Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, a bátyámmal és a...

Mit tegyek, a bátyámmal és a sógornőmmel kapcsolatos gondokkal? Jó ez így?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, bátyám 30. Elég jó báty - húg kapcsolatunk volt eddig, neki régóta van barátnője, akivel elég jól kijöttünk. Bátyám haveri társaságából nekem régóta tetszett egy srác, szerelmes voltam belé régóta és sikerült is összejönnünk. Csakhogy így olyan dolgokat tudtam meg a sógornőmről, amik nemkem nem tetszettek. Időközben a sógornőm elkezdett furcsán viselkedni, ami nekem először nem esett le, de aztán összeállt a kép. Magyarán a lány félretekintett, és valamiért a hátam mögött rám is elkezdett fújni. Párom szerint mindezt a bátyám előtt is többször előadta, bátyám engem meg sem védett. Miután összejöttem a haverjával, bátyámmal megromlott a viszonyunk. Azóta párommal élek, bátyámat sokszor hetekig nem látom, nem tudok róla semmit, pedig nővéremmel, akinek már férje van, kétnaponta beszélünk, sms, e-mail... Közben én próbáltam bátyámat felvilágosítani, de nem ment. Pedig tudom, hogy ő sem szerelemből van együtt a lánnyal, csak fél attól, hogy egyedül marad. Persze egyikük sem fair, de én lennék akkor a hülye? Miért ilyenek? Érdekből miért vannak egymással? A lány most szerintem a pénzre hajt, mert tesóm elég jól keres újabban. Először én is hülye voltam, mert bele akartam szólni a dologba, ma már inkább nem is találkozom velük. Mikor véletlenül összefutunk, barátnője tüntetőleg kinn ül a kocsiban, és azóta bátyám is elég képmutatóan viselkedik. Vélemények?
2009. ápr. 2. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Honnan veszed, hogy érdekből vannak együtt? És hogy a lány a pénzre hajt? És hogy a párod igazat mond a csajról? Mi van pl. ha régebben a párod hajtott a csajra, a lány elzavarta, és párod most így áll bosszút? Nem tudhatod mi van a háttérben, beszélj a lánnyal. Mellesleg a csaj helyében én sem keresném a társaságod, ne haragudj, de nem tűnsz valami jóindulatúnak, az a tipikus kis furakodós, képmutató, mindenbe beleszólós "sógornő" lehetsz.
2009. ápr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
Az a véleményem, hogy nem sok közöd van a bátyád dolgaihoz. Ha rólad konkrétan mond valamit a sógornőd, akkor kérdezz rá, nála, személyesen. De az egyéb dolgaik nem rád tartoznak.
2009. ápr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%
Próbálj meg nem ítélkezni fölöttük. Kérdezd meg tőlük szemtől szembe, ne a hátuk mögött manipulálj. Másik két ember kapcsolatába nem láthatsz bele, mit szólnál hozzá, ha ők is azt mondanák rád+párodra, hogy a pénzére hajtasz, meg hogy csak érdekből vagytok együtt?
2009. ápr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Megdöbbentő hogy hogyan lehetnek a válaszolók ennyire vakok, rosszindulatúak, egész egyszerüen gusztustalanok vagytok, így ahogy olvastalak titeket, még a gyomrom is felfordult!!

Kérdező! Én a helyedben mégjobban utánakutakodnék a csaj dolgainak, miket csinál, miket csinált, bizonyítékokat szednék össze és szembeállítanám őket a csaj és a bátyád előtt (hogy utólag semmit se lehessen letagadni)! Ha tényleg igaz hogy a csaj átvágja a testvéredet, akkor mozgass meg mindent hogy kigolyózd a csajt! A bátyád persze hogy nem akar egyedül maradni hisz már 30 éves! De ne hagyd hogy ez elvakítsa! Vondd be a dologba a nővéredet, sőt akár az anyukátokat is!! Ha a csaj eddig jópofa volt, és mostmár nem az, akkor gyanús a dolog, nem zörög a haraszt!!!! Ne hagyd magad, és ne hagyd hogy tönkretegye a testvéredet! Milyen egy köpdelem szuka, aki hagyja hogy a párja őmiatta távolodjon el a testvérétől! Hányinger!!!! Csak kőkemény legyél!! És ne foglalkozz a sok hülyével akik ide beírnak ilyen hülyeségeket, valószinüleg azt se tudják milyen ha az ember elveszíti a testvérét!! Én csak tudom, én már elvesztettem!

Ja és lehet lepontozni, de csak a hülyék pontozzanak le!!!! Okés??? pffff!

2009. ápr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek az utolsó hozzászólóval: miért ne szólhatna? Egyértelmű, hogy érdekli a bátyja sorsa és csak jót akar neki. Valami közük van egymáshoz: testvérek! A lehető legközelebbi vérrokonok. Ez nem elég szoros kötelék? Ne figyelj a rosszakaró emberekre, szerintem jó, ha a bátyjád szemét fel akarod nyitni. Nekem úgy tűnik, hogy vagy a lány megtudta, hogy te tudod róla az igazat vagy pedig a barátod kever a dologba és a lánynak is mond dolgokat rólad, talán emiatt változott meg irántad. A lány meg valószínűleg beszélt a testvéreddel és ennek hatására ő is más lett...egy dolgot tehetsz: beszélj először a lánnyal és utána dönts a további teendőkről, hisz most pontosan nem tudod még, hogy miért is reagáltak így.
2009. ápr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az első három válaszolónak azért adok igazat, mert egyáltalán nem ismerik a helyzetem, még ha meg is próbáltam leírni, megfogalmazni, de ezt így nem könnyű.(Mindenesetre köszönöm a kommenteket!)

A lány az első négy évben mintha a nővérem lett volna: örültem, ha jött hozzánk, mindent megbeszéltünk, egymásnak kölcsön adtunk ruhákat, bizsukat. Tudom, akkor még szerelmes volt. Csak időközben tetsvérem külföldön kezdett dolgzoni, havonta egy hétvégére jött haza. Ez így ment egy évig. Ezalatt az idő alatt változott meg a lány. A párom pedig biztos nem akar alátenni, mivel azóta nem csak tőle hallottam ezt, hanem a társaságukból mástól is. Tehát biztos, hogy nem kamu a dolog. Úgy érzem jók a megérzéseim az emberekkel kapcsolatban, most mégis tehetetlennek érzem magam. Őszintén szólva már kezdek beletörődni a dolgokba. Tudom, hogy bátyám sem volt sokszor fair a lánnyal a kapcsolatuk alatt, de ha a lány megbocsájtott neki és együtt maradt vele, akkor utána szerintem semmi joga nincsen köpködni, hiszen ő döntött így. Egy bennfentesnek ez most olyan, mintha nyitott kapcsolatban élnének, csak mások előtt játsszák meg a tökéletes párt. Azért gondolom, hogy csak a pénzre hajt, mert bátyámnak abból most akad elég. Érdekes, hogy nem csak velem nincs jóban, de azóta édesanyámmal és nővéremmel sem beszél egy szót se? Most nem azért, ha engem eljegyez valaki, akkor az azt jelenti, hogy hamarosan a családja részese leszek, és én nem szeretnék rossz kapcsolatban lenni a családtagjaimmal... Feláll a hátamon a szőr, mikor arra gondolok, hogy ez a csaj fog szülni a bátyámnak egy kisgyereket, aki édesanyám unokája lesz. Tudom, hogy nincs jogom belszólni a bátyám dolgaiba, már régóta nem teszem, csak nézem, ahogy alakul ez az egész förtelem.


Köszönöm a kommenteket, negatívat, pozitívat, buzdítót egyaránt!

2009. ápr. 3. 08:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!