Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet egy ilyen édesanyáva...

Mit lehet egy ilyen édesanyával kezdeni? Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Én 18/F vagyok (mingy 19) , anyukám 44 éves. Elváltak, de ez már nagyon régen volt. Van egy bátyám is, ő 26 éves.


Egyszerűen nem értem hogy édesanyám miért ennyire betokosodott, mintha szemellenző lenne rajta. Csak abban bízik meg, csak attól nem félt akit maximálisan ismer, szüleit, családját stb. És ilyen csak néhány ember van.

Viszont már nagyon unom hogy anyám mindenkiben a rosszat látja, hogy alig akar elengedni vhova, mert hátha ilyet meg olyat csinálok. Tesómnál bezzeg nincs ilyen.


Nem tudom hogy szabad-e ilyet mondani, de már elegem van ebből a túlzott féltésből, elegem van hogy sokszor anyám 10-12 évesként kezel.


Ha megpróbálok vele beszélni, nem vesz komolyan, vagy megsértődik és átesik a ló túloldalára, pl : jó akkor levettem rólad a kezem, azt csinálsz amit akarsz.

Nem tudom miért nem bírja anyám elfogadni hogy ugyan úgy neki is vannak hibái, de elmondása szerint ő már ezen nem változtat mert "nincs kinek változzon már".


Ha meg "tiltakozok" akkor meg jön a szokásos szöveg hogy "amíg az én kenyeremet eszed....." Ez is már az idegeimre megy, hogy sokszor ez a kifogás.



Ti mit tennétek a helyembe?:S Egyszerűen nem tudom már mit csináljak, egyszerűen nem vesz komolyan + a fenti problémák.


Ez az amikor a "szeretetével" majd megfolyt?


2011. júl. 18. 19:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

sajnos nem nagyon lehet az ilyen szülővel semmit sem tenni. aztán ha kiszabadul a nyomorult gyerek szétissza, szétbulizza magát. mert ezzel csak ezt érik el ezek az "okos" szülők. hány ilyet láttam, magamat is beleértve, istenem. ha most nem is tudsz pillanatnyilag elköltözni, próbáld megszervezni a lelépésedet mihamarabb, mert más megoldás nem lesz. egyetem/főiskola másik városban, vagy esetleg külföldi munka nem jöhet szóba? utóbbi esetében gyorsan meg tudnád teremteni az anyagi függetlenségedet, aztán anyuka károghat.


hogy megfojt a szeretetével? nem hiszem. mármint azt nem hiszem, hogy ezt szeretetből csinálja. inkább önzés lehet a háttérben. fél, hogy egyedül marad. az ilyen ostor mindig a legtovább otthon maradó (általában legfiatalabb) gyerek hátán csattan.

2011. júl. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

hát én nem iszok meg bulizok, mondjuk ezt nem is szeretem, szóval ez nem fenyeget.


egy másik városba megyek majd úgyis tanulni ami messze van szóval az szerintem enyhíthet majd a dolgon.

2011. júl. 26. 17:46
 13/13 anonim ***** válasza:
Ezt addig nem érted meg amíg nem leszel anya.(egy 44 éves édesanya)
2011. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!