Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karbantartó? (munkamegosztásos...

Karbantartó? (munkamegosztásos kérdés)

Figyelt kérdés

Nálunk jelenleg csak a férjemnek van állása, amíg nem találok magamnak (és nagyon nem segít benne, sőt ellenzi, keresztbe tesz) addig otthon gyerekezek, vezetem a háztartást. Szerintem nem kell leírnom miből áll az én részem.

Viszont ha valami szerelnivaló vagy nehéz munka van itthon, puffog, hogy már "megint karbantartónak" nézzük, és sokszor nem is csinálja meg. Az autónk aksiját nekem kellett pl. feltöltenem, de már festettem ki szobákat, cipeltem haza 25l virágföldet vállon, stb.

Én már több, mint unom ezt, kiváncsi lennék én vagyok-e a balek, vagy másnál is így van ez.

Nem mintha nem tudnám megcsinálni én is, de nekem is van dolgom elég, mifelénk a családomban ezek férfimunkák voltak, ráadásul neki fele erőből, negyedannyi időből meglenne az egész.

Most az verte ki a biztosítékot, hogy kiszakadt a csap a helyéről a mosogatónál (nem én téptem ki), megnézte, pökhendien megkérdezte, hogy ez most már így lesz-e, majd nem csinált vele 1,5 napig semmit, úgyhogy ma én mérgemben nekiláttam visszaszerelni.

Tényleg, ha bármit szerelnie kell (pl. a fürdőben ha kiég a felső lámpa, azt én a létráról sem érem el) puffog, csapkod, "szívességet tesz".

Ne írjátok,hogy hívjak ki szerelőt, sosem hagy nálam annyi pénzt, hogy erre telljen...

Felétek hogy van ez?


2011. júl. 19. 17:46
1 2
 11/12 anonim válasza:

"17:52 kérdését helyesbíteném. MINEK KELLETT HOZZÁMENNI EHHEZ AZ EMBERHEZ?"

Én nem tudom, ki lehet ez a válaszadó, de vannak elgondolásaim. Inkább nem írnám le.

Az emberek viselkedése az idő múlásával változhat.

A férfiak viselkedése is.

Hozzámentél egy angyalhoz és élsz egy ördöggel.

Csak hogy sarkalatos legyek.

Az én férjem ezermester. Ebből következik, hogy más mester nem jöhet a házunkba. Bármit megcsinál. Csak legyen türelmem kivárni. :)

2011. júl. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nálunk minden csili-vili cukormázas volt, amíg félúton nem volt már a 2., tervezett gyerek. Aztán kezdődött a cirkusz. Semmi sem elég jó, mármint ha én csinálom.

Ez a karbantartó-duma az elmúlt egy év ötletelése, de mindig meglep valami új hisztivel.

Ovisok a gyerekek, és tudnék dolgozni, nagyon-nagyon szeretnék is, de ő nem szeretné (nem mintha el tudna minket tartani, de szívesen tetszeleg a családfenntartó szerepben, miközben nekem leosztja a rossz háziasszony szerepét nagy sóhajok közepette). A lényeg, tavaly pl azért rúgtak ki, mert a munkáltató nem tolerálta, hogy mennyit vagyok betegszabin a gyerekekkel (havi 1 hét), ugyanis a férjem bemondta, hogy ez az én dolgom, ha a gyerek beteg, az anyja dolga ápolni. Egy nap betegszabit sem vett ki még életében gyerekre. Na ilyenekkel tesz keresztbe.

Pedig jól jönne a családi kasszába is a pénz, pláne az én bukszámba, nekem is megalázó, hogy kérnem kell, a családi pótlék nem tart ki sokáig.

Tudom gáz....

2011. júl. 21. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!