani... Az nagyon hülye ötlet. Ne!

Ezek szerint a hitelt amit felvettek azt nem a házra vették fel, ugye?

2011. júl. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

édes istenem, mekkora ökörség volt az óvodás gyerekekre íratni a házat...most csak a gyámhatóság engedélyével adható el a ház és az összeget teljes egészében ingatlanba kell fektetni


az anya szívott a legnagyobbat, ugyanis ő az egyetlen, akit a férj bármikor kitehet a lakásból - és a gyámhatóság utólagosan nem fogja engedni a haszonélvezetet


amúgy a házra tehető jelzálog, mindkét szülő és a gyámhatóság beleegyezésével (persze a gyámhatóság nyilván nem fogja ezt engedni)


viszont, ha a lakáshitel fedezete a ház, akkor ugyanúgy elárverezik a hitel felmondásakor, mintha nagykorúak nevén lenne, csak a haszonélvezet miatt kb 1/4-1/5-ét fogják a normál árverési árnak


melyik hülye ügyvéd nem beszélt le ilyen ökörségről?

2011. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kiskorú esetén a törvényes képviselő -szülő - jár el. Ebben az esetben meg a Gyámhivatal, mert a kiskorú vagyonával a szülő elszámolással tartozik és a hivatal csak a gyerek érdekeit nézi.
2011. júl. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyetértek.

Kezd összeállni a kép.

Mégegyszer köszi.

2011. júl. 20. 12:57
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
Amenyiben a gyerek kiskorú a gyámhivatal a tulajdonos szóval csak az ő engedélyükkel vehet fel hitelt az apa a házra.
2011. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!