Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karbantartó? (munkamegosztásos...

Karbantartó? (munkamegosztásos kérdés)

Figyelt kérdés

Nálunk jelenleg csak a férjemnek van állása, amíg nem találok magamnak (és nagyon nem segít benne, sőt ellenzi, keresztbe tesz) addig otthon gyerekezek, vezetem a háztartást. Szerintem nem kell leírnom miből áll az én részem.

Viszont ha valami szerelnivaló vagy nehéz munka van itthon, puffog, hogy már "megint karbantartónak" nézzük, és sokszor nem is csinálja meg. Az autónk aksiját nekem kellett pl. feltöltenem, de már festettem ki szobákat, cipeltem haza 25l virágföldet vállon, stb.

Én már több, mint unom ezt, kiváncsi lennék én vagyok-e a balek, vagy másnál is így van ez.

Nem mintha nem tudnám megcsinálni én is, de nekem is van dolgom elég, mifelénk a családomban ezek férfimunkák voltak, ráadásul neki fele erőből, negyedannyi időből meglenne az egész.

Most az verte ki a biztosítékot, hogy kiszakadt a csap a helyéről a mosogatónál (nem én téptem ki), megnézte, pökhendien megkérdezte, hogy ez most már így lesz-e, majd nem csinált vele 1,5 napig semmit, úgyhogy ma én mérgemben nekiláttam visszaszerelni.

Tényleg, ha bármit szerelnie kell (pl. a fürdőben ha kiég a felső lámpa, azt én a létráról sem érem el) puffog, csapkod, "szívességet tesz".

Ne írjátok,hogy hívjak ki szerelőt, sosem hagy nálam annyi pénzt, hogy erre telljen...

Felétek hogy van ez?


2011. júl. 19. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem csak egyetlen dolog nem világos: MINEK VAGY MÉG VELE?


Egyrészt mi az, hogy keresztbetesz, hogy ne találj munkát, amikor lenne lehetöséged?

Másrészt meg mi az, hogy nem csinál otthon semmit, elvégre azért van, amit neki kellene.

Harmadrészt meg mi az, hogy nem hagy nálad pénzt - te cselédje vagy, vagy mi?



Ha nem csinálja meg a csapot, akkor ne mosogass.

2011. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én nem tűrném ezt. Ott hagynám a fenébe. Nekem a férjem meg pont az ellentét mindent meg csinál. Sőt többet is mint elvárok tőle hogy segítsen. Apum olyan hogy anyura marad minden meg neki kell mindent elintézni. Annyi hogy füvet nyír meg a kertbe ha van gyümölcs akkor leszedi nagy ritkán ha kiég a villanykörte akkor kicseréli.
2011. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 ava87 ***** válasza:
100%
Most lehet, hogy nem azt írom, amit hallani szeretnél, de nálunk ha valami elromlik, az áll neki javítani, aki épp ott van. Más kérdés, ha nem jön össze. Mondjuk egyikünk sem egy ezermester, de azért ezt-azt meg tudunk csinálni. Ha egyikünk sem boldogul, akkor ismerős, ha az se, akkor szerelő. De ilyenekkel nem szoktuk megvárni egymást, hogy majd ő megjavítja. Csak mert ahogy írod, te is meg tudod csinálni. Persze nagyobb dolgokat eleve ketten kezdünk el, de azok nem is sürgősek. Az egyetlen ilyen, amivel megvárom a férjem, az a konyhai villanybúra lecsavarása, mert azt én sem érem el, sőt, nincs is létránk ("kölcsön" lett adva, vissza már nem került). Na jó, azt a férjem nem hagyná, hogy 25 liter virágföldet hazaciplejek egyedül, főleg hogy én kocsi nélkül járok. De a többi ilyesmit lazán elkezdem egymagam is, akár bútortologatás, akár más ilyen dolog van. Főleg most, hogy nyár van, én itthon vagyok, mert egyetemista vagyok, hát nem fogok estig várni, amíg hazaér, én úgy vagyok vele, hogy ami eszembe jut, azt rögtön megcsinálom.
2011. júl. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 ava87 ***** válasza:
100%
Arról mondjuk nekem is megvan a véleményem, hogy nem hagy nálad otthon pénzt, meg hogy ellenzi, hogy munkát találj. Ezt elítélem, sőt, valószínűnek tartom, hogy neki kényelmes az a helyzet, hogy van egy házicselédje otthon. Viszont a szerelésről, pakolásról írt véleményem fenntartom, bár ehhez az kéne, hogy ő is úgy álljon hozzá, hogy amit kell, azt megcsinálja, akkor elvárható lenne ugyan ez tőled is.
2011. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, ez a házicseléd-dolog nekem is többször beugrott már :-(

Még visszajövök, csak most leszaladok egy kicsit a gyerekekkel rollerezni :-)

2011. júl. 19. 18:04
 6/12 anonim ***** válasza:

17:52 kérdését helyesbíteném. MINEK KELLETT HOZZÁMENNI EHHEZ AZ EMBERHEZ? Annyira bírom, amikor napi 6-8-10 kérdés jelenik meg naponta arról, hogy a férj/élettárs egy mogorva tarack, otthon a tévé előtt döglik, nyista közös program, nyista kedvesség, nem foglalkozik/üvöltözik a gyerekkel, iszik, nincs kedve a szexhez, büdös a hónalja...

Két eset lehetséges:

1. Ezek a pasik valamikor mind szőke hercegek voltak fehér lovon, és a házasságuk változtatta őket tohonya bunkókká. Ebben ki a hibás?

2. Ezek a pasik mindig is ilyenek voltak, és ilyenek is maradnak. Akinek ez kell, annak egészségére, akinek nem, az ne menjen hozzá feleségül. Ha mégis hozzáment, abban ki a hibás?

2011. júl. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak annyit mondok, hogy 220nm-es a házunk, de a gázosokon kívül senki nem dolgozott nálunk, max.segédmunkás, akit a férjem irányított.Ha ilyen férjem lenne-nem is lehetne-egy az egyben lapát!
2011. júl. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

:-O Ó, szóval nemhogy nem normális, de válook??? :-)


Valaki ma egy másik kérdéshez ma azt írta: "lekopott a csokimáz a sz.rból gyúrt emberről" Nálunk ez akkor kopott le, amikor már tuti volt, hogy jön a 2. gyerek. Azóta egész furcsa dolgokat enged meg magának, sokszor gonosz vagy drámázik.


Bár azt a javára lehet írni, hogy tiszta, dolgozik, törődik a gyerekeivel, vannak közös programok, nem esik le a gyűrű az ujjáról, ha néha-néha neki kell főznie vagy porszívóznia, jókat lehet vele beszélgetni.

Csakhát egy drámakirálynő, imádja eljátszani, hogy mi, a családja kihasználjuk őt, és azért tartjuk, hogy dolgozzon ránk, meg megjavítsa a (szerinte általunk elrontott, kiégetett, stb.) háztartási dolgokat. Szerinte mi kiszipolyozzuk őt. Nekem a gyomrom forog ettől.

2011. júl. 19. 20:38
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
B+, én ha ilyet mondanék a férjemről, az engem minősítene. Lekopott róla a máz?Hát ha nem látok a máz alá, akkor hozzá sem megyek.Ha meg észreveszem, hogy "szarral"élek, akkor elásom magam.Ennyi.
2011. júl. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mielőtt elmondanám, mit tennék, lenne néhány kérdésem: Mennyi idősek a gyerekek? Amerre laktok, van-e a közelben munka? Nagymamák esetleg vannak-e a közelben? Mert a gyerekek ovisak, sulisak, azaz már nem olyan kicsik, akkor elvihetnéd reggel, délután pedig tudnál érte menni, esetleg nagymama, ha az időpontok neked nem lennének jók.

Baromi rossz lehet így élni, nem tudnék, ha az lenne amit írtál, konkrétan azt hiszem, az első válaszoló szedte ki a lényeget, hogy keresztbetesz a munka szempontjából (gyest kapsz?), nem hagy itthon pénzt (én dolgoztam, kb. 5 hónapja vagyok itthon, most már szülési szabin, de amit én kapok, az az én pénzem, persze, kaját stb. megveszek belőle, csekkert adok fel, de nem fogok soha oda eljutni, hogy a férjemnek kelljen itthonhagyni nekem pénzt. (Most állok majd neki a második diplomámnak, a férjem nagyon támogat ebben, mert bár biztos munkahelyem van, visszavárnak, de ha mégis úgy alakul... Angolt tanulok most itthon, mert ha meglesz a középfokúm, emelik a fizumat, ennek a férjem is örülne, most keres nekem angoltanárt. Tudja, hogy szeretem a munkámat, meg a fizetés se rossz. Egyébként a férjem egyben a kollégám is). A havi pénzből nem hiányzik a te fizetésed?

Ha nálunk valamit szerelni kell, megpróbálom ugyan én, mivel jópár évig nem volt a férfi a háznál, mindent csináltam én, a kerítésfestéstől az ajtó és ablakfestésig, bútorösszeszerelésig. Ha nem megy, vagy nincs kedvem, akkor szólok neki és ő megcsinálj szó nélkül. Az előfordul néha, hogy pl. inkább lenyírom én a füvet, mert én 10 perc alatt megvagyok, ő meg elszöszmötöl fél óráig is.


Szerintem ültesd le, és beszélgess el vele, hogy ez így nem lesz jó.

2011. júl. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!